Dundaga - Šlītere - Kolka | 2019.07.27
2019. gada 27. jūlijā Dundagā notiks kārtējais Sklandraušu festivāls - svinēs svētkus par godu sklandrausim – vienam no novada simboliem un lepnumiem. Domājams, ka tieši lībiešu krasts ir tā vieta, kur meklējama sklandrauša izcelsme.
Sklandrauši ir pirmais Latvijas pārtikas produkts, kura ražošanu aizsargā Eiropas Savienība - šis gardums ir iekļauts Eiropas Komisijas reģistra sarakstā «Garantēta tradicionālā īpatnība». Tas nozīmē, ka tam jābūt gatavotam atbilstoši apstiprinātai receptūrai un pat izmēram jāatbilst noteiktiem standartiem.

20. septembrī Valmieras Kultūras centrā notiks LU deju ansambļa “PĒRLE” muzikāla skatuviskās dejas izrāde “Iz zaļa zora”.
EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Svētkos cels godā vietējās tradīcijas, amatu un kultūras prasmes, darbosies tirdziņi, kafejnīcas, būs izklaides bērniem.
Svētku programma
Dundagas evaņģēliski luteriskajā baznīcā
Plkst. 11.00 Koncerts. Piedalās Ventspils Centra sākumskolas zvanu ansamblis «Saules zvani». Vadītāja Sandra Sproğe.
Pedagoga Edgara Kramiņa vadītās vokālās mākslas vasaras laboratorijas «Izdziedi vasaru» dalībnieki.
Ar šo koncertu Dundagas evaņģēliski luteriskā baznīca uzsāk ziedojumu vākšanas akciju «Mana dvēsele slavē» jaunam, skanīgam baznīcas zvanam.
Dundagas parka estrādē
Plkst. 12.00 Festivāla atklāšana.
Pils parkā apskatāma Anneles Slišānes darbu izstāde «100 deči Latvijai» un Ances rokdarbnieču izstāde «100 cimdu pāri Latvijas simtgadei».
Plkst. 12.15 Diksilenda mūzikas grupas «Sunny groove dixie» koncerts.
Plkst. 13.05 Dundagas teātra kopas «Tā viš i» dzīves ainiņas.
Plkst. 13.20 Katlakalna folkloras kopas «Rāmupe» koncerts.
Plkst. 13.55 Tērpu demonstrējumi un mūsdienu tautas mūzikas grupa «Daba san».
Plkst. 14.30 Dundagas Kultūras pils ansamblis «Sendienas».
Plkst. 14.55 Saldus senioru akordeonistu ansambļa «Akords» un Vandzenes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Krepliņi» koncerts.
Plkst. 15.35 «Gods godam pretī nāk». Godināsim pasākuma «Slīteres ceļotāju dienās» rīkotās Latvijā pirmās Mājas kafejnīcu dienas dalībniekus. Pasākumā piedalās Saldus senioru akordeonistu ansamblis «Akords» un Vandzenes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs «Krepliņi».
Plkst. 17.00 Teātra izrāde «Visādi ir un visādus vajag».
Kopienu teātra projekta «Šekspīrs satiek Blaumani» ietvaros veidotā teātra izrāde «Visādi ir un visādus vajag». Izrāde-koncerts «Visādi ir un visādus vajag» veidots tikai no latviešu tautas sakāmvārdiem un parunām un papildināts ar latviešu tautas dziesmām un dejām. Izrādes dialogos un epizodēs tiek atklātas cilvēku savstarpējās attiecības gan sociālajā, gan sadzīves jomā. Ikviens cilvēks jau kopš bērnības zina kādu sakāmvārdu vai parunu. Piemēram, «velk ādu pār acīm», «nu ja, kaimiņu vista jau vienmēr izskatās labāk par paša zosi» vai «mīlestību, klepu un dūmus grūti noslēpt». Dundagas Kultūras pils režisore Vaira Kamara pētot šo folkloras žanru, no latviešu sakāmvārdiem un parunām ir izveidojusi dramaturģisko materiālu, un gala rezultātā tapusi teātra izrāde «Visādi ir un visādus vajag».
Izrādē piedalās Dundagas Kultūras pils amatierteātris «Vojmanšes!», Dundagas jauktais koris, tautas deju kolektīvs “Dun – Dang», mūsdienu deju kolektīvs «Sensus», reperis – hip-hop izpildītājs Jānis Klucis, Katlakalna folkloras kopa «Rāmupe» un mūsdienu tautas mūzikas grupa «Daba san».
Izrādi finansiāli atbalsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs un fonds INITIUM.
Plkst. 21.00 Mūzikls. Pedagoga Edgara Kramiņa vadītā vokālās mākslas vasaras laboratorijas «Izdziedi vasaru» mūzikls «Mūzikas skaņas».
Plkst. 23.00 Balle. Spēlē grupa «Ilūzija».
Dundagas pilī
Plkst. 13.00 Muzikāla izrāde. Pedagoga Edgara Kramiņa vadītā vokālās mākslas vasaras laboratorijas «Izdziedi vasaru» muzikāla izrāde «Lauvas acenes».


Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. Šeit dominē postmodernisma stila interjers ar antīkiem elementiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Vienā no skaistākajām vietām Latvijā, pašas likteņupes krastā atrodas jaunais Glempings Daugavas lokos.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

20. septembrī Valmieras Kultūras centrā notiks LU deju ansambļa “PĒRLE” muzikāla skatuviskās dejas izrāde “Iz zaļa zora”.
EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Saules un jūras mīļotāji šeit atradīs kilometru garas zeltaino smilšu pludmales.Gardēži novērtēs vietējo virtuvi, kuras pamatā ir vienkāršas sastāvdaļas.
EUR 589 | Itaka Latvia

Maģiskās Gozo un Komino salas piedāvā elpu aizraujošas ainavas, jūras klintis, tirkīza līčus un nesteidzīgu atpūtu.
EUR 349 | Itaka Latvia

JuRita Mini Zoo ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
.jpg)
26. septembrī septembrī Daugavas muzejā norisināsies ikgadējais Miķeļa ražas tirgus. No plkst. 10.00 līdz 16.00 muzeja vēsturiskā parka teritorijā.
Salaspils novada TIC
.png)
Ja Azoru salas ir bijušas Tavā ceļojumu sarakstā – šī var būt īstā iespēja tās beidzot piedzīvot!
EUR 1259 | Latvia Tours
.jpg)
17. augustā izsludināta balsošana skatei “Gada labākā būve Latvijā 2026". Starp nominantiem arī Smiltenes aktīvās atpūtas parks "Smiltiņš".
Smiltenes TIC

Arhitektūras pērles: Kārļa tilts, Prāgas pils, Svētā Vita katedrāle.
EUR 349 | Itaka Latvia

Atpūtas māja “Dubezers” atrodas gleznainā dabas teritorijā “Pilskalnes Siguldiņa”.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Albānija ir valsts ar bagātu vēsturi, kas apvieno vairākus arhitektūras stilus un iespaidīgu dabas vidi ar skaistām dabas pludmalēm.
EUR 599 | Itaka Latvia

2+1 ģimenes ceļojumiem // Cenu piemērs 22.10. // Lidojums no Rīgas, transfēri, 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšana
EUR 680 | Estravel Latvia

Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” atrodas Višķu pagastā, gleznainā vietā, starp diviem ezeriem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas un kultūrvēstures vērtības.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Madeirā, kas tiek uzskatīta par Atlantijas okeāna pērli, tiek apvienots ēdiens ar kultūru,īsta paradīze pārgājienu cienītājiem.
EUR 629 | Itaka Latvia

Visi Latgalē zin: dizains, dāvanas un KUUP kafija - "KABATĀ"!
Rēzeknes pilsētas TIC