
Foto: Pixabay.com | Autors: Jānis Pēteris Bērziņš | 2026.03.26
Viena no lielākajām priekšrocībām dzīvojot Eiropas Savienībā, ir valstu iekšējo robežu neesamība - no Latvijas iespējams aizbraukt līdz pat Portugālei, ne reizi no kabatas neizvelkot pasi (dokumentam gan jābūt līdzi, lai nepieciešamības gadījumā varētu to uzrādīt). Tomēr robežkontroles atcelšanu neparedz līgums par dalību Eiropas Savienībā - to paredz Šengenas zonas līgums, kas dzīvē tika ieviests 1995. gada 26. martā.
Šengenas līgumu 1985. gada 14. jūlijā parakstīja Luksemburgā, netālu no Šengenas. Līgumam pievienojās piecas no tā laika desmit Eiropas Ekonomikas Kopienas valstīm (Luksemburga, Francija, Beļģija, Nīderlande un Vācija). Tomēr pagāja vēl 10 gadi līdz šīs valstis fiziski ieviesa līgumu realitātē. Pēc 1995. gada ātri vien Šengenas zona ir paplašinājusies (kopā arī ar ES paplašināšanos).
Pašlaik ir 26 pilntiesīgas Šengenas zonas dalībvalstis: 22 ES dalībvalstis - Beļģija, Čehijas Republika, Dānija, Vācija, Igaunija, Grieķija, Spānija, Francija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Ungārija, Malta, Nīderlande, Austrija, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija un Zviedrija, kā arī Norvēģija, Islande, Šveice un Lihtenšteina (kurām ir asociēto valstu statuss). Īrija un Apvienotā Karaliste konvenciju parakstījušas nav, tomēr tām ir iespēja piedalīties, piemērojot atsevišķus Šengenas tiesību aktu kopuma aktus. Bulgārija, Rumānija un Kipra ir gatavas pievienoties, tomēr dažādu iemeslu dēļ pievienošanās ir atlikta. Horvātija pievienošanās procesu sāka 2015. gada 1. jūlijā.


Svētki ir lieliska iespēja noskaņoties vasarai, iepazīstot labākos svinēšanas stāstus varenā kopā būšanā - mūzikā un garšās.
Siguldas novada TIC

no Tallinas // noteikti datumi: jūnijs - augusts // 2 naktis uz prāmja
EUR 131 | Estravel Latvia

27.martā plkst. 18.00 “3D Cinema” Valmierā notiks tikšanās ar grupu “Sudden Lights” un koncertfilmas “Sudden Lights Arēnā” noskatīšanās. Maksas norise.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // no 01.06.
EUR 439 | Estravel Latvia

Naujenes Novadpētniecības muzejs aicina skolēnus un pedagogus iepazīt Augšdaugavas novada kultūrvēsturi, dabu un tradīcijas piedaloties izglītojošās nodarbībās.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Sventes ezera taka atrodas vairākus kilometrus no Jaunsventes parka, iet gar Sventes ezeru.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

No 10. līdz 12. aprīlim koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies laikmetīgās mūzikas festivāla “Baltijas Mūzikas dienas"
Liepājas reģiona TIB

10. aprīlī 19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz koncertpiedzīvojumu “Ko īsti vēlas sieviete?”!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jaunieši aicināti piedalīties projekta “Kultūras pēdās: foto orientēšanās Augšdaugavas novadā” nākamajos posmos!
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

The biggest solo concert to date by a young and talented Latvian musician at the Sigulda Castle Ruins
Siguldas novada TIC
7 naktis / dažādi maršruti / ēdināšana un dzēdieni / ekskursijas / 2026. gads / Akcija līdz 31.03.
EUR 1649 | CRUISEcentre

XX gs. sākumā pie Medumu ezera Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis iekārtoja Medumu parku.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
.png)
No 10. līdz 19. aprīlim norisināsies Siguldas novada Pavasara restorānu nedēļa. Restorānos būs iespēja baudīt pavasarīgas trīs kārtu ēdienu maltītes.
Siguldas novada TIC

Club Med Akcijas laikā piedāvājam iespēju iegādāties savu sapņu ceļojumu 2026. gada VASARAI un RUDENIM, ietaupot līdz pat 20%!
EUR 565 | Estravel Latvia
.jpg)
Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa