Iedvesmojies ceļojumam uz Krētu (video)

Santa Bivbāne | 2019.09.11

Krēta ir lielākā un apdzīvotākā Grieķijas un piektā lielākā sala Vidusjūrā, pēc Sicīlijas, Sardīnijas, Kipras un Korsikas. Salas lielākā pilsēta un Krētas perifērijas administratīvais centrs ir Iraklija, tā atrodas salas centrālajā daļā.

Liela daļa Grieķijas ekonomijas koncentrēta tieši Krētā. Tai ir arī savs grieķu valodas dialekts, dzeja un mūzika. Krēta bija Mīnojas civilizācijas centrs (~3000.g. - 1400.g p.m.ē.), kas pašlaik tiek uzskatīta par vecāko reģistrēto Eiropas civilizāciju un visticamāk gājusi bojā Teras vulkāna izvirduma laikā Santorini.

Krēta ir kalnaina, to raksturo trīs kalnu grēdas, kas šķērso salu no rietumiem uz austrumiem: Baltie Kalni jeb Lefka Ori, Psiloritis un Dikti jeb Lasitijas Kalni.

Pateicoties šīm kalnu grēdām Krētā ir arī daudz ieleju (Amārijas ieleja), alu (Dikteja, Ideona ala (grieķu dieva Zeva dzimšanas vieta)), kā arī ūdenskritumu un aizu (Samārijas aiza, Imbros aiza, Kurtaliotiko u.c.). Pazīstamākās Krētas upes ir Jeropotama, Koiliara u. c.


Avots: Baltictravelnews.com/Wikipedia.org



Trīs Alūksnes gidi - trīs stāsti

Trīs Alūksnes gidi - trīs stāsti

Šovasar Alūksnes iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja ieraudzīt pilsētu no pavisam cita skatupunkta publiskajā ekskursijā ar trīs vietējām gidēm

Alūksnes TIC

 Īsās brīvdienas Bergenā

Īsās brīvdienas Bergenā

Lidojums no Rīgas, 3 naktis viesnīcā // Īsais laiks ceļojumam uz Skandināviju!

EUR 409 | Estravel Latvia

Karstums nāk - cenas kūst!

Karstums nāk - cenas kūst!

airBaltic lidojumu Supercenas! ceļo: no 01.07.2026. - 31.08.2026. pārdošanā: līdz 19.06.

EUR 89 | SKY24.LV

Bali! Cena sākot no 1299 eur!

Bali! Cena sākot no 1299 eur!

EUR 1299 | Itaka Latvia

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Sestdien, 18.jūlijā no plkst. 14.00-02.00 ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, Valmiermuižā! Info - https://www.etnovalmiermuiza.lv/

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Mājas kafejnīcu dienas

Mājas kafejnīcu dienas

Novada iepazīšanas ceļojums, baudot īpaši šim notikumam gatavotus ēdienus mājās, saimniecībās un citviet Siguldas novadā

Siguldas novada TIC

Madeira! Cena sākot no 639 eur!

Madeira! Cena sākot no 639 eur!

EUR 639 | Itaka Latvia

Piestāj mūsu terasē uz garšīgu kokteili

Piestāj mūsu terasē uz garšīgu kokteili

Rixwell Elefant Hotel piedāvā Pārdaugavā vasaras terasi ar atspirdzinošiem kokteiļiem un garšīgām maltītēm!

Elefant

Laikmetīgajai dejai 30!

Laikmetīgajai dejai 30!

13. jūnijā plkst. 11.00–14.00 radošā darbnīca kopā ar “Deja Today” komandu ikvienam interesentam, bet dejas izrāde plkst. 17.00 dejas mājā "Kurtuve"

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Nāntali - īsās brīvdienas Somijā

Nāntali - īsās brīvdienas Somijā

Lidojums no Rīgas, transfēri: lidosta-viesnīca-lidosta, 3 izvēlētajā naktis viesnīcā, brokastis

EUR 515 | Estravel Latvia

Itālijas Alpi - agrā rezervēšana

Itālijas Alpi - agrā rezervēšana

Rezervējiet atvaļinājumu laikus un izbaudiet pēc savas patikas // aviobiļetes, transfēri, viesnīcās Itālijas labākajos slēpošanas kūrortos

EUR 1399 | Estravel Latvia

Islande! Cena sākot no 619 eur!

Islande! Cena sākot no 619 eur!

EUR 619 | Itaka Latvia

Festivāls “LĪGO VIŠĶOS 2026”

Festivāls “LĪGO VIŠĶOS 2026”

Aicinām 23. jūnijā no plkst. 20.00 līdz rīta gaismai uz maģisku Jāņu nakti Višķos, gleznainā Luknas ezera krastā!

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Vislatvijas Zirgu dienas

Vislatvijas Zirgu dienas

Nacionālā līmeņa sacensības šķēršļu pārvarēšanā, paraugdemonstrējumi, iepazīstināšana ar jātnieku sportu

Siguldas novada TIC

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāzē “Virogna” Jūs varēsiet izpērties pirtiņā, pavizināties ar laivu vai ūdens velosipēdu, pamakšķerēt vai vienkārši pasēdēt ezera krastā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Ekskursija ar vilcieniņu

Ekskursija ar vilcieniņu "Libau Train"

Izklaidējošs un izzinošs 35 minūšu ceļojums pa Vecliepāju ar vilcieniņu audio-vizuālā gida pavadībā ar Liepājas vēstures akcentu.

Liepājas reģiona TIB

Kalabrija. Itālija

Kalabrija. Itālija

No 26.05.: Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programma // VASARA gaida JŪS!

EUR 449 | Estravel Latvia

Saullēkts pļavās — pārgājiens

Saullēkts pļavās — pārgājiens

Aicinām uz īpašu saullēkta pārgājienu pļavās.Agrā rīta gaismā ļausim dabai un klusumam rezonēt ar katra paša iekšējo pasauli.

Madonas TIC

Lielākie pasākumi Krāslavas novadā

Lielākie pasākumi Krāslavas novadā

Ieskaties afišās, iepazīsties ar pasākumu klāstu un tiekamies Krāslavas novadā, Latgalē!

Krāslavas TIC

Eiropas arheoloģijas dienas

Eiropas arheoloģijas dienas

2026. gada 15.,16. un 17. jūnijā Augšdaugavas novadā Višķu, Naujenes un Ilūkstes bibliotēkās notiks Eiropas arheoloģijas dienu pasākumi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -