1. augusts vēsturē: Šveicē svin Neatkarības dienu

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.08.01

Šveicē dzīvo vislielākie šokolādes ēdāji, kuri ražo arī vienu no labākajām šokolādēm pasaulē. Šī valsts ir atturējusies no dalības abos pasaules karos un bijusi neatkarīga jau 519 gadus.

Šveice, ko oficiāli sauc par Šveices Konfederāciju, ir federāla valsts Rietumeiropā, kuru veido 26 kantoni jeb reģioni. Šveicei juridiski nav galvaspilsētas, lai gan faktiski tā ir Berne, kur arī atrodas vairums valsts iestāžu. Šveicei nav robežas ar jūru, bet ziemeļos tā robežojas ar Vāciju, austrumos ar Lihtenšteinu un Austriju, dienvidos ar Itāliju, savukārt rietumos Šveice robežojas ar Franciju. Šveice ir multilingvāla valsts un tajā ir četras oficiālās valodas: vācu, franču, itāļu un retoromāņu.

Var uzskatīt, ka Šveices neatkarība ir sākusies līdz ar tās dibināšanu – 1291. gada 1. augustā, kad valsts izveidojās, apvienojoties vairākām zemēm un veidojot kantonus. Tieši tāpēc, ka Šveices vēsturē nav visai daudz periodu, kad tā būtu zaudējusi un pēc tam atkal atguvusi savu neatkarību, šo zīmīgo datumu par Neatkarības dienu īsti nevar saukt. Vienīgais laiks, kad Šveice bija kāda pakļautībā, ir posms no 1798. gada līdz 1815. gadam, kad to ieņēma Napoleona armija.

Šveice ir slavena ne tikai ar savu šokolādi, bet arī sieru, pulksteņiem, bankām, kalniem un neitralitāti. Kopš 1815. gada Šveice ir neitrāla valsts un nav iesaistījusies karos, kas norisinājušies Eiropā. Šajā valstī atrodas vairāku starptautisku organizāciju galvenās mītnes, piemēram, Sarkanā Krusta galvenā mītne. Valsts daudzējādā ziņā ir vienota un, apzinot savus nelielos resursus, radījusi plaukstošu saimniecību. Šveice ir kļuvusi par svarīgu finanšu centru. Tā ir bijusi mājvieta vairākiem cilvēkiem, kas meklējuši patvērumu, lai paglābtos no savā dzimtajā valstī esošās politiskās situācijas vai citiem draudiem.

Avots: BalticTravelnews.com/wikipedia.org


b2b - 3993
Bārtas plostnieku svētki 2026

Bārtas plostnieku svētki 2026

Dienvidkurzemē 2. un 3. maijā norisināsies Bārtas plostnieku svētki

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Malaga. Andalūzija. Atpūta pludmalē

Malaga. Andalūzija. Atpūta pludmalē

ceļošanas periodI: 16.05. - 20.06. un 12.09. - 17.10.2026. // 7 naktis viesnīcā, aviobiļetes, transfēri, izvēlētā ēdināšana

EUR 849 | Estravel Latvia

Antālija. Viesnīcu izlase

Antālija. Viesnīcu izlase

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma

EUR 665 | Estravel Latvia

29. Gaujas plostnieku svētki Strenčos

29. Gaujas plostnieku svētki Strenčos

15.-16. maijā Strenčos, pludmalē pie Gaujas un brīvdabas estrādē norisināsies 29. Gaujas plostnieku svētki “Upe neprasa ceļu, Upe pati ir ceļš…”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Melnkalne! Cena sākot no 429 eur!

Melnkalne! Cena sākot no 429 eur!

EUR 429 | Itaka Latvia

Atpūta Peloponēsā

Atpūta Peloponēsā

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā // plašs viesnīcu klāsts

EUR 439 | On-line ceļojumi Estravel

Melnkalne. Tivata

Melnkalne. Tivata

Pludmales sezona Melnkalnē jau gandrīz sākusies // 7 naktis, izvēlētā ēdināšana // ceļo no 10.05. - 11.10.2026.

EUR 429 | Estravel Latvia

Spānijas pludmales. Barselona

Spānijas pludmales. Barselona

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšanas programma // dažādi kūrorti

EUR 630 | Estravel Latvia

Vērgalē no ziemas miega modinās dīķi

Vērgalē no ziemas miega modinās dīķi

Brīvības svētku nedēļas nogalē, 2. maijā, norisināsies pasākums “Vērgales Dīķa modināšana”, aicinot kopīgi ieskandināt pavasari

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Īsās brīvdienas Madridē

Īsās brīvdienas Madridē

Lidojums no Rīgas, 3 naktis viesnīcā un brokastis // Muzeji, vecpilsēta, tirgi un lieliska virtuve

EUR 539 | Estravel Latvia

Japāna! Cena sākot no 1429 eur!

Japāna! Cena sākot no 1429 eur!

EUR 1429 | Itaka Latvia

Viesu māja “Priedes”

Viesu māja “Priedes”

Viesu māja “Priedes” piedāvā ērtas naktsmītnes, saunu, atpūtu lapenē un makšķerēšanas iespējas Dubnas upē vai Luknas ezerā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā!

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā!

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā un kļūsti par daļu no Kūrorta svētku vizuālā stāsta – redzi savus kadrus uz lielajiem ekrāniem Majoru pludmalē!

Jūrmalas TIC

"Raunas baltais miers un zaļais siers"

19. aprīlī aizvadīts pārgājiens "Raunas baltais miers un zaļais siers", kas pulcēja vairāk kā 270 dalībniekus.

Smiltenes TIC

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna” piedāvā naktsmītnes patīkamā lauku vidē, pirti ar svinību telpu, telšu vietas, ugunskura vietu, sporta laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Bulgārija! Cena sākot no 439 eur!

Bulgārija! Cena sākot no 439 eur!

EUR 439 | Itaka Latvia

Madeira. Portugāles pludmales

Madeira. Portugāles pludmales

RUDENS - ZIEMA 2026/2027 - ieplānojiet atvaļinājumu laikus // ceļošanas periods: 30.10.2026. - 26.03.2027. /7 naktis

EUR 885 | On-line ceļojumi Estravel

Skrien pie jūras: Jūrmalas skriešanas svēt

Skrien pie jūras: Jūrmalas skriešanas svēt

4. maijā skrien Jūrmalā gar jūras krastu – daudzveidīgas distances, OZOLA mūzika un aktivitātes visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Vasara jau sākusies!

Vasara jau sākusies!

Melnkalnes pludmales // 7 naktis izvēlētajā kūrortā, aviobiļetes, transfēri, izvēlētā ēdināšana //

EUR 429 | Estravel Latvia

Dominikāna! Cena sākot no 1649 eur!

Dominikāna! Cena sākot no 1649 eur!

EUR 1649 | Itaka Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -