Ja 2020. gadā vēlies doties Maču Pikču, ir īstais laiks iegādāties biļeti

Santa Bivbāne | 2019.10.09

Tūristiem, kuri 2020. gadā plāno doties ceļojumā uz Peru un savām acīm apbrīnot zudušo Inku pilsētu Maču Pikču, ir īstais laiks iegādāties ieejas biļetes. Tirdzniecība nākamajam gadam sākas 1. oktobrī, tādēļ tie, kas palaidīs garām iespēju nokļūt 2400 metrus augstajā virsotnē sev vēlamajā laikā, var palikt "garu degunu".

Katrai dienai tiek piešķirtas 500 atļaujas nokļūšanai uz kalna – no tām 200 saņem tūristi un 300 – ceļotāju pavadoņi un gidi. Lēmums Maču Pikču uzņemt limitētu skaitu dienā tika pieņemts, lai saglabātu ekosistēmu un izvairītos no masu tūrisma.

Viens no populārākajiem veidiem, kā var nokļūt Maču Pikču, ir četru dienu pārgājiens, kas ved pa senajām inku takām. Pārgājienu laikā var izbaudīt džungļu nepieradināto dabu, viesoties pie vietējām ģimenēm, baudīt peruāņu maltītes un daudz ko citu. Inku takas ir populārākais pārgājienu maršruts Dienvidamerikā.

Tiem, kas nevēlas sasniegt virsotni organizētā pārgājienā, ir iespēja tajā nokļūt ar īpaši šim mērķim paredzētajiem sabiedriskajiem transportiem. Tomēr arī šajā gadījumā biļete jāiegādājas laicīgi.

Maču Pikču (Machu Picchu jeb "Vecais kalns") ir Inku impērijas cietoksnis, kas paceļas 2400 metru augstumā virs jūras līmeņa. Tas atrodas kalnos virs Urubamba Ielejas Peru, 80 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Kusko. Maču Pikču ir Inku impērijas pazīstamākais simbols.

Cietoksnis tika uzcelts ap 1450. gadu, bet tika pamests vairākiem simtiem gadu, kad Dienvidamerikā ieradās spāņu konkistadori. Gadsimtiem aizmirsts, tas saņēma pasaules mēroga uzmanību, kad 1911. gadā to atklāja amerikāņu vēsturnieks Hirams Bingams. Kopš tā laika Maču Pikču ir kļuvis par populāru tūristu apmeklēšanas vietu.

1981. gadā tas tika pievienots UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam. Tas arī atzīts par vienu no Septiņiem jaunajiem pasaules brīnumiem.

Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com


celojumubode - 3982
Martā Latgalē nobaudi īpašas garšas

Martā Latgalē nobaudi īpašas garšas

“Latgales garšu mēnesis” aicina doties nelielā, bet bagātīgā ceļojumā – no kafejnīcām un restorāniem līdz lauku saimniecībām un mājražotājiem visā reģionā.

Latgale.travel

Motokrosa sacensības

Motokrosa sacensības "Baltic Sea Cup"

15. martā motoparkā "Lauma" norisināsies motokrosa sacensības "Baltic Sea Cup"

Liepājas reģiona TIB

“Divas dvēseles vienā gaismā”

“Divas dvēseles vienā gaismā”

Ukrainas mākslinieku Marijas un Oleksandra darbu izstāde par dvēseles redzējumu Latvijā.

Rēzeknes pilsētas TIC

Bebrenes muižas parks

Bebrenes muižas parks

Bebrenes muižas parks ir izcils dārzu un parku mākslas piemineklis, viens no vizuāli izteiksmīgākajiem ainavu parkiem Latvijā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

KUUP KAFIJA +citas lietas veikalā

KUUP KAFIJA +citas lietas veikalā "KABATA"

"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + KUUP kafija un meistarklases.

Rēzeknes pilsētas TIC

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

23.09. - 02.10.2026; 28.10. - 06.11.2026 Uzbekistāna pārsteidz, iedvesmo un paliek atmiņā ilgi pēc ceļojuma.

AL SVETS

Labākais Muzikālais bingo atgriežas!

Labākais Muzikālais bingo atgriežas!

Piedzīvo muzikālo bingo Baltic Beach Hotel & SPA! Dziedi līdzi, laimē vērtīgas balvas un pēc tam dejo zelta hitos līdz 02:00!

EUR 25 | Baltic Beach Hotel & SPA

Ziemas piedzīvojums Jiveskilā un Jāmsā

Ziemas piedzīvojums Jiveskilā un Jāmsā

Līdz 30.04. // 7 naktis Somijā // no Tamperes, ar atpūtas programmu // ģimenēm un draugiem

EUR 699 | Estravel Latvia

Lazdukalna skatu tornis

Lazdukalna skatu tornis

Skatu tornis atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā, Daugavas kreisajā krastā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Līksnas muižas parks (Līksnas takas)

Līksnas muižas parks (Līksnas takas)

1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Medumu parks un taka

Medumu parks un taka

XX gs. sākumā pie Medumu ezera Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis iekārtoja Medumu parku.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Audio maršruts “Senās Rēzeknes pēdās”

Audio maršruts “Senās Rēzeknes pēdās”

“Audio maršruts ‘Senās Rēzeknes pēdās’ atklāj pilsētas vēsturi, arhitektūru un populārākās apskates vietas

Rēzeknes pilsētas TIC

Luknas ezers

Luknas ezers

Luknas ezers ir iecienīta makšķerēšanas, putnu vērošanas un aktīvās atpūtas vieta.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Lielbornes pastaigu taka

Lielbornes pastaigu taka

Lielbornē jūs gaida terasēs veidots senais parks un 2 km gara reljefaina pastaigu taka.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Santome un Prinsipi - tropu paradīze

Santome un Prinsipi - tropu paradīze

16.10. - 24.10. // no Rīgas, AR EKSKURSIJĀM, pilna pansija // Skolas Rudens brīvlaikā

EUR 3399 | Estravel Latvia

Ververu krauja

Ververu krauja

Tā ir vismaz 36 m augsta kvartāra iežu krauja, kuras nogāzes slīpums sasniedz 38 grādus.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Subates Ezermalas parks

Subates Ezermalas parks

Subates Ezermalas parks ir vasaras sezonas iecienītākais subatiešu un viesu objekts.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Zvaigžņu festivāla noslēgums

Zvaigžņu festivāla noslēgums

14. martā Zvaigžņu festivālu noslēgs Ziemeļeiropas mūzikas zvaigznes

Liepājas reģiona TIB

Autobusu ekskursijas

Autobusu ekskursijas

no 2 - 7 naktīm - dažādi galamērķi Eiropā // skolas brīvlaiks un svētku laiks // ģimenes brīvdienas

EUR 195 | Estravel Latvia

Puketa - pēdējās vietas 05.04.

Puketa - pēdējās vietas 05.04.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 12 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 1275 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -