Talsos aicina baudīt interesantu Muzeju nakts programmu

talsitourism.lv | 2019.05.14

2019. gada 18. maijā Talsu novada muzejs un Latvijas Lauksaimniecības muzejs piedāvā Starptautiskajai muzeju naktij veltītu programmu.

Talsu novada muzejā

Šogad Starptautiskā muzeju diena, 18. maijs, pāriet Muzeju naktī. Talsu novada muzejs sagatavojis piedāvājumu dažāda vecuma publikai – gan dienas, gan vakara apmeklētājiem. Dienā būs iespēja darboties muzeja izglītojošās programmās, skatīties Pastendes amatierteātra iestudēto izrādi – A.Vāvere "Jauna, neprecējusies un baltu izcelsmes". Vakarā paredzētas tikšanās – jaunās arheoloģijas ekspozīcijas "Ceļojums senatnē" apskate ar autores komentāriem un krājuma izstāde "Galdniecība Talsu apriņķī" ar autora stāstījumu. Īpašs piedāvājums, pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras programmām, jauntaklāto izstāžu tematikai: viduslaiku noskaņās ar ieroču kolekcijas un cīņu demonstrējumiem palīdzēs iejusties biedrība "Exercitus Rigensis", bet līdzās 20. gadsimta sākuma galdniekmeistaru darinājumiem darbosies kokgriezējs Kārlis Ziediņš. Vakara noslēgumā būs iespēja baudīt koncertu pianista Artūra Liepiņa sniegumā. Mazajiem vakara apmeklētājiem tiks demonstrētas piecas animācijas brigādes filmiņas: "Puteklis", "Parīzes noslēpums", "Tornis", "Vāse" un "Korrida". Pieaugušie apmeklētāji varēs skatīties kultūrvēsturisku filmu "Dziesmu svētki".

Programma:

19.00 Atklāšana

19.30 Autora stāsts par jaunatklāto izstādi "Galdniecība Talsu apriņķī". Darbojas kokgriezējs Kārlis Ziediņš

20.00 Autores stāsts par jaunatklāto arheoloģijas ekspozīciju "Senvēstures liecības". Darbojas vēstures entuziastu grupa "Exercitus Rigensis"

21.00–22.00 Koncertprogramma. Piedalās pianists Artūrs Liepiņš

19.30–21.00; Filmiņas no Animācijas brigādes mazajiem bērniem: "Puteklis", "Parīzes noslēpums", "Tornis", "Vāse", "Korrida"

22.00–23.50 Filma par dziesmu svētku vēsturi "Dziesmu vara"

19.00–24.00 **Kafejnīca

Latvijas Lauksaimniecības muzejā

18. maijā 19.00 Latvijas Lauksaimniecības muzejs Talsos, Celtnieku ielā 12, aicina apmeklēt ikgadējo Muzeju nakts pasākumu, šogad ar devīzi "Es, latvju zemnieks, ticu un ceru".

19.00 Muzeju nakts atklāšana. Valdemārpils amatierteātra "Atspulgs" teatralizēts uzvedums "Cauri laikiem".

19.00–24.00 Muzeja telpās jauno un pastāvīgo izstāžu, ekspozīciju apskate.

• Ekspresizstāde "Latvju kareivjiem 100". Stāsts par Brīvības cīņām Latvijā no 1918. līdz 1920. gadam, un kā brīvības cīnītāji pie zemes tika.

• Fotoizstāde no muzeja krājuma fotogrāfijām "Saimnieka lepnums, saimnieces gods".

• Izstāde no Kandavas novada Zantes pagasta Kurzemes cietokšņa muzeja 19.00–22.00 Radošās darbnīcas, amatnieki, mājražotāji.

21.00 "Es, karā(i) aiziedams" – kopā ar folkloras kopu "Talsi" un tautas muzikantu ansambli "Tals’ trimiš" izdziedāsim skanīgās un patriotiskās latviešu karavīru dziesmas. Pasākumā ieeja bez maksas.

Avots: talsitourism.lv


celojumubode - 3982
Literālais šovs ar skatu uz jūru

Literālais šovs ar skatu uz jūru

Aicinām uz vakaru, kur izsmalcinātas vakariņas, elegance, humors, ironija un sirsnība satiekas lieliskā un nepiespiestā atmosfērā Jūrmalā!

EUR 25 | Baltic Beach Hotel & SPA

TrekTours Ķemeru pārgājiens Jūrmalā

TrekTours Ķemeru pārgājiens Jūrmalā

Jūrmala un TrekTours 7. martā aicina uz Ķemeru pārgājienu ar 9–37 km maršrutiem, dabas ainavām, īpašiem nakšņošanas piedāvājumiem un pavasara kustības sākumu.

EUR 14 | Jūrmalas TIC

Dubultkoncerts “100.PUSE”

Dubultkoncerts “100.PUSE”

Grupu "100Debija" un "Otra puse" dubultkoncerts Valmieras Kultūras centrā. Kā 90-tajos rakstīja uz afišām - darbosies arī bārs.

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Baudīt ziemu jādodas uz Aglonu!

Baudīt ziemu jādodas uz Aglonu!

Ziema turpinās un izskatās, ka tā netaisās atlaist grožus! Baudi ziemas brīvdienas Aglonā!

Preiļu novada TIC

Ghetto games festivāls 2026

Ghetto games festivāls 2026

No 24.-26. jūlijam Ventspilī norisināsies lielākais aktīva dzīvesveida brīvdabas festivāls Baltijā – GG FEST 2026. Programma izziņota.

Ventspils TIC

Viena diena Bauskā

Viena diena Bauskā

Bauskas šarms slēpjas detaļās. Visnegaidītākajās vietās uzrodas kaķu mozaīkas. Senām mājām jaunu garšu piešķir izšūtas rozes.

Bauskas TIC

Pasākumi  Bauskas novada iepazīšanai 2026

Pasākumi Bauskas novada iepazīšanai 2026

Esam apkopojuši lielākos pasākumus Bauskas novadā 2026. gadā. Apskati pasākumus un ieplāno datumu!

Bauskas TIC

Piedzīvojums radošumā un dabā Ērgļos

Piedzīvojums radošumā un dabā Ērgļos

Pilns un gatavs komplekts skolēnu grupām!

Madonas TIC

Liepājas skaņas Rundāles pilī

Liepājas skaņas Rundāles pilī

Aprīlī "Liepājas skaņas Rundāles pilī" apvienos četrus izcilus skaņdarbus, kas atspoguļo dažādu laikmetu un stilu krāšņumu.

Bauskas TIC

Pavasara sadancis Salaspilī

Pavasara sadancis Salaspilī

Salaspils novada TIC

Aktuālās mākslas izstādes Jūrmalā

Aktuālās mākslas izstādes Jūrmalā

Jūrmalas izstāžu zālēs sastopas laikmetīgā māksla, kūrorta vēsture un spilgtas personības – no Naumova Parīzes līdz Ditas Lūses klusajai gaismai.

Jūrmalas TIC

Audiogids “Kaugurciema stāstu taka”

Audiogids “Kaugurciema stāstu taka”

Jūrmalā tapis jauns audiogids “Kaugurciema stāstu taka” – 4 km pastaiga pa senā zvejnieku ciema vēstures pieturpunktiem. Pieejams IZI Travel.

Jūrmalas TIC

Vokālo ansambļu koncerts Salaspilī

Vokālo ansambļu koncerts Salaspilī

Salaspils novada TIC

Sieviešu dienas skrējiens Salaspilī

Sieviešu dienas skrējiens Salaspilī

Salaspils novada TIC

Ģirta Muižnieka personālizstāde

Ģirta Muižnieka personālizstāde

Teātra nama “Jūras vārti” piektdien, 6. marta, plkst. 16.00 tiks atklāta Ģirta Muižnieka personālizstāde “Maigās svārstības 1. Jambo”.

Ventspils TIC

“Sievietes — mūsu spēks un daile”

“Sievietes — mūsu spēks un daile”

6. martā 18.00 Kultūras namā Sieviešu dienas koncerts ar “Galaktika” un kori “Graidi”.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils Ērģeļu dienas

Ventspils Ērģeļu dienas

Piektdien, 6. martā, plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” skanēs festivāla “Ventspils Ērģeļu dienas” koncerts - “Džezbaroks”.

Ventspils TIC

Tematiskais gadatirgus “Esi kā puķe!”

Tematiskais gadatirgus “Esi kā puķe!”

Sestdien, 7. martā, no plkst. 8.00 līdz 15.00 Ventspils tirgū aicinām uz īpašu pavasara gadatirgu – “Esi kā puķe!”.

Ventspils TIC

"UzKūko" brīvdienu bufete Rencēnos

8. martā plkst. 12.00–16.00 Rencēnos, Valmieras ielā 12 “UzKūko” brīvdienu bufete. Makarūni un kūciņas līdzņemšanai. Plašāk: tālr. 28312663.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Sieviešu diena Tukuma novadā

Sieviešu diena Tukuma novadā

Pavasaris atnes gaismu un jauna sākuma sajūtu, un līdz ar to tiek svinēta arī Starptautiskā Sieviešu diena – diena, kas veltīta cieņai, pateicībai un apbrīnai

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -