Redakcijas sadaļu atbalsta

Latgales pārstāvji uzrunā vāciešus tūrisma izstādē Berlīnē

Latgales pārstāvji uzrunā vāci

Foto: Iveta Šņepste

Viena no lielākajām tūrisma izstādēm pasaulē "ITB Berlin" 2019. gadā notika jau 53.reizi, un tajā Latvijas nacionālajā stendā tika pārstāvēts arī Latgales reģions.

Izstāde "ITB Berlin" notika no 6.-10. martam, un, kā vēsta organizatori, dalībnieku skaits bija aptuveni 10 tūkstoši no 181 valstīm un reģioniem. Izstādi šajās dienās apmeklēja gandrīz 166 tūkstoši interesentu, no tiem 113,5 tūkstoši bija nozares profesionāļi.

7.martā Latvijas stendu ar savu vizīti pagodināja arī Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa un Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic vadītājs Martins Gauss. Viesi aprunājās ar stenda dalībniekiem, bet Līvānu novadam Gausa kungs lika nodot īpašus sveicienus – nesen vizītes laikā Līvānos viņam uzdāvinātais airBaltic lidmašīnas modelis no stikla esot viena no īpašākajām dāvanām.

Izstādē Latvija kā galamērķis saņēma Goda rakstu par veiksmīgu tūristu piesaisti no Vācijas. Jau piecus gadus vācu ceļotāju vidū Latvija ir viens no populārākajiem galamērķiem, ceļotāju skaitam pieaugot par 84,1%. Lai arī vadībā pamīšus izvirzījusies gan Lietuva, gan Īslande, pēdējo piecu gadu griezumā  tūristu pieauguma koeficients visvairāk audzis tieši Latvijā. Analizējot vāciski runājošo ceļotāju maršrutu izvēli Latvijā, interesanti, ka jaunās paaudzes vidū novērojama tendence apmeklēt vietas, kur uzauguši viņu latviešu izcelsmes vecvecāki. Vācieši ir viens no nozīmīgākajiem ārvalstu tūristiem arī Latgalē – gan maksātspējas, gan ilgās uzturēšanās dēļ.

Latgales reģionu izstādē pārstāvēja Preiļu novada TIC vadītāja Iveta Šņepste un Rēzeknes novada Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne. Vācu tūristiem Latvija šķiet neliela valsts, tādēļ visbiežāk informējām par galamērķi – Baltijas valstis kopumā. Daudzi jau ir bijuši Latvijā, pārsvarā galvaspilsētā, tādēļ tagad izteica vēlmi iepazīt arī reģionus. Likumsakarīgs bija jautājums par sabiedriskā transporta pieejamību, biežumu uz reģioniem. Īpaši daudz bija interesentu, kas vai nu ņem līdzi savu velosipēdu vai vēlas to iznomāt, tādēļ vēlējās uzzināt praktiskas lietas, piemēram, kā velosipēdus pārvadāt reģionu transportos. Te noteikti ir ieguvējas tās pilsētas, kurām ir dzelzceļa satiksme. Populāri ir velomaršruti, īpaša interese bija par EuroVelo maršrutu, tādēļ ceram, ka tuvākajos gados tā viens posms tiks atklāts arī Latgalē (šonedēļ saņemta ziņa, ka projekta pieteikums ir apstiprināts). Liela interese bija par dabas tūrismu, pārgājienu takām, piedāvājumu ceļotāju ģimenēm ar bērniem, kā arī par atjaunoto kultūrvēsturisko mantojumu. Tā kā daudzi vācieši ceļo ar savu kemperi vai auto, aktuāls bija jautājums par kvalitatīviem kempingiem reģionā. Savukārt, tūrisma aģentūru pārstāvji interesējās par 4 un 5 zvaigžņu tipa naktsmītnēm reģionā, un te mums vēl ir samērā brīva niša.

Galvenā atziņa – ja nebūs labu ceļu un sakārtota satiksme uz reģioniem, tūrisms attīstīsies lēni. Te ieguvēja ir Pierīga. Ceļā pavadītais laiks mūsdienās ir viens no galvenajiem kritērijiem ceļojuma izvēlē. Otrs - ārzemniekiem jāpiedāvā konkrēts maršruts (virziens Rīga – Latgale, Lietuva - Latgale) pa TOP vietām reģionā dažādās kategorijās – kultūrvēsture, dabas tūrisms, pārgājienu kartes, tradīciju iepazīšana u.c. Jāatsakās no katra novada personīgām ambīcijām, bet ar tūrisma objektiem – "magnētiem" jāatvilina tūristi uz reģionu, tad arī tiks apskatīti mazāk populāri objekti. Trešais – ārvalstniekiem var piedāvāt tikai tos objektus, par kuriem informācija ir pieejama vismaz angļu valodā un kuri ikdienā strādā ar e-pastu, kas, diemžēl, vēl ir liela problēma mūsu reģionā. Lai arī uzrunātie vācieši bija sajūsmā par redzēto Latvijā, daudzi atzina, ka bieži saskārās ar valodas barjeru, jo arī angļu valodā daudzi saimnieki nekomunicē.

Tā kā pasaules tūrisma tendences ietekmē arī Latvijas tūrisma pakalpojumus, tai skaitā Latgales reģionu, bija ļoti vērtīgi apmeklēt nozares  profesionāļu lekcijas un diskusijas par tūrisma jomas attīstības perspektīvām globālā mērogā. Tādējādi novērtēt, salīdzināt šī brīža esošos tūrisma pakalpojumus un būt gataviem jauniem, inovatīviem risinājumiem, kā arī veidot tūrisma pakalpojumu piedāvājumu atbilstoši tūrisma attīstības tendencēm. Izstādē pavadītās piecas dienas sniedza vērtīgas atziņas mums pašiem, gan ļāva ceļot mīlošajiem un maksātspējīgajiem vāciešiem atklāt vēl nezināmo.

Dalība izstādē tika nodrošināta ar  LIAA Tūrisma departamenta, LRTA "Ezerzeme" un Latgales pašvaldību finansiālu atbalstu.

Avots: LRTA Ezerzeme

karlis - 3314
photo

Valmieras Restorānu nedēļa

No 8. līdz 14.aprīlim Valmieras restorānos uzplauks pavasaris, jo norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras TIC

photo

Velo kino festivāls Valmierā

10. un 11.maijā Valmierā norisināsies Velo kino festivāls ''Kino pedālis''.

Valmieras TIC

photo

Sekojiet Padures muižai FB, brauciet ciemā

Pašlaik muiža pieejama apmeklējumam ar iepriekšēju pieteikšanos, nakšņošanai un pasākumu svinēšanai, kā arī regulāri notiek dažādi koncerti un kultūras pasākumi

Padures muiža

photo

Oranžās brīvdienas koncerts

Sestdien, 18.maijā plkst. 19:00 – 20:30 Muižā vēl nebijis koncerts. Uzstāsies grupa Oranžās Brīvdienas, kuras saknes meklējamas Padurē.

EUR 7 | 18.05.2019 | Padures muiža

photo

Deju mūzikas pasākums Manor House IV

13.aprīlī plkst. 21:00. Zero Defect sadarbībā ar Padures Muižu rīko pasākumu “Manor House”. DJ Junga un Re- House, HADGE, LB, Mr RoughBoy un Zero Defect DJ

Padures muiža

photo

Izstādes Valmieras muzejā

Viesojoties Valmierā, apmeklē Valmieras muzeja pastāvīgās un mainīgās izstādes!

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

photo

Brīvības ekspedīcija ''Monblāns 2018''

27.martā plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz Ceļotāju stāstu vakaru, lai uzzinātu par unikālu projektu – Brīvības ekspedīcija “Monblāns 2018”.

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

photo

Park restorāna pavasara piedāvājums!

Nobaudi Park restorāna Pavasara ēdienkarti. Trīs ēdinu piedāvājums tikai 17.00 EUR/no personas.

EUR 17 | 06.05.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Īpašais pavasara piedāvājums!

Īpašais Pavasara piedāvājums! Tikai 85 Eiro! Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais Pavasara vakariņu (3 ēdieni) piedāvāju...

EUR 85 | 05.05.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Pasākumi Valmierā martā

Martā aicinām baudīt koncertus, svētkus, sarīkojumus, kā arī apmeklēt dažādus izziņas un sporta pasākumus Valmierā Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu novados!

Valmieras TIC

photo

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | 31.05.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Lieldienu brīvdienas visai ģimenei Jūrmalā

NO 37 EURO DIENNAKTĪ. Piedāvājums spēkā no 19.04 līdz 22.04.2019. Sanatorija “Jantarnij Bereg” piedāvā atpūtu ar labumu veselībai!

EUR 150 | 22.04.2019 | Jantarnij Bereg

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv