Valmierā vērsies priekškars vasaras teātra festivālam

Liena Kreišmane | 2019.08.03

Priekškars Valmieras vasaras teātra festivālam vērsies jau šajās brīvdienās, no 2019. gada 2. līdz 4. augustam.

Septiņi režisori no Latvijas, Austrālijas un Igaunijas jau teju trīs nedēļas strādā Valmierā, lai radītu izrādes un notikumu, kas  ļaus dalīties sajūtas un vedinās domāt, brīnīties, redzēt, just, būt kopā un baudīt. Festivāls šogad bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem un līdztekus deviņām festivāla  izrādēm (septiņas no tām pirmizrādes) sagatavota arī bagātīga paralēlā programma – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas, RIGA IFF brīvdabas kino vakari, festivāla Pop – up radio studija.

Izrādes norisināsies brīvā atmosfērā, dažādas vietās pilsētvidē - mazdārziņā, zem tilta, angārā, braucošā autobusā un kur tikai vēl nē. Festivāla devīze -  Dzīvā pilsēta. Iestudējumu radīšanas procesā režisori uz pilsētu skatījušies kā dzīvu organismu – ar savām domām un sajūtām. Festivāla programmas direktors Jānis Znotiņš uzskata, ka tas bērnos var veicināt empātiju un cieņu pret vietu, kurā dzīvojam.

Horeogrāfe Liene Grava iestudējusi kustību izrādi pus Otrs – dinamisks stāsts par diviem dvīņiem, kuri visas lietas darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums - kas es esmu? Ieteicamā auditorija: 5+. Režisors Toms Treinis iestudējis garāžas izmēra izrādi Pagalms atdzīvojas, kur pagalmā dzīvojošo draugu satikšanās pārtaps neparastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāks atdzīvoties. Ieteicamā auditorija: 5+. Paulas Pļavnieces zinātniskās īstenības piedzīvojums – STACIJA Nezinkaskuriens aicinās atklāt un pētīt slepeno aģentu dzīvi. Ieteicamā izrādes auditorija: 5+. Festivāla līdzdarbojas arī divi teātra trupas Kvadrifrons režisori. Reinis Boters izrādē B_Ž_S aicina uz tikšanos ar šausmīgiem elementiem. Ieteicamā auditorija: 7+, bet Klāvs Mellis kādā no Valmieras mazdārziņiem stāstīs stāstu par Inesi, Kārli, Anci, Jāni, diviem zirgiem, vienu mašīnu un visiem ceļiem, kas ved uz nekurieni – izrāde Mūžīgā izlaušanās. Ieteicamā auditorija: 12+ Režisore no Austrālijas Džesika Vilsone /Jessica Willson iestudējusi izrādi braucošā autobusā Unwanted, aicinot uz satikšanos ar pilsētu un sevi. Ieteicamā auditorija: 5+. Savukārt kustību izrāde Tools to rule, producenti United dancers of Zuga /Igaunija, būs par noteikumiem un to vietu dzīvē. Ieteicamā auditorija: 5+. Tāpat festivālā tiks izrādīta jauno horeogrāfu īsformātu darbu sērija Ārējais klimats/Iekšējais laiks (ieteicamā auditorija: 12+)  un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iestudējums Roberta Askinsa melnajai komēdijai Nelabā roka. Ieteicamā auditorija: 16 +.

Festivāla centrs šogad atradīsies Vecpuišu parkā, L. Paeglas ielā 10, to būs iekārtojuši RISEBA rīkotās arhitektu vasaras skolas FestivaL’and 2.0 dalībnieki, izveidojot dažādus pilsētvides objektus bērniem. Visu festivāla laiku šī būs īstā vieta, kur ļauties gastronomiskiem piedzīvojumiem – garšīgi paēst. Te norisināsies arī brīvdabas kino vakari, mākslinieku meistardarbnīcas, sarunas Pop – up radio studijā un atradīsies  Festivāla INFO punkts ( 02.08. – 14.00 – 22.00 / 03.08. – 11.00 – 22.00/ 04.08. – 10.00 – 17.00).

Festivāla apmeklētāju ērtībai šogad izstrādāta mobilā lietotne. Ar tās palīdzību iespējams izveidot savu plānu visām trim festivāla dienām, nepalaižot garām neko no plašā piedāvājuma. Lietotni iespējams lejupielādēt App Store un Google Play veikalos, meklējot pēc atslēgas vārdiem Valmieras vasaras teātra festivāls ’19.

Biļetes uz izrādēm vēl ir pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs, Valmieras Drāmas teātrī, festivāla lietotnē un internetā valmierasfestivals.lv, vdt.lv un bilesuparadize.lv.  Zīmīgi, ka festivāla laikā izrāžu norises vietās biļetes nevarēs nopirkt

Festivāla programma

Piektdiena, 2.augusts

16.00 Festivāla atklāšana Vecpuišu parkā

17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā

18.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)

22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas  

Sestdiena, 3.augusts

11.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem (ar iepriekšēju pieteikšanos šeit, mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893). Bez maksas  

11.00 Mākslinieku stāsti koncertzālē Valmiera. Bez maksas

12.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)

15.00/ 17.00/ 19.00/ 21.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā

22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas    

Svētdiena, 4.augusts

11.00 Festivāla izrādes (dažādās vietās Valmierā)

12.00 Mākslinieces Andas Lāces performance EJAM MĀJĀS!, meistardarbnīcu dalībnieku darbu izstāde

12.00/ 14.00/ 16.00 sarunas festivāla Pop-up radio studijā. Vecpuišu parkā

22.00 RIGA IFF brīvdabas kino. Vecpuišu parkā. Bez maksas

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks ceturto reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu. 

Avots: Liena Kreišmane



Zasas parkā izveidots stādījumu labirints

Zasas parkā izveidots stādījumu labirints

Zasas muižas parks kļuvis bagātāks ar jaunu apskates objektu – stādījumu labirintu, kura dizains veidots, iedvesmojoties no muižas vēsturiskā mantojuma.

Jēkabpils novada TIC

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

⭐Ziema tik pat karsta kā vasara! Rezervē savu ziemas atvaļinājumu līdz 4.augustam un izmanto -50EUR atlaidi rezervācijai

Coral Travel Latvia

Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

Ventspils Piejūras kempings

Ventspils Piejūras kempings

Ventspils Piejūras kempingā aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā – priežu ieskauto teritoriju atpūtai izvēlējušies gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm!

Ventspils TIC

Dārza svētki pie Preiļu pils

Dārza svētki pie Preiļu pils

Tiekamies 17.jūlijā Vēsturisko parku un dārzu dienas pasākumā pie Preiļu pils! Meistarklases, dārza spēles, koncerts un romantiskas pastaigas!

Preiļu novada TIC

Bišu pirtsmāja Līgatnē

Bišu pirtsmāja Līgatnē

Tavai labjūtei Līgatnes sirdī

EnterGauja

17.nūjošanas un iešanas festivāls

17.nūjošanas un iešanas festivāls

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Ventspils TIC

Piļu un muižu apceļošanas festivāls

Piļu un muižu apceļošanas festivāls

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piknika vietas Jūrmalā

Piknika vietas Jūrmalā

Jūrmala aicina piknikā – pie dabas takām, Lielupes, ezeriem un jūras. Atklāj brīvi pieejamas un rezervējamas piknika vietas nesteidzīgai atpūtai.

Jūrmalas TIC

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi"

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Burtnieka ezera svētki

Burtnieka ezera svētki

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!

Ventspils TIC

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Lietaina diena Jūrmalā

Lietaina diena Jūrmalā

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.

Jūrmalas TIC

Velo un moto piedzīvojumi Bauskas pusē

Velo un moto piedzīvojumi Bauskas pusē

Atklāj 7 aktīvās atpūtas vietas Bauskas novadā – velo noma, kvadriciklu izbraucieni, autotrase un citi piedzīvojumi visai ģimenei.

Bauskas TIC

LuckyBet Latvijas dragreisa Festivāls

LuckyBet Latvijas dragreisa Festivāls

No 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils lidostā, pilsētas svētku ietvaros, norisināsies viens no šīs vasaras skaļākajiem pasākumiem.

Ventspils TIC

Ūdens piedzīvojumu parks

Ūdens piedzīvojumu parks

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks piedāvā baseinus, ūdens atrakcijas, SPA, pirtis un sporta zāli aktīvai atpūtai un relaksācijai.

Ventspils TIC

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam

Cēsu TIC

Laivu un SUP noma Bauskas pusē

Laivu un SUP noma Bauskas pusē

Izvēlies kādu no 11 laivu un SUP nomām un iepazīsti Mēmeli, Mūsu, Iecavu, Lielupi, Rundāles ūdensdzirnavas vai Vecumnieku Veco ezeru.

Bauskas TIC

Iepazīsti Jēkabpils novada Daugavas krāces

Iepazīsti Jēkabpils novada Daugavas krāces

Šī gada jūlijā Jēkabpils novadā norisināsies trīs publiski laivošanas pasākumi "Daugavas krāces 2026".

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -