Polīna Šķiņķe | 2019.04.15
Šomēnes, atzīmējot ikgadējās Putnu dienas, daudzviet Latvijā vides organizācijas aicina uz putnu vērošanu, putnu būrīšu darbnīcām, lekcijām, ekskursijām un citiem izglītojošiem pasākumiem. Dabas muzejā atklās fotoizstādi "Mans putns 2019" un notiks fotokonkursa laureātu apbalvošana.
2019. gada 17. aprīlī, plkst. 15.00 Latvijas Dabas muzejā atklās fotoizstādi "Mans putns 2019" un paziņos fotokonkursa laureātus. Konkurss notiek jau 18 gadus, un tā mērķis ir veicināt interesi par putniem un mudināt cilvēkus ieskatīties dabā, saprast un mīlēt to. Šogad konkursā piedalījās 93 fotogrāfi no visas Latvijas un kopā tika iesniegtas 235 fotogrāfijas. Ievērojami pieaudzis dalībnieku skaits senioru grupā, taču būtiski samazinājies jauno fotogrāfu skaits – bērnu grupā bija tikai trīs dalībnieki.

Svētku laikā aicinām uz mobilo Tūrisma informācijas telti, kur būs pieejami suvenīri ar Madona 100 simboliku, bez maksas ekskursijas "100 minūtes Madonā" u.c.
Madonas TIC
Konkurss notiek jau daudzus gadus, un varētu šķist, ka tā organizatoru Dmitriju Boiko grūti pārsteigt ar kādu unikālu kadru vai tendenci. Lūgts komentēt šī gada saņemtos attēlus Boiko stāsta: "2019. gads atkal ienesis jaunas dvesmas, piemēram, saņēmām ļoti maz zvirbuļu un gulbju bildes, un nevienu vistu! Redzam, ka cilvēki cenšas fotografēt retas sugas, bet nofotografēt retu putnu ideālas kvalitātes kadrā ir sarežģīti. Fotografēto sugu dažādība ir salīdzinoši liela – paugurknābja gulbji, baltie stārķi, bet arī somzīlīte, laukirbe, medņi."
Sagaidot Lieldienas, izstādē līdzās fotogrāfijām būs skatāmi putnu izbāžņi, putnu olas un ligzdas. Apmeklētājiem piedāvāsim vingrināties putnu olu atpazīšanā un citus uzdevumus. Visiem interesentiem būs iespēja salīdzināt savu roku garumu ar Latvijas plēsīgo putnu spārnu izpletumu.
Izstāde atvērta līdz 12. maijam muzeja darba laikā. Fotokonkursu 2019. gadā atbalsta SIA "Baltijas Foto Serviss’’, AS "Latvijas Valsts meži’’, SIA "Brīvs’’, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, apgāds "Zvaigzne ABC" un žurnāls "Vides Vēstis". Divpadsmit fotogrāfijas tiks iekļautas SIA "Brīvs’’ 2020. gada putnu kalendārā.
Skolēnu grupām iespējams pieteikties uz tematiskajām nodarbībām par putniem: "Viegls kā putns" 1.–4. klasei (kā putni pielāgojušies lidošanai), "Latvijas putni" 2.–5. klasei (pielāgojumi barības iegūšanai), "Lido gājputni" 4.–9. klasei (putnu migrācijas), pieejamas arī ekskursijas Latvijas putnu ekspozīcijā. Pieteikšanās, zvanot pa telefona numuru 67356051.
Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

.jpg)
Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!
Ventspils TIC
Šī diena būs lieliska iespēja ne vien pabūt vienā no skaistākajiem peoniju dārziem Kurzemē, bet arī piedalīties sarunās
Tukuma TIC

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.
Ventspils TIC
Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.
Tukuma TIC
.jpg)
Apmeklētājus sagaidīs ne tikai tirgotāji, bet arī dažādas Līgo svētku aktivitātes.
Bauskas TIC

Vasaras sezonā katru sestdienu apmeklētājus pulksten 12.00 Informācijas centrā gaidīs gids, kura vadītajai ekskursijai varēs pievienoties IKVIENS gribētājs.
Rēzeknes pilsētas TIC

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.
Tukuma TIC

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs
Bauskas TIC
Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”
Tukuma TIC

Lai apmeklējums būtu izdevies un nesteidzīgs, esam sagatavojuši ceļvedi, ko apskatīt un darīt Rundālē svētku dienās 30.05.-06.06.
Bauskas TIC
Iespējams, grūtākais maratons Latvijā: 42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas.
Tukuma TIC

Ventspils ielas, laukumi un skvēri iegūst košus vasaras rakstus, kuros harmoniski savijas dažādu ziedu sugu un krāsu toņu.
Ventspils TIC

“KABATA” piedāvā vietējo dizaineru darbus, dāvanas, amatnieku izstrādājumus un garšīgu KUUP kafiju.
Rēzeknes pilsētas TIC

Jau šovasar Rēzeknē pirmo reizi notiks festivāls “SPAITS” – diena, kurā satiksies mūzika, māksla, sarunas un kopā būšana pie Kovšu ezera!
Rēzeknes pilsētas TIC

No 13. līdz 14. jūnijam Mujānu biedrības namā norisināsies Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atpūties pašā pilsētas sirdī pie Kovšu ezera un izbaudi mieru ar visām ērtībām, saunu un privātu pludmali!
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpeg)
Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē.
Tukuma TIC

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.
Tukuma TIC

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!
Ventspils TIC