Redakcijas sadaļu atbalsta

Latgales pārstāvji uzrunā vāciešus tūrisma izstādē Berlīnē

Viena no lielākajām tūrisma izstādēm pasaulē "ITB Berlin" 2019. gadā notika jau 53.reizi, un tajā Latvijas nacionālajā stendā tika pārstāvēts arī Latgales reģions.

Izstāde "ITB Berlin" notika no 6.-10. martam, un, kā vēsta organizatori, dalībnieku skaits bija aptuveni 10 tūkstoši no 181 valstīm un reģioniem. Izstādi šajās dienās apmeklēja gandrīz 166 tūkstoši interesentu, no tiem 113,5 tūkstoši bija nozares profesionāļi.

7.martā Latvijas stendu ar savu vizīti pagodināja arī Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa un Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic vadītājs Martins Gauss. Viesi aprunājās ar stenda dalībniekiem, bet Līvānu novadam Gausa kungs lika nodot īpašus sveicienus – nesen vizītes laikā Līvānos viņam uzdāvinātais airBaltic lidmašīnas modelis no stikla esot viena no īpašākajām dāvanām.

Izstādē Latvija kā galamērķis saņēma Goda rakstu par veiksmīgu tūristu piesaisti no Vācijas. Jau piecus gadus vācu ceļotāju vidū Latvija ir viens no populārākajiem galamērķiem, ceļotāju skaitam pieaugot par 84,1%. Lai arī vadībā pamīšus izvirzījusies gan Lietuva, gan Īslande, pēdējo piecu gadu griezumā  tūristu pieauguma koeficients visvairāk audzis tieši Latvijā. Analizējot vāciski runājošo ceļotāju maršrutu izvēli Latvijā, interesanti, ka jaunās paaudzes vidū novērojama tendence apmeklēt vietas, kur uzauguši viņu latviešu izcelsmes vecvecāki. Vācieši ir viens no nozīmīgākajiem ārvalstu tūristiem arī Latgalē – gan maksātspējas, gan ilgās uzturēšanās dēļ.

Latgales reģionu izstādē pārstāvēja Preiļu novada TIC vadītāja Iveta Šņepste un Rēzeknes novada Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne. Vācu tūristiem Latvija šķiet neliela valsts, tādēļ visbiežāk informējām par galamērķi – Baltijas valstis kopumā. Daudzi jau ir bijuši Latvijā, pārsvarā galvaspilsētā, tādēļ tagad izteica vēlmi iepazīt arī reģionus. Likumsakarīgs bija jautājums par sabiedriskā transporta pieejamību, biežumu uz reģioniem. Īpaši daudz bija interesentu, kas vai nu ņem līdzi savu velosipēdu vai vēlas to iznomāt, tādēļ vēlējās uzzināt praktiskas lietas, piemēram, kā velosipēdus pārvadāt reģionu transportos. Te noteikti ir ieguvējas tās pilsētas, kurām ir dzelzceļa satiksme. Populāri ir velomaršruti, īpaša interese bija par EuroVelo maršrutu, tādēļ ceram, ka tuvākajos gados tā viens posms tiks atklāts arī Latgalē (šonedēļ saņemta ziņa, ka projekta pieteikums ir apstiprināts). Liela interese bija par dabas tūrismu, pārgājienu takām, piedāvājumu ceļotāju ģimenēm ar bērniem, kā arī par atjaunoto kultūrvēsturisko mantojumu. Tā kā daudzi vācieši ceļo ar savu kemperi vai auto, aktuāls bija jautājums par kvalitatīviem kempingiem reģionā. Savukārt, tūrisma aģentūru pārstāvji interesējās par 4 un 5 zvaigžņu tipa naktsmītnēm reģionā, un te mums vēl ir samērā brīva niša.

Galvenā atziņa – ja nebūs labu ceļu un sakārtota satiksme uz reģioniem, tūrisms attīstīsies lēni. Te ieguvēja ir Pierīga. Ceļā pavadītais laiks mūsdienās ir viens no galvenajiem kritērijiem ceļojuma izvēlē. Otrs - ārzemniekiem jāpiedāvā konkrēts maršruts (virziens Rīga – Latgale, Lietuva - Latgale) pa TOP vietām reģionā dažādās kategorijās – kultūrvēsture, dabas tūrisms, pārgājienu kartes, tradīciju iepazīšana u.c. Jāatsakās no katra novada personīgām ambīcijām, bet ar tūrisma objektiem – "magnētiem" jāatvilina tūristi uz reģionu, tad arī tiks apskatīti mazāk populāri objekti. Trešais – ārvalstniekiem var piedāvāt tikai tos objektus, par kuriem informācija ir pieejama vismaz angļu valodā un kuri ikdienā strādā ar e-pastu, kas, diemžēl, vēl ir liela problēma mūsu reģionā. Lai arī uzrunātie vācieši bija sajūsmā par redzēto Latvijā, daudzi atzina, ka bieži saskārās ar valodas barjeru, jo arī angļu valodā daudzi saimnieki nekomunicē.

Tā kā pasaules tūrisma tendences ietekmē arī Latvijas tūrisma pakalpojumus, tai skaitā Latgales reģionu, bija ļoti vērtīgi apmeklēt nozares  profesionāļu lekcijas un diskusijas par tūrisma jomas attīstības perspektīvām globālā mērogā. Tādējādi novērtēt, salīdzināt šī brīža esošos tūrisma pakalpojumus un būt gataviem jauniem, inovatīviem risinājumiem, kā arī veidot tūrisma pakalpojumu piedāvājumu atbilstoši tūrisma attīstības tendencēm. Izstādē pavadītās piecas dienas sniedza vērtīgas atziņas mums pašiem, gan ļāva ceļot mīlošajiem un maksātspējīgajiem vāciešiem atklāt vēl nezināmo.

Dalība izstādē tika nodrošināta ar  LIAA Tūrisma departamenta, LRTA "Ezerzeme" un Latgales pašvaldību finansiālu atbalstu.

Avots: LRTA Ezerzeme

karlis - 3314
Līgo festivāls Višķos 2019

Līgo festivāls Višķos 2019

Pirmo reizi Daugavpils novadā tiek piedāvāts līgot trīs dienas dažādos veidos- tautiskā, disko, sportiskā, un tradicionālā ar "Skroderdienām Silmačos".

TAKA

Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi

Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi

No 23.līdz 27.maijam Valmierā ar dažādiem atceres pasākumiem tiks atzīmēta pilsētas atbrīvošanas no lieliniekiem 100.gadadiena un godināta Cēsu pulka Skolnieku rota, pieminot vēsturiskos notikumus un izrādot cieņu drosmī...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Līgo festivāls Višķos

Līgo festivāls Višķos

Pirmo reizi Daugavpils novadā tiek piedāvāts līgot trīs dienas dažādos veidos- tautiskā, disko, sportiskā, un tradicionālā ar "Skroderdienām Silmačos"

TAKA

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Biznesa pusdienas Mārupes terasē!

Biznesa pusdienas Mārupes terasē!

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

Hercogs Mārupe

Interneta vietnes izveidošana

Interneta vietnes izveidošana

Interneta vietnes izveidošana pēc jūsu prasībām, iespējama dizaina izstrāde, apmācība un konsultācijas.

EUR 750 | BeeZum

Etnofestivāls „SVIESTS 2019”

Etnofestivāls „SVIESTS 2019”

15.jūnijā Valmiermuižas parkā norisināsies Etnofestivāls "SVIESTS 2019" un tirdziņš "Gardu muti".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jaungada piedzīvojums Seviļā

Jaungada piedzīvojums Seviļā

Jaunais gads Seviļā - šī ir viena no skaistākajām Eiropas pilsētām: apelsīnu koki, Framenko, Andalūzijas sarkanvīns un Dona Kihota stāsti - viss vienuviet.

EUR 369 | FlyMeAway

Izlaiduma kleitu izpārdošana

Izlaiduma kleitu izpārdošana

Tikai vienu dienu Kalnciema ielas tirdziņā skaistākās LaVita izlaiduma kleitas vienā eksemplārā. Piesaki savu izmēru, mēs pārbaudīsim vai ir krājumos!

LaVita

Neaizsniedzamā Kalabrija Valsts svētkos

Neaizsniedzamā Kalabrija Valsts svētkos

Uz Kalabriju brauc dramatisku skatu un brīnišķīgu, baltām smiltīm klātu pludmaļu cienītāji, mierīgas atpūtas tīkotāji un senās Itālijas vēstures interesenti.

EUR 399 | FlyMeAway

Atlantijas okeāna pērle - Azoru arhipelāgs

Atlantijas okeāna pērle - Azoru arhipelāgs

Azoru salas ir viens no retajiem galamērķiem, kas nemainīgi parādās aptauju pirmajās vietās pasakainās un masu tūrisma nesabojātās dabas un pievilcības dēļ.

EUR 579 | FlyMeAway

Saulainā Valensija decembrī

Saulainā Valensija decembrī

Saule Valensijā spīd 300 dienas gadā un vidējā temperatūra ir +19 grādi. Labvēlīgo klimatu var lieliski izbaudīt garajās, zeltainu smilšu klātajās pludmalēs.

EUR 199 | FlyMeAway

Pasākumi Valmierā maijā

Pasākumi Valmierā maijā

Maijā aicinām baudīt festivālu "Kino Pedālis", kā arī citus koncertus, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jāņu nakts Horvātijā

Jāņu nakts Horvātijā

Dosimies uz bagātīgo Istrijas pussalu, kuru apskalo siltie Adrijas jūras ūdeņi. Šeit atrodami kulinārijas gardumi, iepazīstami dabas parki un peldes siltā ūdenī

EUR 369 | FlyMeAway

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv