Autovadītājus aicina uz bezmaksas parkošanās nodarbībām

Linda Miltiņa | 2019.09.12

Projekts "ParkoSkola" aicina pieteikties uz bezmaksas parkošanās jeb auto novietošanas apmācībām. Projekta ietvaros jebkurš autovadītāja apliecības īpašnieks var pieteikties uz pusstundu garu bezmaksas nodarbību pie "Drošas Braukšanas Skola" instruktora, lai atsvaidzinātu jau zināmo un apgūtu jaunas iemaņas auto novietošanā.

"ParkoSkola" ir autostāvvietu operatora "EuroPark", apdrošināšanas sabiedrības ERGO un "Drošas Braukšanas Skolas" (DBS) kopīgi organizēts sociālais projekts, kura ietvaros bezmaksas nodarbības auto novietošanā tiks organizētas no septembra līdz decembrim katru otro sestdienu.

"Manevri, kas saistīti ar auto novietošanu vai izbraukšanu no stāvvietas, ir vieni no bīstamākajiem. Negadījumu statistika, kā arī tas, ka stāvvietās teju katrs trešais auto ir novietots, neievērojot stāvvietas robežas marķējumus, pārāk tuvu citām automašīnām vai neievērojot ceļa zīmes, liecina, ka auto novietošana stāvēšanai joprojām daudziem autovadītājiem ir problēma. Projekta "ParkoSkola" dalībnieku aptauja liecina, ka absolūtais vairākums autovadītāju par sev grūtāko atzīst paralēlo parkošanos, atpakaļgaitā novietojot auto starp diviem citiem spēkratiem," stāsta stāvvietu operatora "EuroPark Latvia" valdes loceklis Mārtiņš Meisītis.

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO prakse, vērtējot saņemtos atlīdzību pieteikumus, liecina, ka steiga un, iespējams, nepietiekamas automašīnas novietošanas prasmes var būt iemesls savas vai citas automašīnas saskādēšanai. "Izskatot atlīdzību pieteikumus, redzam, ka tipiskākie negadījumi "parkojoties" ir sadursmes, uzbraukšana objektiem – stabam, apmalei, nožogojumam, kā arī bieži automobilis novietots par tuvu un, atverot tā durvis, tiek saskādēts blakus stāvošais transportlīdzeklis. Nereti automašīnas tiek bojātas tieši lielveikalu stāvvietās, jo īpaši pirmssvētku dienās vai pirms nedēļas nogalēm, kad cilvēku un automašīnu plūsma lielveikalu autostāvietās ir intensīvāka. Visbiežāk sadursmes notiek, izbraucot no stāvvietas atpakaļgaitā, tāpēc ieteicams stāvvietās automašīnu novietot tā, lai izbraukšana nebūtu jāveic atpakaļgaitā, un ceļš būtu labi pārredzams. Lai gan katrs autovadītājs jau reiz apguvis auto novietošanas tehniku, ar laiku tā mēdz piemirsties. Atsvaidzināt automašīnas novietošanas prasmes vienmēr ir lietderīgi un vērtīgi, tāpēc ERGO aicina izmantot piedāvātās bezmaksas apmācības iespējas, kuru ietvaros noderīgus padomus sniedz profesionāli instruktori," aicina Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

Dalībai ParkoSkolā jāpiesakās iepriekš, jo apmācības ir individuālas – pusstundu garš treniņš DBS Autoskola instruktora vadībā. "Auto novietošana ielas malā, pagalmā, pie tirdzniecības centra vai citviet ir mūsu ikdiena. Šādi manevri mums ir jāveic ik reizi kad sēžamies pie stūres. Tādēļ ir ļoti svarīgi zināt, kā pareizi novietot auto tā, lai tas būtu droši gan sev gan citiem, kā arī neprasītu pārāk daudz nervu šūnu, šo manevru veicot. Ikdienas steigā, ņemot vērā blīvo satiksmi un bieži vien neiecietīgos autovadītājus mums apkārt, nākas zināmos stresa apstākļos, steidzoties, mēģināt novietot savu auto stāvvietā. Šādu manevru veikt saraustīti un nervozējot, protams ir vēl grūtāk, vai reizēm pat neiespējami. Tāpēc DBS kopā ar saviem draugiem un partneriem no EuroPark un ERGO ir gatavi palīdzēt ikkatram autovadītājam bez maksas apgūt galvenos auto novietošanas pamatprincipus, lai ikdienā mazinātu nepatīkamas situācijas un justos labāk. Biežāk nepieciešams ir apgūt tieši paralēlās parkošanās pamatprincipus, kas, ja tos pārzina, nemaz nav tik sarežģīti. Taču ParkoSkola ietvaros tiek izrunāti visi parkošanās veidi. Aicinu autovadītājus izvērtēt savas auto novietošanas spējas un droši, nekautrējoties, pieteikties ParkoSkola projektam," saka "Drošas Braukšanas Skola" vadītājs Jānis Vanks.  

Bezmaksas nodarbībai var pieteikties jebkurš autovadītājs, neatkarīgi no braukšanas stāža. Pirmā ParkoSkolas nodarbība notiks 2019. gada 14.septembrī un turpmāk notiks katru otro sestdienu kādā no "EuroPark" autostāvvietām Rīgā. Informāciju par pieteikšanos un citām detaļām var atrast vietnē parkoskola.lv.

Avots: Baltic Communication partners



Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

Piedalies Mājas kafejnīcu dienu konkursā

Piedalies Mājas kafejnīcu dienu konkursā

Gatavojoties vienam no vasaras gardākajiem notikumiem — Mājas kafejnīcu dienām — Bauskas novads aicina iedzīvotājus un viesus iesaistīties īpašā konkursā.

Bauskas TIC

Valmiera svin 743!

Valmiera svin 743!

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Lietaina diena Jūrmalā

Lietaina diena Jūrmalā

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.

Jūrmalas TIC

Kantrīmūzikls

Kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas"

Valmieras Vasaras teātra festivāla izrāde - kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas" Valmieras brīvdabas estrādē 8. augustā.

EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Slepeni kodolīgs piedzīvojums 2

Slepeni kodolīgs piedzīvojums 2

19. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 vēsturiskā raķešu bāze Zeltiņos, Alūksnes novadā, pārvērtīsies par aizraujošu piedzīvojumu vietu visai ģimenei.

Alūksnes TIC

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi"

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Vai plānojat brīvdienas kopā ar mazuļiem, skolēniem vai pusaudžiem? Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta!

Bauskas TIC

Grupas “Quest Pistols” koncerts RĒZEKNĒ!

Grupas “Quest Pistols” koncerts RĒZEKNĒ!

Kas notiks Rēzeknē 1. augustā? Atklāj pilsētas svētku spilgtākos notikumus!

Rēzeknes pilsētas TIC

TOP12 vietas, kas jāapmeklē Bauskas novadā

TOP12 vietas, kas jāapmeklē Bauskas novadā

Atklāj Bauskas novadu: 10 km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas un citi tūrisma apskates objekti.

Bauskas TIC

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!

Ventspils TIC

Brīvdabas koncerts Daugavas muzejā

Brīvdabas koncerts Daugavas muzejā

Daugavas muzeja brīvdabas parkā 24. jūlijā plkst. 20.00 notiks īpašs vasaras vakara koncerts ar grupu “Zāle”.

Salaspils novada TIC

17.nūjošanas un iešanas festivāls

17.nūjošanas un iešanas festivāls

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Ventspils TIC

Cēsis svin 820!

Cēsis svin 820!

Pašā vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, aicinām ikvienu būt Cēsīs un svinēt pilsētas 820. jubileju - “Cēsis 820”.

Cēsu TIC

Romantiskas naktsmītnes Bauskas pusē

Romantiskas naktsmītnes Bauskas pusē

Aizbēdz no ikdienas un baudi romantisku atpūtu dabas ieskautā brīvdienu mājā.

Bauskas TIC

Tirdziņš pie Rundāles pils

Tirdziņš pie Rundāles pils

Vai plāno apmeklē Rundāles pili? Iegriezies mājražotāju un amatnieku tirdziņā Rundāles pils tuvumā.

Bauskas TIC

Piknika vietas Jūrmalā

Piknika vietas Jūrmalā

Jūrmala aicina piknikā – pie dabas takām, Lielupes, ezeriem un jūras. Atklāj brīvi pieejamas un rezervējamas piknika vietas nesteidzīgai atpūtai.

Jūrmalas TIC

Spēlē spēli un laimē balvas

Spēlē spēli un laimē balvas

Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.

Rēzeknes pilsētas TIC

Gleznieciskie krāsu un pieredzes slāņi

Gleznieciskie krāsu un pieredzes slāņi

No 2026. gada 18. jūlija līdz 29. augustam Amatu mājā (Skolas iela 3) būs skatāma mākslinieces Daces Grundmanes personālizstāde “Slāņi”.

Ventspils TIC

Bauskas garšu ceļvedis

Bauskas garšu ceļvedis

Iepazīsti, kur baudīt vietējos ēdienus un dzērienus.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -