Sanda Čingule – Vinogradova | 2019.09.14
Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros 2019. gada 14. septembrī, plkst. 11:00 notiks pasākums, kura laikā ikviens interesents varēs paviesoties Preiļu pilī, kas jau vairākus gadus piedzīvo savu atdzimšanu.
Pasākumā kopā ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciālisti Ilonu Vilcāni būs iespēja uzzināt interesantus faktus no Preiļu pils vēstures. Savukārt, Preiļu pilsētas lepnums – dziedošā gide Irēna Kjarkuža pirmo reizi pēc 40 gadiem ar dziesmām ieskandinās pili – lai pils rekonstrukcija veiktos raiti un skanīgi kā dziesmas kamoliņš.

ai pastaigu pa Cesvaines mazpilsētu padarītu izzinošāku un atraktīvāku, nu ir pieejams audio gids latviešu un angļu valodās!
Madonas TIC
Tā kā Eiropas Kultūras mantojumu dienu 2019 tēma Latvijā ir "Restaurācija", tad uz pili tiks aicināta restaurācijas un rekonstrukcijas būvdarbu vadošā arhitekte Marina Mihailova un būvuzņēmējs, kurš šobrīd veic pils rekonstrukcijas darbus, Egīls Stikāns. Speciālisti pastāstīs par praktiskajām atjaunošanas un restaurācijas iezīmēm, lietām un darbiem, kas paveikti vai šobrīd pilī ir tieši procesā.
Kā ikvienā pilī nevar iztikt bez pārsteigumiem – Preiļu neogotikas stila pērle ikvienu sagaidīs ar patīkamiem mirkļiem un sajūtām!
Pasākums ir bez maksas. Pasākumu Preiļos organizē novada pašvaldība, Preiļu muižas komplekss un parks. Eiropas Kultūras mantojuma dienas notiek visā Latvijā un ir Valsts kultūras mantojuma pārvaldes organizēta aktivitāte.

Aicinām iepazīsties ar Saulgriežu norisēm Ventspilī! Jūra, tradīcijas, mūzika, dejas un prieks!
Ventspils TIC
Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!
Tukuma TIC
.jpg)
Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!
Ventspils TIC

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.
Tukuma TIC

28. jūnijā Burtniekos norisināsies 18. velobrauciens “Apkārt Burtnieka ezeram”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Aicināti mājražotāji, amatnieki un tirgotāji pieteikties dalībai Rēzeknes Līgo tirdziņā, kas norisināsies 23. Jūnijā, no plkst. 18.00 līdz 23.00!
Rēzeknes pilsētas TIC

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!
Ventspils TIC

Sestdien, 20. jūnijā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 vasaras saulgriežu svinības un tirdziņš Valmiermuižā
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.
Ventspils TIC
Jāņi un viss, kas ap to saistīts, šķiet, ir nozīmīgākais un gaidītākais pasākums Latvijā. Visas līgo lustes vienuviet!
Tukuma TIC

Maršruts vedīs pa Grobiņas un Gaviezes pagasta ceļiem, ļaujot iepazīt apkārtni un piestāt vairākās interesantās vietās gida pavadībā
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Šogad Dienvidkurzemes novadā Saulgriežu, Līgo un Jāņu svinību laiks sāksies jau 13. jūnijā un turpināsies līdz pat Jāņu naktij, piedāvājot plašu kultūras, tradī
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Iemīļotā latviešu klasika “Skroderdienas Silmačos” 22. jūnijā Valmieras estrādē.
EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

20. jūnijā Burtniekos norisināsies jātnieku sporta sacensības konkūrā “Burtnieku kauss 2026”. Sacensību sākums paredzēts plkst. 9:00.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ikviens aicināts bez maksas vērot jauno mūziķu un mākslinieku kvalifikācijas eksāmenu sniegumu!
Rēzeknes pilsētas TIC

Svētdien, 21. jūnijā plkst. 9.00, startējot no Rēzeknes TIC, dosimies Saulgriežu pārgājienā. Maršruts: Rēzekne – Pīterkolns
Rēzeknes pilsētas TIC

21. jūnijā plkst. 10.00-15.00 Līgo gadatirgus Rūjienā – jaunā tirgus laukuma atvēršana Brīvības ielā 12.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili, izmantojot mobilo lietotni Walk15.
Ventspils TIC