19. septembris vēsturē: Beļģijā rīko pasaulē pirmo skaistumkonkursu

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.09.19

Skaistumkonkursi mūsdienās nav nekāds retums, tomēr vēl pirms nedaudz vairāk kā 100 gadiem šādi pasākumi nenotika un cilvēki nesacentās par to, kurš no viņiem ir skaistāks. Nu, vismaz formālos konkursos ne.

Pirmais šāda veida pasākums notika 1888. gada 19. septembrī, Beļģijas pilsētā Spa (kura arī devusi nosaukumu pasaulē populārajam skaistumkopšanas procedūru nosaukumam.

Kopumā 350 meitenes vēlējās piedalīties Beļģijā notiekošajā konkursā - motivācija piedalīties arī bija 5000 franku balva, kura tika solīta konkursa uzvarētājai. Tomēr tikai 21 meitene no 350 tika izvēlēta, balstoties uz pretendenšu atstātajām fotogrāfijām un īsajiem aprakstiem par sevi. Konkursa noteikumos bija paredzēts, ka dalību nedrīkst ņemt sabiedrībā atpazīstamas sievietes, kam būtu priekšrocība. Tāpat visas 21 pretendentes uz konkursa vietu tika nogādātas slēgtās mašīnās un izmitinātas atsevišķā mājā - lai saglabātu intrigu par šo sieviešu izskatu. Atšķirībā no mūsdienās notiekošajiem konkursiem, uzstājoties, meitenes valkāja garas kleitas un žūrijā bija tikai vīrieši.

Par pasaulē pirmo skaistumkonkursa uzvarētāju kļuva 18 gadu vecā Berta Sukarē no Gvadelupas (Francijas aizjūras reģions Centrālamerikā), un balvā viņa saņēma jau minētos 5000 frankus.

Tomēr īstu piekrišanu un atpazīstamību skaistuma konkursi ieguva tikai pēc 1921. gada, kad Amerikas Savienotajās valstīs sāka attīstīties ikgadēja cīņa par "Miss America" titulu.

Avots: BalticTravelnews.com/History.com


travelnews - 3994
Dublina! Cena sākot no 589 eur!

Dublina! Cena sākot no 589 eur!

EUR 589 | Itaka Latvia

Viesu māja “Saules nams”

Viesu māja “Saules nams”

Viesu māja “Saules nams” piedāvā banketu zāli, visu nepieciešamo Jūsu prezentācijām, nakšņošanas iespējas 18 personām, pirti.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna” piedāvā naktsmītnes patīkamā lauku vidē, pirti ar svinību telpu, telšu vietas, ugunskura vietu, sporta laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Notiks pārgājiens

Notiks pārgājiens "Trapenes medību alejas"

24. maijā aicinām iepazīt Trapenes pagastu, kurā teju katrs ceļš ved caur kādu aleju - lapegļu, ozolu, liepu vai bērzu.

Smiltenes TIC

Piedzīvojumu ceļojumi - jaunas atlaides

Piedzīvojumu ceļojumi - jaunas atlaides

Visa pasaule, jaunas iespējas! Visām gaumēm un budžetiem! Vairāk ceļojumu jautājiet Estravel Latvia!

EUR 275 | Estravel Latvia

Albānija! Cena sākot no 499 eur!

Albānija! Cena sākot no 499 eur!

EUR 499 | Itaka Latvia

Prāga! Cena sākot no 359 eur!

Prāga! Cena sākot no 359 eur!

EUR 359 | Itaka Latvia

Grandiozs ceļojums uz MALAIZIJU

Grandiozs ceļojums uz MALAIZIJU

Aicinām jūs iegremdēties īstā piedzīvojumā.

AL SVETS

Boutique viesnīca “Lielbornes muiža”

Boutique viesnīca “Lielbornes muiža”

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Nevari sagaidīt vasaru?

Nevari sagaidīt vasaru?

Vairāk kā 15 valstis, vairāk kā 30 lidojumu galamēki, vairāk desmiti kūrortu// Brīvdieanas ikviena gaumei // Meklē ĒRTĀKAJĀ PLATFORMĀ

EUR 399 | On-line ceļojumi Estravel

Viesu māja

Viesu māja "Pie Torņa"

Viesu mājas pirmajā stāvā ir banketa zāle ar kamīnu, virtuve ar traukiem un virtuves tehniku, sauna, duša, tualete, garderobe.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Bulgārija! Cena sākot no 439 eur!

Bulgārija! Cena sākot no 439 eur!

EUR 439 | Itaka Latvia

Vasaras zaļumballe Rēzeknē

Vasaras zaļumballe Rēzeknē

Bezmaksas dejas zem klajas debess – vai būsi tur?

Rēzeknes pilsētas TIC

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Bahamu salu kruīzs

Bahamu salu kruīzs

Maiami – Nassau – Ocean Cay MSC jūras rezervāts – Maiami // 3 naktis ar MSC Seaside

EUR 174 | CRUISEcentre

Romantiskai laika pavadīšanai

Romantiskai laika pavadīšanai

Īpaši piedāvājumi - no Spa viesnīcas, līdz romantiskiem kruīziem un medusmēneša galamērķiem

EUR 95 | Estravel Latvia

Norvēģija 14.08.! Cena 1539 eur!

Norvēģija 14.08.! Cena 1539 eur!

EUR 1539 | Itaka Latvia

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu un ieklausīties dabā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Sienu gleznojumi Liepājā

Sienu gleznojumi Liepājā

Dodies Liepājas ielās un atklāj lielformāta mākslas darbus, kas grezno Liepājas ēku fasādes, gan pilsētas centrā, gan Karostas fortos!

Liepājas reģiona TIB

Maldīvas! Cena sākot no 1909 eur!

Maldīvas! Cena sākot no 1909 eur!

EUR 1909 | Itaka Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -