Auto noma «AVIS Latvija» aicina uz filmu «Trakais Pjero» kino ciklā «Desmit izcili ceļojumi»

Zane Jēkabsone | 2019.10.09

2019. gada 29. oktobrī ar vienu no franču kino Jaunā viļņa skaistākajiem paraugiem, režisora Žana Lika Godāra filmu "Trakais Pjero" (Pierrot le Fou, 1965), turpināsies kino cikls "Desmit izcili ceļojumi", ko līdz gada beigām piedāvā kinoteātris "Splendid Palace" sadarbībā ar pilna servisa līzinga un auto nomas uzņēmumu AVIS. Šoreiz seansa līdzbraucēji būs pianists Vestards Šimkus un muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Filma, kas apvieno romantiskas drāmas un gangsterkino žanra elementus ar mūzikla numuru iestarpinājumiem, ir viens no izcilākajiem leģendārā režisora Žana Lika Godāra darbiem ar viņa iemīļotajiem aktieriem Žanu Polu Belmondo un Annu Karinu galvenajās lomās.

Ferdinands ir nelaimīgi precējies un nesen zaudējis darbu TV industrijā. Kādās mokoši garlaicīgās viesībās viņš satiek bijušo draudzeni Mariannu un nolemj bēgt kopā ar viņu. Kad viņi sievietes dzīvoklī atrod līķi, izrādās, ka Marianna ir iesaistīta šaubīgos darījumos un viņu vajā gangsteri. Sākas spriedzes pilns ceļojums no pagātnes un Parīzes uz Vidusjūru, kura laikā varoņi daudz laika pavada zagtās mašīnās, dejo, skrien, sarunājas par mākslu un par neko...

Galvenais varonis, kuram Marianna devusi skumjā klauna Pjero iesauku, raksta dienasgrāmatu. To citējot, filmā parādās slavenu gleznu attēli, komiksi, plakāti, reklāmu fragmenti, skan skaistas un mazliet skumjas dziesmas un pat fragments no Ludviga van Bēthovena Piektās simfonijas.

"Skatoties šo filmu, man nevilšus nākas atskārst, ka tās ārkārtīgi neparastā skaniskā un vizuālā estētika veido un piepilda saturu tik lielā mērā, ka sižets vai ar to saistīti morālētiski spriedelējumi kļūst visnotaļ otršķirīgi. Šī filma šķietami vēro sevi un tās skatītājus, kā arī vienlaicīgi veido pati sevi un savas atsevišķās sastāvdaļas – kadru un dialogu secību, epizožu pamatkrāsas un mūziku, kura tajā ieskanas reti, bet nekad nekļūst par situāciju ilustrējošu fonu. Šajā seansā man būs sevišķi interesanti dalīties pārdomās par to, kādu lomu mūzika spēlē šajā filmā, jo man radās sajūta, ka tā ārkārtīgi niansēti atklāj to, kas patiesībā "skan" filmā redzamo personāžu galvās, būdama, iespējams, vienīgā atbilde uz galvenā varoņa filmas finālā izteikto retorisko jautājumu par to, kāda gan visam notikušajam vispār ir jēga," stāsta seansa līdzbraucējs, pianists Vestards Šimkus.

Atlikušajos seansos ciklā "Desmit izcili ceļojumi" līdz gada beigām būs skatāmas arī tādas filmas kā "Parīze. Teksasa" (Paris, Texas, rež. Vims Venderss) un "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" (rež. Jānis Streičs).

Avots: Deep White



Lietaina diena Jūrmalā

Lietaina diena Jūrmalā

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.

Jūrmalas TIC

Ķemeru svētki vēsturiskajā parkā

Ķemeru svētki vēsturiskajā parkā

18. jūlijā Ķemeri aicina uz koncertiem, tirdziņu, ekskursijām un brīvdabas balli vēsturiskā parka ainavā.

Jūrmalas TIC

Grupas “Quest Pistols” koncerts RĒZEKNĒ!

Grupas “Quest Pistols” koncerts RĒZEKNĒ!

Kas notiks Rēzeknē 1. augustā? Atklāj pilsētas svētku spilgtākos notikumus!

Rēzeknes pilsētas TIC

Brīvdabas vakars ar

Brīvdabas vakars ar "The Sound Poets"

Trešdien, 15. jūlijā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā aicinām uz “Katram kuģim savs ceļš” dokumentālās filmas pirmizrādi un vakaru kopā ar grupu The Sound Poets

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Valmiera svin 743!

Valmiera svin 743!

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Slepeni kodolīgs piedzīvojums 2

Slepeni kodolīgs piedzīvojums 2

19. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 vēsturiskā raķešu bāze Zeltiņos, Alūksnes novadā, pārvērtīsies par aizraujošu piedzīvojumu vietu visai ģimenei.

Alūksnes TIC

Balvu novada svētki 2026

Balvu novada svētki 2026

Vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, Balvi aicina ikvienu uz Balvu novada svētkiem – divām dienām, kas piepildītas ar kultūras un izklaides notikumiem!

Balvu TIC

Naukšēnu muižas svētki

Naukšēnu muižas svētki

Šovasar, 10. 11. un 12. jūlijā, Naukšēnu pagasts vērs durvis savam gada gaidītākajam un sirsnīgākajam notikumam – tradicionālajiem pagasta svētkiem.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūras svētki Ventspilī

Jūras svētki Ventspilī

11. jūlijā Ventspilī norisināsies daudzveidīgi un krāšņi Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”. Iepazīsties ar programmu.

Ventspils TIC

Burkānciema mūzikas svētki

Burkānciema mūzikas svētki

Sestdien, 11. jūlijā plkst. 17.00 Namdaru ielā 1 tiksimies svētku atklāšanas koncertā “Dārza stāsti. No Baha līdz Satī…”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūras svētku muzikālā programma

Jūras svētku muzikālā programma

11. jūlijā Jūras svētku apmeklētājus Ventspilī sagaida daudzveidīga muzikālā programma.

Ventspils TIC

Piedzīvojumu parks visai ģimenei

Piedzīvojumu parks visai ģimenei

Ventspils piedzīvojumu parkā atradīsiet plašas izlaides iespējas visai ģimenei. Virvju trase, rodelis, kamēršļūkšana, bamperlaivas, katapulta un vēl.

Ventspils TIC

TOP12 vietas, kas jāapmeklē Bauskas novadā

TOP12 vietas, kas jāapmeklē Bauskas novadā

Atklāj Bauskas novadu: 10 km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas un citi tūrisma apskates objekti.

Bauskas TIC

Rēzekne aicina! Vasara ģimenēm ar bērniem

Rēzekne aicina! Vasara ģimenēm ar bērniem

Vasara ir īstais laiks, kad doties atvaļinājumā un atrast piedzīvojumus kopā ar visu ģimeni. Rēzeknē atradīsi dažādas atpūtas un izklaides iespējas!

Rēzeknes pilsētas TIC

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Vai plānojat brīvdienas kopā ar mazuļiem, skolēniem vai pusaudžiem? Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta!

Bauskas TIC

Trīs dienas jūras, mūzikas un vasaras

Trīs dienas jūras, mūzikas un vasaras

No 10. līdz 12. jūlijam Ventspils kļūs par vienu no vasaras spilgtākajiem galamērķiem Latvijā, aicinot uz trīs dienu Jūras svētku programmu.

Ventspils TIC

Ventspils aicina uz Jūras svētkiem

Ventspils aicina uz Jūras svētkiem

11. jūlijā Ventspilī ar daudzveidīgu un krāšņu programmu norisināsies Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”.

Ventspils TIC

Brīvdabas kinolektorijs “Mazsalaca un kino

Brīvdabas kinolektorijs “Mazsalaca un kino

Mazsalacā, kultūrvietā “Stallis” (Rīgas iela 17), 15. jūlijā plkst. 22.00 būs skatāms Rūjienas TV arhīva videomateriāls par notikumiem Mazsalacā.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Iepazīsties ar programmu

Iepazīsties ar programmu

Aicinām pavadīt brīvdienas Ventspilī Jūras svētku laikā! Atklājiet, ko apskatīt, izbaudīt un piedzīvot Ventspilī šajos svētkos.

Ventspils TIC

Esi ielūgts uz Jūras svētkiem!

Esi ielūgts uz Jūras svētkiem!

11. jūlijā Ventspilī ar daudzveidīgu un krāšņu programmu norisināsies Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”.

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -