Viesnīcā «Grand Poet Hotel» atklāta Agates Bernānes personālizstāde

Apritot gadam kopš Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un “Semarah Hotels” sadarbības uzsākšanas Latvijas jauno un talantīgo mākslinieku atbalstam, trešdien, 10.jūlijā, dizaina viesnīcā “Grand Poet Hotel” atklāta jau ceturtā personālizstāde. Līdz 10.oktobrim ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar LMA gleznošanas bakalaura studentes Agates Bernānes darbiem izstādē “Meitene ar kanārijputniņu”.

“Uzskatu, ka labam māksliniekam ir sevi jāizaicina. Strādājot pie saviem darbiem, es daudz pētu un arī apstrīdu savas domas. Tā rodas jaunas idejas un mainās skatījums par apkārt notiekošo. ledvesmu gleznot gūstu pilnīgi negaidīti. Tam par iemeslu var kļūt jebkas – putekļaina palodze, veļas kaudze, nodrupusi nagu laka, spriedze, sapņi – viss, kas rada attiecīgās sajūtas. Reizēm vieglāk ir gleznot, nekā piemeklēt pareizos vārdus, lai paskaidrotu, kā jūtos. Radīšanas procesā es it kā saplūstu ar konkrēto darbu, dodu tam savu dvesmu, lai tas tālāk var dzīvot patstāvīgi,” aicinot interesentiem apmeklēt izstādi, stāsta māksliniece Agate Bernāne.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, LMA lektore Inese Baranovska uzsver, ka Agates darbi izceļas citu studentu darbu vidū ar savdabīgo pasaules uztveri. “Viņas gleznojumiem piemīt vizuāls jūtīgums, spēja redzēt un ieraudzīt. Māksliniece reflektē uz ikdienas dzīves norisēm, bet katrā šķietami banāli ikdienišķajā parādībā viņa cenšas tvert pasaules universa kopumu, saslēdzot pagātnes, tagadnes un nākotnes formas. Gleznotajās vīzijās ikdienas realitāte mijas ar iedomām un sapņiem – mākslas vēstures replikas, ceļojumu piezīmes, populārās kultūras zīmes un ikdienas dzīves rituāli,” par savas studentes darbiem izsakās I.Baranovska.

Izstādē redzamās gleznas tapušas pēdējo divu gadu laikā. Māksliniece filozofiski skaidro, ka tās ir gleznas viena sapņa garumā. Satikšanās ar audeklu, otām un krāsām atsauc atmiņā patīkamo satraukumu par sastapšanos ar kanārijputniņu. Meiteni sapnī apciemo kanārijputniņš. Viņa to pabaro un apmīļo. Baltajās dzīvokļa sienās viņa izlaiž to izvicināt spārnus. Tam nav nedz vārda, nedz vecuma, un nevar saprast, no kurienes tas atlido un kur pazūd, bet viņa tam ir pieķērusies. Ūdens un ēdiena trauks tam ir tukšs, un meitene to atkal pabaro, apmīļo un noklausās tā dziesmu. Tā viņi tiekas – te biežāk, te retāk – gandrīz divu gadu garumā.

A.Bernāne dzimusi 1996.gadā. Iepriekš mācījusies Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (2012–2016), bet šobrīd studē LMA bakalaura studijās. Piedalījusies tādos projektos kā “Film Art Action Party” (2015), “Māksla pieder tautai” (2015), “RAF. Jelgava. Māksla.” (2013), kā arī vairākās grupas izstādēs. Divas reizes (2014., 2015.) saņēmusi Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” izcilības stipendiju. Savukārt šogad jūnijā kā viena no LMA pārstāvēm piedalījās starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē ArtVilnius'19.

Atklātā izstāde viesnīcā “Grand Poet Hotel” ir mākslinieces pirmā personālizstāde.

Novērtēt gleznas var ikviens interesents, piešķirot sirdij tuvākajam darbam speciāli veidotu uzlīmi – monētu piecu grandu vērtībā –, kas pieejama viesnīcā. “Grand Poet Hotel” vadītājs Māris Alnis skaidro, ka katras izstādes noslēgumā viesnīca iegādājas izstādes apmeklētāju novērtētāko gleznu, veidojot unikālu jauno Latvijas mākslinieku darbu kolekciju “Grand Poet Art Collection”. Šobrīd kolekcijā ir jau trīs jauno mākslinieču – Madaras Kvēpas, Justīnes Seiles  un Ellas Mežules darbi –, kuriem viesnīcas telpās kopā ar dizaineriem piemeklētas īpašas vietas, priecējot apmeklētājus, mākslas un dzīves badītājus no visas pasaules. Nākamās izstādes atklāšana plānota šī gada rudenī.


Par “Grand Poet Art Collection”

2018.gada 14.jūnijā Latvijas Mākslas akadēmija un  viesnīcu tīkls “Semarah hotels”  noslēdza sadarbības memorandu jauno mākslinieku atbalstam un attīstībai. Tā mērķis ir atbalstīt akadēmijas studentus un Latvijas jaunos māksliniekus – iedrošināt jauniem sasniegumiem, celt pašapziņu un veidot starptautisku karjeru, sniegt finansiālu atbalstu talanta izkopšanai, radīt telpu personālizstāžu veidošanai, tādējādi veicinot mākslas attīstību Latvijā.

Par “Grand Poet Hotel”

“Grand Poet Hotel” izveidojusi Latvijā radītā viesnīcu ķēde “Semarah Hotels”. Šobrīd viesnīcu tīkls var lepoties ar kūrorta viesnīcu “Lielupe” Jūrmalā un divām viesnīcām Rīgā – četrzvaigžņu vēsturisko viesnīcu “Metropole” Aspazijas bulvārī un eleganto pieczvaigžņu dizaina viesnīcu “Grand Poet Hotel” Raiņa bulvārī 5/6. Katra no tām ir ar savu unikālo stāstu un vērtībām.

“Grand Poet Hotel” jaunradītais “Diplohēmijas” koncepts apvieno diplomātijai un bohēmai raksturīgos dizaina risinājumus, ko veidojusi starptautiski atzītā un godalgotā koncepta un dizaina aģentūra “Stylt Trampoli” (Zviedrija). Savukārt projektu izstrādājis arhitektu birojs “Sarma un Norde” (Latvija), saglabājot ēkas arhitektonisko unikalitāti. Viesnīcas nosaukums sevī nes dualitāti, kas bieži vien iemiesojas arī dzejniekos, – lietišķums un bohēmiskums.


Avots: www.porternovelli.lv

Rudens samts - īpašs piedāvājums Jūrmalā!

Rudens samts - īpašs piedāvājums Jūrmalā!

Baudiet rudens burvību Jūrmalā! īpašs piedāvājums ar nakšņošanu, izsildīšanos pirtiņās un rudens cienestu restorānā!

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Supercena uz Ēģipti 27/10 no 334 € !

Supercena uz Ēģipti 27/10 no 334 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu 27/10 uz nedēļu no 334 € !

EUR 334 | Hot Travel

Es atpūšos ar klasi Gulbenes novadā!

Es atpūšos ar klasi Gulbenes novadā!

Piedāvājumā aktīvas un izzinošas atpūtas iespējas ar klasi!

Gulbenes novada TIC

Detox- skaistumam, ķermenim un prātam

Detox- skaistumam, ķermenim un prātam

Skaistuma un veselības programma domāta tieši Jums! Lieliska SPA viesnīcā tieši pie jūras, 17.-22.11.2019. tikai 350 EUR

EUR 350 | Nikos Travel

ZIEMAS SEZONAS JAUNIE GALAMĒRĶI!

ZIEMAS SEZONAS JAUNIE GALAMĒRĶI!

SEIŠELAS, MEKSIKA (KANKŪNA), INDONĒZIJA (BALI) - ZIEMAS SEZONAS JAUNIE GALAMĒRĶI! Saulainas pludmales un siltā jūra. Pasakaina atpūta! 

1Travel

Day SPA atpūta Rīgas centrā

Day SPA atpūta Rīgas centrā

Ekskluzīva Moss of the Isles procedūra (60 min) pēc izvēles un vieglas pusdienas Grand Poet Cafe.

EUR 90 | Grand Poet Hotel by Semarah

Starp mums meitenēm

Starp mums meitenēm

Aicini draudzenes baudīt SPA atpūtu ar procedūru, Wellness centra apmeklējumu, sāls istabas seansu, desertu un dzērienu.

EUR 45 | Lielupe by SemaraH Hotels

Jaunums! Medical SPA Hotel

Jaunums! Medical SPA Hotel "Gradiali".

Viesnīca, spa un rehabilitācijas klīnika Gradiali.

EUR 162 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

Mazais brīnums Šrilankā no 1259 €

Mazais brīnums Šrilankā no 1259 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana, ekskursijas.

EUR 1259 | Antario

Ceļojumi un lidojumi

Ceļojumi un lidojumi

Karstās ceļazīmes. Visas aviokompānijas. Visi lidojumi. Visas vietas! Visas aviobiļetes!

EUR 22 | Astra Tūre Daugavpils

Tu gribētu apceļot pasauli?

Tu gribētu apceļot pasauli?

Ar kuru draugu Tu gribētu apceļot pasauli? 🌎✈ Ietago savu draugu komentāros, lai arī viņš zinātu, cik lielisks ceļabiedrs ir!

VRK Travel

Amalfi piekraste un Kapri sala

Amalfi piekraste un Kapri sala

Amalfi piekraste - ziedos un zaļumos ieskautas mazas krāsainas pilsētas, ar satriecoši skaistām piejūras ainavām! Izbaudi izsmalcinātu skaistumu!

EUR 1540 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv