Iedvesma ceļojumam - Norvēģija (VIDEO)

BalticTravelnews.com | 2019.11.03

Norvēģija ir Eiropas piektā lielākā valsts ar 386 958 km² lielu platību. Nosaukums burtiskā nozīmē ir "ceļš uz ziemeļiem". Visgarākā robeža Norvēgijai ir ar Zviedriju austrumos (1619 km), bet pašos ziemeļos tā robežojas arī ar Somiju (727 km) un Krieviju (196 km).

Dienvidos to apskalo Ziemeļjūra, rietumos — Norvēģu jūra, bet ziemeļos — Barenca jūra. Norvēģijai arī pieder Svalbāra un vairākas salas citur pasaulē.

Norvēģijā kopā dzīvo 5 miljoni iedzīvotāju un tā ir viena no pasaulē lielākajām naftas eksportētājvalststīm, to padarot par arī vienu no bagātākajām valstīm. Naftas ieguves nozare rada aptuveni ceturto daļu no visa iekšzemes kopprodukta, bet ievērības cienīgs ir fakts, ka 99% no valstī patērētās enerģijas Norvēģija iegūst no hidroelektrostacijām. Norvēģijas krona tiek uzskatīta par vienu no stabilākajām valūtām. 2007. gadā Norvēģija tika atzīta par pasaules mierīgāko zemi.

Šīs valsts teritorija tikusi apdzīvota jau kopš 6. gadsimta p.m.ē. Tomēr Norvēģiju kā kopumu pirmo reizi apvienoja 872. gadā pēc kaujas pie Hafrsforda, kad to paveica ķēniņš Haralds Skaistmatis (Harald Hårfagre). Pēc tam sākās tā sauktais "Vikingu laikmets". Vēlāk Norvēģija apvienojās ar Zviedriju un Dāniju, Kalmāras ūnijā, bet kad Zviedrija ūniju pameta, tad Norvēģija palika Dānijas pakļautībā. Neatkarību pirmo reizi norvēģi ieguva 1905.gadā. Pēc 2.pasaules kara, Norvēģija piedzīvoja strauju ekonomisku izaugsmi, galvenokārt pateicoties naftas atradnēm, kuras atklāja 1970. gadu sākumā.

Norvēģu dabai raksturīgi fjordi, kas ir gari, šauri jūras līči. Garākais ir Sognefjords, kas stiepjas 205 km iekšzemē. Ir plakankalnes, augsti kalni un meži. Augstākais kalns ir Galhēpigens (2469 m), kas ir arī augstākā virsotne Skandināvijā. Lielākais ezers ir Mjēsas ezers (363 km²). Garākā upe ir Glomma (621 km). Krasta līnija kopā ar visiem līčiem ir 21 347 km. Norvēģija platākajā vietā ir 430 km, bet šaurākajā 6 km.

Uz Norvēģiju vari doties kopā ar Impro ceļojumiem vai Jēkaba ceļojumu aģentūru.


Avots: BalticTravelnews.com


celojumubode - 3982
⏳ Pēdējais brīdis MADEIRAI!

⏳ Pēdējais brīdis MADEIRAI!

Pēdējie MARTA reisi! Mūžīgā pavasara sala, kur okeāns satiekas ar kalniem, ziedi plaukst visu gadu un katrs saulriets liek iemīlēties no jauna

EUR 882.00 | Latvia Tours

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un Slutišķu ciemu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Dabas parks “Daugavas loki”

Dabas parks “Daugavas loki”

Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

17.04. – 24.04.2026 8 dienas / 7 naktis Taškenta – Samarkanda – Buhāra – Čimgana- Taškenta

AL SVETS

Luknas ezers

Luknas ezers

Luknas ezers ir iecienīta makšķerēšanas, putnu vērošanas un aktīvās atpūtas vieta.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa”

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa”

Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” (59,3 ha) atrodas krāšņā ielejā, ko izgrauzuši ledāju kušanas ūdeņi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Idejas ziemas atpūtai Rēzeknē

Idejas ziemas atpūtai Rēzeknē

Atklāj ziemas burvību Rēzeknē – no aktīviem piedzīvojumiem līdz sirds siltumam!

Rēzeknes pilsētas TIC

Dubaijas kūrorti - Pēdējās vietas!

Dubaijas kūrorti - Pēdējās vietas!

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 639 | Estravel Latvia - A/S Estravel Group filiāle

Seno gaismekļu izstāde Skrindu muzejā

Seno gaismekļu izstāde Skrindu muzejā

No Skrindu dzimtas muzeja krājuma priekšmetiem šodien goda vietā ceļam dažāda veida gaismekļus, kuri ir saglabājušies no 19.gs. līdz mūsdienām.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Kabarē šovs Jūrmalā!

Kabarē šovs Jūrmalā!

Nana Dinner Show VIEW Restaurant – grezns kabarē vakars ar kaislīgu vokālu, dejām un izsmalcinātām vakariņām pie jūras.

EUR 25 | Baltic Beach Hotel & SPA

Dinaburgas pils taka

Dinaburgas pils taka

Apmēram 1 km gara taka, kas ved līdz Dinaburgas pilsdrupām un pils maketam. Taka piedāvā lielisku iespēju iejusties bruņinieku vidē.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Līksnas muižas parks (Līksnas takas)

Līksnas muižas parks (Līksnas takas)

1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

70% Celestyal kruīziem. Pēdējās vietas

70% Celestyal kruīziem. Pēdējās vietas

Egejas un Adrijas jūras, kā arī Arābijas līča kruīzi ar Celestyal Cruises, ietaupot līdz pat 70% no kaītes cenas!

EUR 179 | CRUISEcentre

Telpu orientēšanās sacensības

Telpu orientēšanās sacensības

7. martā aicina uz telpu orientēšanos Liepājas Valsts ģimnāzijā.

Liepājas reģiona TIB

Lieliska garša par izdevīgu cenu!

Lieliska garša par izdevīgu cenu!

Meklē LIDO pusdienu piedāvājumu šeit:

EUR 3.6 | LIDO Atpūtas centrs

“Daugavas vārti”

“Daugavas vārti”

“Daugavas vārti” ir savdabīgs Daugavas senlejas sašaurinājums lejpus Slutišķu sādžas, šaurākais ielejas posms starp Slutišķu krauju un Ververu krauju.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Augšdaugavas novads piedalījās Balttourā

Augšdaugavas novads piedalījās Balttourā

Popularizējot Augšdaugavas novada tūrisma un atpūtas piedāvājumu, Rīgā, Ķīpsalā Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa piedalījās izstādē "Balttour".

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Egļukalna meža taka

Egļukalna meža taka

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Dienvidlatgales reģionā atklāts jauns pastaigu maršruts “Egļukalna meža taka”.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Riču ezers un Pērkules krauja

Riču ezers un Pērkules krauja

Riču ezers atrodas pierobežā un ietilpst Silenes dabas parka teritorijā. Gleznains skats uz ezeru paveras no Pērkules kraujas jeb Riča ezera stāvkrasta.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Koncertprogramma

Koncertprogramma "Latgalietis pasaulē"

Lai svinētu 40 gadu radošās darbības jubileju, pie saviem skatītājiem dodas dziedātājs, mūziķis un arī nedaudz aktieris Andris Baltacis.

Līvānu TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -