baltanakts.lv | 2019.09.07
2019. gada naktī no 7. uz 8. septembri Rīgā norisināsies ikgadējais Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts". Šogad jau 14 reizi. Šī gada programmā ir iekļauti vairāk nekā 50 pasākumi un projekti, kas pārstāvēs plašu laikmetīgās kultūras piedāvājumu - mūziku, kino un video, dzeju, performances u.c. Projekti koncentrēsies Rīgas centrā, Vecrīgā, Miera ielas apkaimē un Pārdaugavā. Savukārt, tālākās norises vietas Rīgā būs Pļavniekos un Ziepniekkalnā.
Festivāla "Baltā nakts" laikā Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja izbaudīt jau par tradīciju kļuvušus pasākumus, piemēram, divus kultūras un mākslas tramvajus, laikmetīgās skaņu pasaules priekšnesumu "Videogrāfija", nepieradinātās mūzikas piedāvājumu "Skaņu mežs Baltajā naktī", Satori.lv dzejnieku disko un ielu kultūras projektu "Urban Poetry". Programmu papildinās arī jauni projekti - sieviešu stendaps, emoji dzeja, meditācija tautasdziesmu noskaņās u.c.

Barselona ir burvīga piejūras pilsēta ar plašu kultūru, pasakainu arhitektūru un plašu pasaules klases dzērienu un ēdienu piedāvājumu.
EUR 419 | Itaka Latvia
Starptautiskajā programmā šogad redzēsim Francijas kompānijas "Picto Facto" gaismas objektus "Un jardin en plus" (Vairāk dārza) un "Billevesses - L’esraminert" (Absurdais krodziņš), kā arī performanci "Brimborions" (Mazie), un britu mākslinieka Lūka Džerama konceptuālo mākslas instalāciju ZEME (GAIA). Jau trešo gadu festivālā būs iespējams skatīt mūsdienu Kanādas mākslinieku projektu – šogad Robina Mūdija (Robyn Moody) audiovizuālais darbs "Wave Interference" (Viļņu traucējumi/ Viļņu interference? ).
"Baltā nakts" Rīgā ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma,šobrīd šim tīklam ir pievienojušās pilsētas pasaulē. "Baltā nakts" ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs. Rīgā forumu "Baltā nakts" organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus.

Gaidot Valmieras vasaras teātra festivālu, ikviens interesents no 24. jūlija līdz 5. augustam aicināts piedalīties orientēšanās spēlē pilsētvidē “TILTI”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izbaudi aktīvu atpūtu Bauskas novadā – pastaigu takas, parkus, diskgolfu, velo maršrutus, laivu braucienus un citas aktivitātes dabā visos gadalaikos.
Bauskas TIC

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.
EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.
Ventspils TIC

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.
Jūrmalas TIC

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ļaujies piedzīvojumam un atklāj Rēzekni no jauna! Vai esi gatavs lekt piedzīvojumā?
Rēzeknes pilsētas TIC

8.augustā plkst. 14.00 aicinām doties nesteidzīgā pastaigā gida vadībā pa Burtnieku muižas parku! Sākums plkst. 14.00 pie Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izvēlies kādu no četriem velo maršrutiem Bauskas novadā un iepazīsti pilis, muižas, dabas ainavas un vietējos tūrisma objektus, minot pedāļus.
Bauskas TIC

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu
Coral Travel Latvia

15. augustā Dzintaru mežaparkā bērnus gaidīs pasaku tēli, radošās darbnīcas, cirka priekšnesumi un “Carnival Youth” koncerts. Ieeja bez maksas.
Jūrmalas TIC

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.
Jūrmalas TIC

6. augustā VAS “Latvijas pasts” izdos Latvijā pirmo hologrāfisko pastmarku, kas būs veltīta Ventspils zinātnes centram VIZIUM.
Ventspils TIC

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 10. līdz 16. augustam Ventspilī norisināsies starptautiskie jauno pianistu meistarkursi Ventspils Piano 2026.
Ventspils TIC

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Pirmdien, 10. augustā plkst. 14.00 Camphill nodibinājums “Rožkalni” aicina ciemos! Meistarklases, sarunas un degustācijas kopā ar augu pazinēju Zeltīti Kavieri.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

12. augustā Rēzekne kļūs par vietu, kur satiekas jauniešu enerģija, idejas un nākotnes iespējas – Jauniešu iespēju festivālā “Kopums”
Rēzeknes pilsētas TIC