visitaluksne.lv | 2019.10.09
Jēkaba Ceļojumi un Ziedoņa muzejs organizē aizraujošu 2 dienu pārgājienu Alūksnes pusē projekta "Apkārt Latvijai" ietvaros. Pārgājiens norisināsies no 2019. gada 12. līdz 13. oktobrim un tas vedīs maršrutā Ape - Korneti -Ziemeri. Distance aptuvenais garums - 45 kilometri.
Apē pēc pamāšanas kaimiņiem igauņiem, sāksies īsts dabas pārgājiens. Kornetu ciemā tiks pētīts, vai tā nosaukums patiesi cēlies no sensenos laikos lietotām līkām tāšu taurēm – korniem, ko vietējie ļaudis pūtuši, lai sazinātos biezajos mežos.

"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + KUUP kafija un meistarklases.
Rēzeknes pilsētas TIC
Otrajā dienā pa šiem mežiem, košu rudens krāsu un putnu dziesmu apņemti, būs došanās uz Ziemeriem, kur lepni jau vairākus gadu simtus iekārtojusies baltā Ziemeru muiža.
1. diena, sestdiena, 12.10., Ape – Korneti ~ 24 km
No plkst. 9:30 – 9:55 Dalībnieku reģistrācija.
Automašīnas tiek atstātas pie Apes Tautas nama (atrašanās vieta šeit)
Pulcēšanās turpat – netālu pie Apes stacijas (atrašanās vieta šeit)
Plkst. 10:00 Rīta aplis, došanās ceļā.
Pārgājiena starts Apes centrā jeb bijušajā Apes dzelceļa stacijā, pa Pasta ielu, kur vēl aizvien pilsētvidē dominē vienstāvu ēku apbūve un vēljoprojām pilsētā nav lielu rūpnieciska rakstura ēku. Garām Apes mototrasei, pa Veco Kornetu lielceļu, kur ceļš mijās ar mežu, došanās pa Peļļu un Drusku pilskalna dabas takām.
Ceļā pusdienpauze ar savām līdzpaņemtajām maizītēm.
Plkst. 17:30 No Kornetiem jeb Veclaicenes tautas nama visi šoferi ar autobusu tiek aizvesti uz Api pēc savām mašīnām.
Plkst. 18:30 Vakariņas – spēka zupa (arī veģetāra iespēja) ar spēcinošiem pīrāgiem.
Plkst.19.30, ar organizētu autobusu, interesentiem iespēja doties uz Opekalnu baznīcu, kur būs skaists koncerts Jāņa Holšteina – Upmaņa vadībā. (Atrašanās vieta šeit) Koncerta sākums plkst.20.00
Nakšņošana Kornetu tautas namā uz saviem matračiem vai Dabas mājās. Dabas mājas pašiem būs jāiekurina ar Jotul krāsniņu, labierīcības laukā, nav elektrības. Matrači 10 personām, jāņem līdzi guļammaisi, spilveni, lukturīši.
2. diena, svētdiena, 13.10., Korneti – Ziemeri ~ 21km
Plkst. 8:30 Brokastu putra, rīta kafija Kornetu tautas namā
Pēc brokastīm šoferi aizdzen savas mašīnas līdz Ziemeru muižas stāvvietai, atrašanās vieta šeit. (lūgums auto novietot, kur sarkanais punkts vai gar ceļa malu)
Plkst. 9:30 No Ziemeriem šoferi un otrās dienas jaunpienācēji ar organizēto autobusu tiek atvesti uz Kornetiem, lai kopīgi dotos pārgājienā.
Plkst. 10:00 Rīta aplis pie Kornetu tautas nama.
Tiks apskatīta Vaidavas upes izteka. Pa Raipala ezera dabas taku, tiks turpināts ceļš apskatīt "Zudušo Veclaiceni" jeb Veclaicenes muižas drupas. Gaidāms, ka gājiens būs pa meža takām – gan senām, gan jaunām, gan mazām.
Pusdienas ar savām līdzpaņemtajām maizītēm un citiem gardumiem.
Tehniskais transports pārgājiena laikā tiks nodrošināts pēc konkrēta izsaukuma. Bērni līdz 14.g.v. tehnisko palīdzību izmanto tikai kopā ar vienu no vecākiem, jo tehniskais transports nogādā gājējus vai nu līdz saviem auto, vai līdz nakšņošanas vietai.
Organizatori aicina pārgājiena dalībniekus draudzīgi apvienoties braucienam uz pārgājienu, lai šoferu būtu pēc iespējas mazāk.
Pieteikties pārgājienam var šeit. Sīkāka informācija par pārgājienu un izmaksām jekaba.lv


Ir apkopots Ventspils dāvanu karšu piedāvājums ar daudzveidīgām un iedvesmojošām atpūtas, izklaides, veselības, kultūras iespējām un aizraujošiem piedzīvojumiem
Ventspils TIC
.jpg)
Latgales Tūrisma gada balvai – divi laureāti no Rēzeknes
Rēzeknes pilsētas TIC

Paulas Mihailovas solokoncerts Tumes kultūras namā sola kļūt par emocionāli bagātu muzikālo ceļojumu.
Tukuma TIC
Aicinām sagaidīt 2026. gadu ar košu un neaizmirstamu svētku programmu, kurā skanēs BERMUDU DIVSTŪRA un DJ SAIMONA mūzika, un uguņošana.
Tukuma TIC
Grupa “bet bet” Ziemassvētkos aicina uz koncertsēriju “Burvīga nakts 2025”, kurā skanēs klausītāju iemīļotās dziesmas un tiks radīta sirsnīga svētku noskaņa.
Tukuma TIC

2026.gada 28.februārī OC “Ventspils” norisināsies krāšņa un svinīga Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” 30 gadu jubilejas ceremonija.
Ventspils TIC

Ir pēdējais brīdis saplānot gada nogales un Ziemassvētku pasākumu savam kolektīvam.
Rēzeknes pilsētas TIC

Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā.
Rēzeknes pilsētas TIC

Jaungada vakars Harper Woolf | 31.12. 8 kārtu vakariņas. Laiki: 17:00–20:00 & 21:00–01:00. Cena €135. Vīnu saskaņojums €85/€125. Bārs ar DJ līdz 03:00.
EUR 135 | Harper Woolf

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties aicinām ieplānot Alūksnes dzelzceļa stacijas kvartālā!
Alūksnes TIC

Norises un īpašie piedāvājumi tūrisma uzņēmumos un kultūrvietās no 20.decembra līdz pat 4.janvārim. Lai brīvdienu ceļi ved uz Balvu novadu, Ziemeļlatgali!
Balvu TIC

Iepazīsties ar lielākajiem Ziemassvētku pasākumiem Ventspilī!
Ventspils TIC

Svētku 5 kārtu vakariņas Harper Woolf 24.–26.12. Divi laiki: 17:00 un 20:00. Cena 65 €/pers. Vīnu saskaņojums 55 € vai 95 €.
EUR 65 | Harper Woolf

Pievienojies Tradicionālajam Ziemassvētku Paskrējienam apkārt Alūksnes ezeram- 24.decembrī!
Alūksnes TIC

Jūsu ērtībai, esam apkopojuši galveno apskates darba laiku Ziemassvētku un Jaunā gada svētku brīvdienās!
Bauskas TIC

Darba laika izmaiņas Ziemassvētkos un Jaunajā gadā!
Motormuzejs