Tuvojas Marka Rotko dzimšanas dienas izstāžu sezonas atklāšana

Inita Paegle | 2019.09.11

Marka Rotko 116. gadadienas ieskaņās 2019. gada 20. septembrī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jaunā izstāžu sezona – veltījums glezniecībai.

Rudens izstāžu sezonai novelkama vienādības zīme ar Rotko izstāžu sezonu. Rudens ir krāsainas un bagātīgas ražas laiks, un tas ir arī mākslinieka Marka Rotko piedzimšanas laiks. Krāsaina, bagāta un piepildīta ir glezniecība, ko dažādos periodos radījis Marks Rotko, un tāda ir glezniecība māksliniekiem, kuru darbus sešos izstāžu projektos septembrī un oktobrī varēs skatīt Rotko centrā.

Izstāžu sezona ir Oda glezniecībai, prieks un svinēšana, slavas dziesma cauri dzīvei iznestajam un izlolotajam, pārdzīvotajam un atmiņās glabājamajam, izsapņotajam un radītajam, lai turpinātu par to runāt.

Kā rudens paklājs – raibs, krāsains un dzīvesgudrs ir Osvalda Zvejsalnieka jubilejas izstādes projekts "Mūžs", atskatoties uz paveikto un vēl darāmo. Katrs darbs izstādē izstrāvo mākslinieka lielo gara un dzīves gudrību, vienkāršību un cilvēcību, kāds patiesi mākslinieks ir. Līdzās spilgta, bet nosvērta ir Erdmute Blaha (Vācija) izstādē "Kompozīcijas. Atbildēt tumsai". Gleznotāja Anita Meldere, viena no ekspresiju glezniecības pamatlicējām Latvijā, savā jubilejas izstādē "Es esmu" piedāvā aplūkot jaunāko veikumu, tādejādi neatskatoties atpakaļ, bet ejot savu ceļu uz priekšu. Glezniecība ir ekspresijās piepildīta, kāda ir arī pati māksliniece, un viņa to nenoliedz, bet pat pasvītro, īpaši šajā izstādes projektā.

Vai tā ir mūzika, vai tā ir dzeja, – nē – tā ir krāsa, tas ir saturs, un tā ir nebeidzama atbilde. Atbildīgi esam par sevis paveikto, vēlamies būt atbildīgi par notikušo vai notiekošo. Mūs pavada atmiņas, uz kurām balstās mūsu pieredze un šodienas dzīves individuālā uztvere. Dažādo pieredzi un atmiņu kalnu grēdas nošķir Lietuvas mākslas projekts "X: Atmiņa".

Izstāžu kopumu šoruden kuplina gleznotāja un filantropa Basil Alkazzi (Monako) izstāde "Nepārtraukta Odiseja...". Tā ir mākslinieka ļaušanās dzīvei, spēlei, kompozīciju rakstos par pamatu ņemot literatūru un floru. Unikalitāti aplūkojamajiem darbiem piešķir glezniecība, kas radīta uz lietā papīra.

Dzīves ritumu un laiku savās kompozīcijās apcer mākslinieku apvienība DaDim no Krievijas izstādē "Smilšu graudi un tukšums". Izstādē tiek vilktas paralēles ar dažādu kultūru mantojumu un dzīves jēgas apceri, ieraugot arī sasaisti ar Marku Rotko.

Marks Rotko ir iedvesmojies un iedvesmo daudzus, māksliniekiem tas ir sava veida garīgais mentors, kaut vai tikai ar savu atstāto glezniecību un neskaitāmajām atziņām, ko citē literatūrā un turpina citēt glezniecībā. Nenoliedzami, Marks Rotko ir abstraktā ekspresionisma priekštecis pasaulē.

Jaunās izstāžu sezonas izstādes apmeklētājiem pieejamas līdz 2019. gada 3. novembrim.

20. septembrī, izstāžu sezonas svinīgās atklāšanas laikā, apmeklētāji var skatīt jaunatklātās izstādes bez maksas, pārējā laikā – par standarta ieejas maksu.

25. septembrī, atzīmējot mākslinieka Marka Rotko dzimšanas dienu, visas dienas garumā Rotko centru un jaunatklātās izstādes var skatīt par akcijas cenām.

Avots: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs


gunrange - 3920
Kauguri: apkaime, ko vērts iepazīt

Kauguri: apkaime, ko vērts iepazīt

Iepazīsti Kaugurus pirms svētkiem – no Kaugurciema vēstures un pludmales līdz tirgiem, parkam, audiogida stāstu takai un augusta pasākumiem.

Jūrmalas TIC

Informācija tirgotājiem - Simjūda tirgus

Informācija tirgotājiem - Simjūda tirgus

Aicinām tirgotājus pieteikties Simjūda tirgum Valmierā, kas norisināsies 10. oktobrī. Pieteikšanās līdz 30. augustam.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piedzīvojumi ģimenēm Bauskas novadā

Piedzīvojumi ģimenēm Bauskas novadā

Dodieties ģimenes piedzīvojumā! Atrakcijas, ūdens prieki un brīvdabas aktivitātes gaida piecās vietās Bauskas novadā.

Bauskas TIC

Atvērto durvju dienas: LaikaPaka

Atvērto durvju dienas: LaikaPaka

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts

Rēzeknes pilsētas TIC

Auto līzings 'Viss cenā'

Auto līzings 'Viss cenā'

Viss autoparks vienā mēneša maksājumā. Viena maksa, visas rūpes uz mums.

Europcar

Atvērto durvju diena

Atvērto durvju diena "Ozolzīlēs"

23. augustā no plkst. 10 līdz 18 bioloģiskā saimniecība aicina uz atvērto durvju dienām. Pieteikties pie Anetes 28378348 vai info@ozolziles.lv

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Brīvdabas koncertvakars Bruknas muižā

Brīvdabas koncertvakars Bruknas muižā

Zvaigžņotās augusta debesīs Bruknas muižā piedzīvo garīgās mūzikas koncertuzvedumu ar gaismu spēlēm un īpašu atmosfēru.

Bauskas TIC

Atklāj Zilākalna audiogidu!

Atklāj Zilākalna audiogidu!

Šovasar atklāts Zilākalna ciema apmeklētājiem un vietējiem iedzīvotajiem pieejams audiogids latviešu, angļu un igauņu valodā.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils Pludmales akvaparks

Ventspils Pludmales akvaparks

Pēc pludmales – uz akvaparku! Baseini, slidkalniņi un džakuzi turpat pie jūras. Laba pietura ģimenes dienai Ventspilī.

Ventspils TIC

Izdos fotoalbumu “Ventspils 700+35”

Izdos fotoalbumu “Ventspils 700+35”

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.

Ventspils TIC

Koncerts “Sadziedam Latgalē”

Koncerts “Sadziedam Latgalē”

Izbaudi iemīļotus māksliniekus, grupu “Eolika” un jestru zaļumballi parkā! - 22. augustā

Rēzeknes pilsētas TIC

TIMEMACHINE 10 gadu svinības

TIMEMACHINE 10 gadu svinības

22.augustā 17:00 aicinam uz dzimšanas dienas svinībām Valmierā, Krāču ielā 2. Piedzīvojumu kompānija TimeMachine svin 10 gadus.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Radioastronomijas centrs Irbenē

Radioastronomijas centrs Irbenē

Braucot uz Ventspili, iegriezies Irbenē – apskati milzu radioteleskopu, uzkāp RT-8 radioteleskopā un izstaigā pazemes tuneli. Ekskursija, ko atcerēties.

Ventspils TIC

Brīvdabas kino. TTT. Leģendas dzimšana

Brīvdabas kino. TTT. Leģendas dzimšana

20. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā aicinām uz brīvdabas kino vakaru ar režisora Dzintara Dreiberga spēlfilmu “Tīklā. Leģendas dzimšana".

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Bruyvers aicina uz ražas svētkiem!

Bruyvers aicina uz ražas svētkiem!

Vasarai pa finiša taisni - Bryuvers pagalmā ar vietējiem labumiem, dzīvo mūziku, dančiem, gardu maltīti un kārtīgu ballīti – tiekamies 05.09. “zem tilta"

Rēzeknes pilsētas TIC

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Atklāj mākslu Ventspilī! Augustā pilsētā un novadā skatāmas daudzveidīgas izstādes – no fotogrāfijas un glezniecības līdz vēstures stāstiem.

Ventspils TIC

Nopietna komēdija “Uz visu banku!”

Nopietna komēdija “Uz visu banku!”

Izrāde “Uz visu banku!” – asa komēdija par izvēlēm, vērtībām un cīņu par savu iespēju. Asprātīgi dialogi un negaidīti pavērsieni garantē spriedzi.

EUR 20 | Salaspils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -