Rēzeknē atklās Latgales mākslinieku darbu izstādi «Latgales kods»

Maija Upeniece | 2019.09.11

Sagaidot Latvijas valsts proklamēšanas 101. gadadienu, Latgales Kultūrvēstures muzejs svētku programmā piedāvā ikgadējo Latgales mākslinieku RUDENS izstādi. Šogad izstādes atklāšana ir plānota piektdien, 2019. gada 15. novembrī plkst. 16.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā, Rēzeknē.

Izstādes moto – "LATGALES KODS" – ietver sevī plašu tēmu loku, kas atklāj un akcentē īpašo Latgales cilvēkos, vietās un tradīcijās.  

Kods kā atslēga tautas dvēselei, cilvēka un vietas saikne, kas noteic tā ģenētisko kodu, raksturu, piepildījumu. Vai ir atminams aiz deviņām atslēgām noslēptais? Vai katram ir dots "atcerēties" dainās un senču rakstos iekodēto? Varbūt daļa no atslēgas ir rīta saule, kas jau nez kuru gadsimtu noglāsta to pašu pakalnu un iespīd ezerā. Bet varbūt tumšsarkanā jurgine (dālija), pie zedeņu žoga atspiedusies, slēpj sevī vēl kripatiņu no koda. Ja nu atslēga ir iemūrēta betona sienā vai asfaltā zem steidzīgo pilsētnieku pēdām un skrejriteņiem? Kods labsajūtai un pašapziņai summējas no daudziem saskaitāmajiem, taču katram to virkne būs atšķirīga.

Raugoties no malas, ir izveidojušies zināmi stereotipi un priekšstati par Latgali un tās cilvēkiem, bet varbūt – kā sauc, tā atskan?

Mākslinieki ir aicināti iesniegt savus mākslas darbus RUDENS izstādei Latgales Kultūrvēstures muzejā sākot no 1. oktobra līdz 2. novembrim ieskaitot.

Atklāsim Latgales kodu kopā Latgales mākslinieku darbu RUDENS 2019 izstādē!

Avots: Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs



Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.

Jūrmalas TIC

Nakts ekspedīcija bērniem Jūrmalā

Nakts ekspedīcija bērniem Jūrmalā

15. augustā Dzintaru mežaparkā bērnus gaidīs pasaku tēli, radošās darbnīcas, cirka priekšnesumi un “Carnival Youth” koncerts. Ieeja bez maksas.

Jūrmalas TIC

Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!

Cēsu TIC

Zinātnes centrs

Zinātnes centrs "VIZIUM"

VIZIUM - vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina.

Ventspils TIC

Tiekamies koncertā “Sadziedam Latgalē”!

Tiekamies koncertā “Sadziedam Latgalē”!

Gatavi lustēties? Brāļi Auzāni sola neaizmirstamu latgaliešu zaļumballi un varenu enerģiju!

Rēzeknes pilsētas TIC

Mika Dukura akustiskais koncerts Alūksnē

Mika Dukura akustiskais koncerts Alūksnē

14.augustā 19.00 “Jaunsētas” teritorijā Mika Dukura akustiskais koncerts. Darbosies kafejnīca “ES TE Cafe” un izbraukuma treileris. Ieeja: bez maksas

Alūksnes TIC

Baušķenieku iecienītākās vietas

Baušķenieku iecienītākās vietas

Atklāj Bauskas novadu vietējo acīm! Iedvesmojies no baušķenieku ieteikumiem par apskates vietām, kafejnīcām un īpašām pieturām.

Bauskas TIC

Piektdienas vakara pastaiga

Piektdienas vakara pastaiga

21. augustā norisināsies ventspilnieku iecienīts un iemīļots pasākums – piektdienas vakara pastaiga. Dažādās pieturvietās notiks koncerti, gaismas šovi.

Ventspils TIC

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Burkānciema mūzikas svētki

Burkānciema mūzikas svētki

22. augustā plkst. 17.00 Brīvības ielā 7, Vamierā, norisināsies Burkānciema mūzikas svētku koncerts “Vakarvēja melodijas”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

14. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā smagās mūzikas vakars ar vietējām grupām – “Hope Dies Last”, “Ilonas Maska” un “as.always”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izdos fotoalbumu “Ventspils 700+35”

Izdos fotoalbumu “Ventspils 700+35”

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.

Ventspils TIC

Piektdienas vakara pastaiga

Piektdienas vakara pastaiga

21. augustā norisināsies ventspilnieku un Ventspils viesu iecienīts un iemīļots pasākums – piektdienas vakara pastaiga.

Ventspils TIC

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.

Rēzeknes pilsētas TIC

Vasaras grila vakari terasē!

Vasaras grila vakari terasē!

Katru vasaras ceturtdienu pēc plkst. 18.00 aicinām baudīt īpašus grila vakarus restorāna Hercogs terasē.

Hercogs Mārupe

TOP 15 augusta pasākumi Bauskas novadā

TOP 15 augusta pasākumi Bauskas novadā

Atklāj augusta spilgtākos notikumus Bauskas novadā – no koncertiem un svētkiem līdz tirdziņiem, izstādēm un citām aktivitātēm.

Bauskas TIC

Māju kafejnīcu dienas Salaspils novadā

Māju kafejnīcu dienas Salaspils novadā

15. un 16. augustā Ropažu un Salaspils novados norisināsies Mājas kafejnīcu dienas “Pie piena upēm ķīseļa krastos”.

Salaspils novada TIC

Mūsdienu ritma un džeza mūzikas festivāls

Mūsdienu ritma un džeza mūzikas festivāls

No 18. līdz 21. augustam Ventspilī norisināsies starptautiskais mūsdienu ritma un džeza mūzikas festivāls “Ventspils Groove 2026”.

Ventspils TIC

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!

Rēzeknes pilsētas TIC

Tomātu svētki Brenguļos

Tomātu svētki Brenguļos

29. augustā no plkst. 10.00 līdz 15.00 Brenguļos pie sporta centra “Kaimiņi” norisināsies gadskārtējie Tomātu svētki.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -