Dobelē norisināsies IX Starptautiskais amatnieku plenērs «Padzīvosim zaļi»

dobele.lv | 2019.09.07

Starptautiskais amatnieku plenērs Dobelē norisināsies jau devīto reizi, pulcējot amatniekus un zinātkāros Dobeles Amatu mājā un Vēsturiskajā Tirgus laukumā, 2019.gada 7. septembrī. Jāmin, ka ar Starptautisko amatnieku plenēru ik gadus tiek atzīmēta arī Amatu mājas dzimšanas diena, kas savas durvis apmeklētājiem vēra 2010. gadā.

Šogad amatu pratēji ir aicināti savas prasmes pilnveidot un izrādīt svētku moto "Padzīvosim zaļi!" ietvaros, iesaistoties lekcijās, meistarklasēs un darbojoties praktiski divos tematiskajos plenēra blokos – "Domā Zaļi!" un "Radi Zaļi!".

"Domā Zaļi!" ietvaros plenēra apmeklētāji ir aicināti iepazīties ar "zero waste", jeb bezatkritumu dzīvesveida filozofiju un pamatprincipiem. Par to, kā dzīvot zaļāk, īpašā lekcijā stāstīs Līga Rulle, kura ir beziepakojuma veikala "Ber un Sver" īpašniece. "Šis veikaliņš ir izlolots mūsu sapņos un esam gana drosmīgas mēģināt. Vēlamies iedvesmot mūsu klientus, informēt, paskaidrot un parādīt. Vēlamies radīt vietu, kur nesteidzīgi iepirkties, nobaudīt kafiju, papļāpāt un padalīties", tā Līga Rulle. (Vairāk informācijas par "Ber un Sver" iespējams iegūt šeit)

"Radi Zaļi!" aicinās dalībniekus pilnveidot un atklāt savas amata prasmes, izmantojot otrreizējās pārstrādes materiālus, šķietami nevajadzīgus mājsaimniecības priekšmetus un nokalpojušu apģērbu. Meistarklasēs dalībniekiem tiks dota iespēja pagatavot bišu vaska drāniņas, pagatavot zobupastu, krāsot dziju ar dārzeņu lakstiem un dārza nezālēm, apgūt gobelēna tehniku rāmī, darboties māla darbnīcā un piedalīties daudzās citās aktivitātēs. Īpašu svētku noskaņu radīs Kristīnes Kalējas košo tērpu modes skate (ar mākslinieces darbiem iespējams iepazīties šeit).

IX Starptautiskā amatnieku plenēra dalībniekiem, pasākuma ietvaros, tiks piedāvāta ekskursija pa Dobeli gida – pilsdāmas Šarlotes - pavadībā. Pieteikties ekskursijai iespējams pa tālruni 22049477, vai e-pastā: damatumaja@gmail.com .

Pasākumā ieeja bezmaksas.

Avots: dobele.lv



Rūdolfs Blaumanis

Rūdolfs Blaumanis "No saldenās pudeles"

Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.

Tukuma TIC

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsācis vasaras sezonu un gaida apmeklētājus no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 10.00 - 18.00. Tiekamies muzejā!

Ventspils TIC

Ventspilī drukā arī naudu

Ventspilī drukā arī naudu

Izstāde "Drukāts Ventspilī" Livonijas ordeņa pilī pieejama līdz 18. novembrim.

Ventspils TIC

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.

Salaspils novada TIC

Valmieras Yamaha mūzikas skolas koncerts

Valmieras Yamaha mūzikas skolas koncerts

30.maijā plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā Valmieras Yamaha mūzikas skolas vecāko grupu audzēkņu koncerts “Tie esam mēs!”. Ieeja: 12–15 EUR.

EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

Vilkaču maratons 2026

Vilkaču maratons 2026

Iespējams, grūtākais maratons Latvijā: 42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas.

Tukuma TIC

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

30. maijā Rundāles pils goda pagalmā norisināsies otrie Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī.

Bauskas TIC

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs

Bauskas TIC

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

3. jūlijā aicinām uz džeza nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos!

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.

Tukuma TIC

XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss

XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss

30.maijā no plkst. 12.00 Mazsalacas Kultūras centrā notiks XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss. Plkst. 18.00 “Līču skolā” R. Paula dziesmu koncerts

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

1.jūnijā svinam Starptautisko bērnu aizsardzības dienu Rēzeknē! Aicinām ģimenes uz piedzīvojumiem piepildītiem svētkiem, kur netrūks aktivitāšu un smaidu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Būšnieku ezera laivu bāze

Būšnieku ezera laivu bāze

Būšnieku ezera laivu bāze uzsāk jauno sezonu un aicina atpūtniekus – makšķerniekus, dabas un miera cienītājus- baudīt aktīvu un mierpilnu atpūtu pie dabas.

Ventspils TIC

Kandavas svētki

Kandavas svētki "Kandavā kā karuselī"

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.

Tukuma TIC

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.

Ventspils TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -