Sabiles Vīna kalnā briest sulīgas vīnogas

Sanda Poriņa | 2019.08.21

Sabiles Vīna kalns piedāvā sajūtas dabā – to var vienkārši izstaigāt, vērojot gan Sabiles pilsētas un Abavas ielejas ainavas, gan arī briestošās, krāsainās vīnogas. Vīna kalnā var rīkot arī nelielu pikniku, jo kalna galā atrodas lapene ar galdiņu, bet ārpusē divi soliņi. Vīna kalns ir atvērts katru dienu no plkst. 10.00 – 18.00, bet svētdienās no plkst. 10.00 – 16.00.

No 2018. gada jaunie pāri Vīna kalnā vienojas savā lielajā mūža notikumā – pāri šeit organizē laulību ceremonijas. Un ne jau velti, jo stādīts vīnogulājs simbolizē mūžību, intuitīvu izziņu un ilgstošu mīlestību.

Vairāki jaunie pāri, draugi, darba kolektīvi, organizācijas un ģimenes, atzīmējot sev īpašus notikumus, Vīna kalnā izvēlas stādīt arī savu vīnogulāju, kuru pēc tam var apraudzīt bez maksas.

Vīna kalna apmeklētāji bieži interesējas par Sabiles Vīna kalna vīnogu vīnu, taču to nevar iegādāties, to var tikai nodegustēt reizi gadā – Sabiles Vīna svētku laikā jūlija pēdējā nedēļas nogalē, bet Sabilē un tās apkārtnē ir arī privātas saimniecības un uzņēmumi, kuros ražo vīnu un sidru, kuru var gan degustēt, gan iegādāties.

Vīna kalna apmeklētājiem parasti gribas nogaršot arī kādu vīnogu, bet lūgums tās neplūkt ar ķekariem, jo, pirmkārt, ogas vēl nav nogatavojušās, tās ir ļoti skābas, un, otrkārt, saudzēsim Vīna kalna ražu, lai no tās varētu gatavot vīnu degustācijai Sabiles lielākajam gada notikumam – Vīna svētkiem.

Sabiles Vīna kalns ir unikāls gan ar savām Latvijā selekcionētajām vīnogu šķirnēm, gan arī ar to, ka Vīna kalns ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas.

Kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un Abavas upes līmeņa un 115 m virs jūras līmeņa.

Par iespējām Sabiles Vīna kalnā un citiem Sabiles tūrisma piedāvājumiem varat interesēties Sabiles tūrisma informācijas centā: tālrunis: 27841827; e-pasts: tic.sabile@talsi.lv

Avots: Sabiles tūrisma informācijas centrs



Valmiera svin 743!

Valmiera svin 743!

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ķemeru svētki vēsturiskajā parkā

Ķemeru svētki vēsturiskajā parkā

18. jūlijā Ķemeri aicina uz koncertiem, tirdziņu, ekskursijām un brīvdabas balli vēsturiskā parka ainavā.

Jūrmalas TIC

Digitālās tūres pilsētas iepazīšanai

Digitālās tūres pilsētas iepazīšanai

Iepazīsti Jūrmalu savā ritmā – ar digitālajām pastaigu, velo un spēļu tūrēm, kas atklāj pilsētas vēsturi, dabu, arhitektūru un piekrastes stāstus.

Jūrmalas TIC

Planēta Zeme

Planēta Zeme

Ventspils zinātnes centrā "VIZIUM" atklāts jauns eksponāts "Planēta Zeme".

Ventspils TIC

Piedzīvojumu parks visai ģimenei

Piedzīvojumu parks visai ģimenei

Ventspils piedzīvojumu parkā atradīsiet plašas izlaides iespējas visai ģimenei. Virvju trase, rodelis, kamēršļūkšana, bamperlaivas, katapulta un vēl.

Ventspils TIC

Pirmo reizi Ventspilī

Pirmo reizi Ventspilī

Šovasar, no 6. līdz 11. jūlijam, Ventspilī pirmo reizi norisināsies piejūras garšu konkurss “Zivju zupas mēriņš”.

Ventspils TIC

Lasīšanas svētki Valmiermuižā

Lasīšanas svētki Valmiermuižā

Svētdien, 5. jūlijā no plkst. 11.00 Valmiermuižas parkā pasākums visai ģimenei “Lasīšanas svētki”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!

Ventspils TIC

Bauskas garšu ceļvedis

Bauskas garšu ceļvedis

Iepazīsti, kur baudīt vietējos ēdienus un dzērienus.

Bauskas TIC

Piedalies Mājas kafejnīcu dienu konkursā

Piedalies Mājas kafejnīcu dienu konkursā

Gatavojoties vienam no vasaras gardākajiem notikumiem — Mājas kafejnīcu dienām — Bauskas novads aicina iedzīvotājus un viesus iesaistīties īpašā konkursā.

Bauskas TIC

Kultūras festivāls SPAITS 2026

Kultūras festivāls SPAITS 2026

Jau šovasar Rēzeknē pirmo reizi notiks festivāls “SPAITS” – diena, kurā satiksies mūzika, māksla, sarunas un kopā būšana pie Kovšu ezera!

Rēzeknes pilsētas TIC

Leļļu animācijas darbnīca bērniem

Leļļu animācijas darbnīca bērniem

No 8.06. līdz 1.09. Valmieras muzeja Maršnera namā sadarbībā ar leļļu animācijas filmu studiju “Animācijas Brigāde” skatāma izstāde bērniem

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Shipsea koncerts Neikenkalnā

Shipsea koncerts Neikenkalnā

12. jūlijā plkst. 16.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos norisināsies Shipsea koncerts.

EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūras svētki Ventspilī

Jūras svētki Ventspilī

11. jūlijā Ventspilī norisināsies daudzveidīgi un krāšņi Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”. Iepazīsties ar programmu.

Ventspils TIC

Slepeni kodolīgs piedzīvojums 2

Slepeni kodolīgs piedzīvojums 2

19. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 vēsturiskā raķešu bāze Zeltiņos, Alūksnes novadā, pārvērtīsies par aizraujošu piedzīvojumu vietu visai ģimenei.

Alūksnes TIC

Balvu novada svētki 2026

Balvu novada svētki 2026

Vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, Balvi aicina ikvienu uz Balvu novada svētkiem – divām dienām, kas piepildītas ar kultūras un izklaides notikumiem!

Balvu TIC

Restorāni un kafejnīcas ar āra terasi

Restorāni un kafejnīcas ar āra terasi

Vasara ir īstais laiks, kad baudīt gardu maltīti brīvā dabā – uz kafejnīcu vai restorānu āra terasēm.

Bauskas TIC

Brīvdabas kinovakars Valmiermuižā

Brīvdabas kinovakars Valmiermuižā

Ceturtdien, 9. jūlijā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā brīvdabas kino vakars – režisores Kristas Burānes dokumentāri muzikāka filma “Visi putni skaisti dzied”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Brīvdabas vakars ar

Brīvdabas vakars ar "The Sound Poets"

Trešdien, 15. jūlijā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā aicinām uz “Katram kuģim savs ceļš” dokumentālās filmas pirmizrādi un vakaru kopā ar grupu The Sound Poets

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils aicina uz Jūras svētkiem

Ventspils aicina uz Jūras svētkiem

11. jūlijā Ventspilī ar daudzveidīgu un krāšņu programmu norisināsies Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”.

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -