Kokmuižas promenādi papildina ar jaunu atpūtas vietu – lapeni

Elīna Upīte | 2019.08.21

Kocēnu novada pašvaldība, piesaistot Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu, noslēgusi vēl vienu posmu vēsturiskā Kokmuižas pils kompleksa teritorijas attīstībā, izveidojot jaunu atpūtas vietu – lapeni.

Projekta "Atpūtas vietas izveidošana Kokmuižas kompleksa teritorijā" ietvaros Kokmuižas promenādē, ūdenskrātuves malā izbūvētā lapene lieliski papildina un iekļaujas apkārtējā ainavā, un sniedz iespēju apmeklētājiem baudīt nesteidzīgu atpūtu jebkādos laika apstākļos. Lapenes elegantais stils un ainaviskā atrašanās vieta raisa iedzīvotāju interesi izvēlēties to kā norises vietu dažādām notikumiem – šeit aizvadītas meistarklases, tās apkārtnē norisinājušās svinīgas ceremonijas, piemēram, kāzas, nākotnē plānoti arī dažādi koncerti. Ik dienu labiekārtoto Kokmuižas pils kompleksa teritoriju apciemo tūristi, kā arī tā kļuvsi par vietējo iedzīvotāju iecienītu pastaigu un atpūtas vietu.

Jāatzīmē, ka darbs pie teritorijas labiekārtošanas neapstāsies – 2019. gada 6. septembra vakarā Kokmuižas svētku ietvaros pēc virtuozā ģitārista Mārča Auziņa koncerta promenādei otrpus esošajā dīķī svinīgi atklās strūklaku, kas izbūvēta par pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Kā iepriekš stāstīts, lapenes detaļas veido asociācijas un stilistiski sasaucas ar Kokmuižas pils mansarda jumta elementiem. Lapenes jumta konstrukcijas vertikālie kopturi turpināti kā smailes virs jumta kores. Vēsturiski smailei ir divas funkcijas - valdonīgā šķēpa simbols prestižam un bagātībai, un garīgās dimensijas vizieris tieksmei pret debesīm. Abpus ieejai lapenē margu statņi papildinājumā ar volūtas formas detaļu saskatāma kā atskaņa no neobaroka stilā celtās kungu mājas. Savukārt lietus ūdens tekņu nobeigumā izmantots pūķa galvas simbols, kas atrodams arī Rīgas pilsētas skulptūrās un reljefos, kā arī Cesvaines pils lietus tekņu detaļās.

Lapenes tehniskā projekta autors ir SIA "Marta Saule", arhitekts Zintis Butāns. Būvdarbus veica iepirkumu procedūras uzvarētājs - SIA "R.K.C.F. Renesanse" par līguma summu 23660,49 (bez PVN).

Projekta kopējās izmaksas ir 30 178,39 eiro, no kuriem 14 850 eiro ir Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums.

Projekta pieteikums iesniegts vietējās rīcības grupas biedrības "No Salacas līdz Rūjai" izsludinātajā LEADER pieejas projektu konkursā ELFLA finansējuma piešķiršanai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam apakšpasākuma "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" ietvaros.

Avots: Kocēnu novada dome



Jau no 1. maija Piedzīvojuma parks gaida

Jau no 1. maija Piedzīvojuma parks gaida

Jau no 1. maija sezonu uzsāk Ventspils piedzīvojuma parks. Jautrības visai ģimenei garantēta. Gaisīsim ciemos!

Ventspils TIC

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.

Salaspils novada TIC

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.

Tukuma TIC

Baudi pavasari Ventspilī

Baudi pavasari Ventspilī

Iedvesmojies un baudi pavasari Ventspilī. Esam apkopojuši TOP 10 lietas, ko redzēt un darīt!

Ventspils TIC

Muzeju nakts Naukšēnu Cilvēkmuzejā

Muzeju nakts Naukšēnu Cilvēkmuzejā

Plaša pasākumu programma no plkst. 18.00 līdz pat 22:3-

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Super Crystal Cup 2026 Valmierā

Super Crystal Cup 2026 Valmierā

23.maijā plkst. 10.00 Valmieras Kultūras centrā starptautiskās deju sacensības “Super Crystal Cup 2026”. Ieeja: 7 EUR.

EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Muzeju nakts “Mucas ceļš” Valmiermuižā

Muzeju nakts “Mucas ceļš” Valmiermuižā

23. maijā Valmiermuižas alus darītavā būs Muzeju nakts norise “Mucas ceļš”, aicinot iepazīt Degalus pagrabu plkst. 19.00, 20.00, 21.00, 22.00

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Muzeju nakts Rēzeknē 2026

Muzeju nakts Rēzeknē 2026

23. maijā "Rēzeknis Bryuvers" sezonas atklāšana - Muzeju nakts, “LaikaPaka”, alus, kebabi, DJ un aktivitātes!

Rēzeknes pilsētas TIC

Muzeju nakts Bauskas novadā

Muzeju nakts Bauskas novadā

Apskati Muzeju nakts piedāvājumu Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Apmeklē Rundāles reisā no Rīgas

Apmeklē Rundāles reisā no Rīgas

No 1. maija līdz 30. septembrim ir pieejami tiešie sabiedriskā transporta reisi maršrutā Rīga – Rundāles pils – Rīga.

Bauskas TIC

 “Dzenskrūve “Cilvēciskais spēks””

“Dzenskrūve “Cilvēciskais spēks””

Vides objekts “Dzenskrūve “Cilvēciskais spēks”” – pēc ziemas tehniskās pauzes maijā ir atsācis savu rotējošo darbību.

Ventspils TIC

GARDĒŽIEM | Brančs ar Mārtiņu Zelmeni

GARDĒŽIEM | Brančs ar Mārtiņu Zelmeni

Maija garšas brančs aicinās baudīt izsmalcinātu un pavasarīgu kulināro pieredzi kopā ar šefpavāru Mārtiņu Zelmeni.

Tukuma TIC

Ar klasi uz Rēzekni!

Ar klasi uz Rēzekni!

Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!

Rēzeknes pilsētas TIC

Piedzīvojumu parks uzsāk vasaras sezonu

Piedzīvojumu parks uzsāk vasaras sezonu

No š.g. 1.maija Ventspils Piedzīvojumu parks uzsāks vasaras sezonu un atkal ik dienas piedāvās aktīvās atpūtas un izklaides pakalpojumus.

Ventspils TIC

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

UKRAINAS VIŠIVANKAS SVĒTKI RĒZEKNĒ

UKRAINAS VIŠIVANKAS SVĒTKI RĒZEKNĒ

“22.–24. maijā Rēzeknē – ukraiņu amatnieki, radošas meistarklases, koncerti un ģimenes prieks!”

Rēzeknes pilsētas TIC

 “Vietējais iesaka” iepazīsti Bausku

“Vietējais iesaka” iepazīsti Bausku

Iepazīsti Bauskas novadu caur to cilvēku pieredzi, kuri šo vietu sauc par savām mājām!

Bauskas TIC

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

3. jūlijā aicinām uz džeza nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos!

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Muzeju nakts Mazsalacas muzejā

Muzeju nakts Mazsalacas muzejā

Muzeju nakts pasākumi 23. maijā Mazsalacas muzejā no plkst. 18.00 līdz pat pusnaktij.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -