Lidostā «Rīga» bērnus, kas ceļo bez pieaugušo pavadības varēs pavadīt līdz pat izlidošanas sektoram

Laura Karnīte | 2019.09.10

Lidostā "Rīga" no jūlija ieviesta jauna iespēja ģimenēm ar bērniem – ja bērns ceļo viens uz kādu no Šengenas zonas valstīm un kopā ar aviobiļeti ir iegādāts pakalpojums "Bērns bez pavadoņa", vecāki vai cita pavadošā persona varēs paši pavadīt bērnu līdz pat izlidošanas sektoram.

Lai varētu izmantot šo iespēju, aviokompānijā iegādājoties bērnam biļeti uz lidojumu, ir jāiegādājas arī pakalpojums "Bērns bez pavadoņa". Dažādām aviokompānijām ir dažādi noteikumi un ierobežojumi bērnu ceļošanai bez pavadoņa, kā arī prasības, kāda vecuma bērniem šis pakalpojums ir obligāts, tāpat dažādās valstīs var tikt piemēroti dažādi izņēmumi un ierobežojumi bērnu ceļošanai bez pieaugušā. Tāpēc pirms pakalpojuma iegādes aicinām rūpīgi iepazīties ar aviokompāniju un valstu noteikumiem un prasībām attiecībā uz bērnu ceļošanu vienatnē.

Iespēja pavadīt bērnu līdz izlidošanas sektoram lidostā "Rīga" attiecas tikai uz lidojumiem Šengenas zonas ietvaros.

Lai varētu bērnu pavadīt, ierodoties lidostā, jādodas pie reģistrācijas galdiņa, kur bērna pavadītājam tiks noformēta īpaša atļauja iekļūšanai lidostas slēgtajā pasažieru zonā. Pavadītājam līdzi ir jābūt derīgai pasei vai ID kartei.

Pēc atļaujas saņemšanas bērnam un pavadītājam drošības kontrole jāveic Ātrās drošības pārbaudes kontrolpunktā (Fast Track) un tālāk jādodas uz atbilstošo izlidošanas sektoru. Drošības pārbaude pavadītājam tiek veikta tāpat kā jebkuram pasažierim, tāpēc līdzi nedrīkst būt bīstamie vai aizliegtie priekšmeti, kā arī jāievēro līdzņemamā šķidruma daudzuma ierobežojumi.

Pavadītājs ir pilnībā atbildīgs par bērna pieskatīšanu lidostā, tai skaitā bērna pavadīšanu un iekāpšanu atbilstošajā reisā. Pavadītājam ir pienākums uzkavēties lidostā tik ilgi, kamēr gaisa kuģis ir aizlidojis. Pēc bērna pavadīšanas pavadītājam ir jāatstāj izlidošanas zona, izmantojot izeju uz pilsētu caur E sektora bagāžas saņemšanas zāli.

Vairumā aviokompāniju pakalpojums "Bērns bez pavadoņa" ir obligāts bērniem vecumā no 5-11 gadiem, kuri ceļo vieni paši, savukārt pasažieriem no 12-17 gadu vecumam pakalpojums ir pieejams, ja to ir pieteikuši viņu vecāki vai aizbildņi. Izmantojot šo pakalpojumu, bērns atrodas aviokompānijas uzraudzībā no reģistrācijas brīža līdz brīdim, kad galapunktā bērnu sagaida vecāki vai citi pavadītāji.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls. No lidostas "Rīga" ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 90, bet vasaras sezonā - uz vairāk nekā 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2018.gadā lidosta "Rīga" apkalpoja vairāk nekā 7 miljonus pasažieru - gandrīz pusi no kopējā Baltijas valstu avioceļotāju skaita.

Avots: www.riga-airport.com


celojumubode - 3954
Vecsalienas (Červonkas) muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri” piedāvā naktsmītnes 6 cilvēkiem (3 istabas). Viesiem ir pieejama burbuļvanna, bezmaksas Wi-Fi, sauna, dārzs.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Gardas picas un bezmaksas piegāde!

Gardas picas un bezmaksas piegāde!

🍕 Domino's Pizza ir lielākā picu ķēde pasaulē ar vairāk nekā 20 000 restorāniem visā pasaulē. Domino's - amerikāņu garšīgo picu zīmols!

Domino`s Pizza

VINOTĒKA LA TENUTA ITALIANA CANTINA

VINOTĒKA LA TENUTA ITALIANA CANTINA

CANTINA – Silene Resort&SPA vīna studija, kurā patstāvīgi tiek papildināts bagātīgs itāļu vīnu klāsts, kas pārsteigs īstus vīna cienītājus ar Processo vīniem.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Christmas dinner at Harper Woolf

Christmas dinner at Harper Woolf

Festive 5-course dinners at Harper Woolf, 24–26 Dec. Two seatings: 17:00 & 20:00. Price €65 pp. Wine pairings available at €55 or €95.

Pullman Riga Old Town

Brazīlija,Riodežaneiro, cena no 2019 eur!

Brazīlija,Riodežaneiro, cena no 2019 eur!

EUR 2019 | Itaka Latvia

Melnkalne! Cena sākot no 419 eur!

Melnkalne! Cena sākot no 419 eur!

EUR 419 | Itaka Latvia

Barbadosa! Cena sākot no 1909 eur!

Barbadosa! Cena sākot no 1909 eur!

Itaka Latvia

Itālija - Roma! Cena sākot no 359 eur!

Itālija - Roma! Cena sākot no 359 eur!

EUR 359 | Itaka Latvia

Andrejs Osokins | Klasiskie Ziemassvētki

Andrejs Osokins | Klasiskie Ziemassvētki

21.decembrī restorānā AKUSTIKA notiks izcilā pianista Andreja Osokina koncerts Ziemassvētku sajūtās.

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pullman Riga Old Town sveic jauno šefpavār

Pullman Riga Old Town sveic jauno šefpavār

Pullman Riga Old Town iepazīstina ar Ivanu Smigarevu – šefpavāru, kas nodrošina augstāko kulinārijas kvalitāti un profesionalitāti.

Pullman Riga Old Town

Andrejs Osokins | Klasiskie Ziemassvētki

Andrejs Osokins | Klasiskie Ziemassvētki

Saulgriežu vakarā, 21.decembrī restorāns AKUSTIKA aicina veldzēties izcilā pianista Andreja Osokina klavierspēles sajūtās un Ziemassvētku stāstā.

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Meet Our new Chef: Ivans Šmigarevs

Meet Our new Chef: Ivans Šmigarevs

Meet our new culinary maestro, Ivans Šmigarevs, bringing passion and creativity to every dish at Pullman Riga Old Town! 🍴✨

Harper Woolf

Augšdaugavas novada objektu darba laiks

Augšdaugavas novada objektu darba laiks

Plānojot apmeklēt Augšdaugavas novadu Ziemassvētkos un gadu mijā, iepazīsties ar tūrisma un atpūtas objektu darba laiku.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Saules nams”

Viesu māja “Saules nams”

Viesu māja “Saules nams” piedāvā banketu zāli, visu nepieciešamo Jūsu prezentācijām, nakšņošanas iespējas 18 personām, pirti, ugunskura un telts vietas u.c.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Maldīvas! Cena sākot no 1839 eur!

Maldīvas! Cena sākot no 1839 eur!

EUR 1839 | Itaka Latvia

Kā nepalaist garām izdevīgu piedāvājumu?

Kā nepalaist garām izdevīgu piedāvājumu?

Pēdējā brīža piedāvājumi un karstākās ceļojumu atlaides! Dažādi ceļojumu pakalpojumi.

EUR 249 | Estravel Latvia

Austrālija! Cena sākot no 1949 eur!

Austrālija! Cena sākot no 1949 eur!

EUR 1949 | Itaka Latvia

10 interesanti objekti, ko vērts apskatīt

10 interesanti objekti, ko vērts apskatīt

Traķu pilsēta kopš sendienām ir slavena ar harmonisku dažādu nacionālo un reliģisko kopienu līdzāspastāvēšanu.

Trakai TIC

Ceļojumi Tūres Aviobiļetes Viesnīcas Vīzas

Ceļojumi Tūres Aviobiļetes Viesnīcas Vīzas

Atklājam pasauli kopā! Sazinies ar ceļojumu konsultantu! Ēģipte, Turcija, Grieķija, Bulgārija, Melnkalne, Albānija, Spānija, Portugāle, Itālija, Malta...

WOOPS

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -