Rīgā norisinās Latvijas Tūrisma forums «Sadarboties, lai iedarbotos»

Mārtiņš Eņģelis | 2019.11.12

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departaments aicina uz Latvijas Tūrisma forumu «Sadarboties, lai iedarbotos».

Sadarbība ne vien reģionālā, bet arī nacionālā un starpnacionālā formā daudzām valstīm un galamērķiem ir bijis ļoti jaudīgs atspēriena punkts. Ir vairāki lieliski piemēri, kad pierobežu reģioni kopīgiem spēkiem sasniedz kopīgus mērķus, ko citādi neiespētu. Ir nacionāla mēroga projekti, kas ne vien sasniedz taustāmus rezultātus, bet veido arī kopīgu starpreģionu identitāti, galamērķa mārketinga aktivitātes un tādējādi pārdod vienu un to pašu produktu ar vairākas reizes lielāku jaudu.

Diemžēl sadarbība Latvijas tūrisma industrijā joprojām ir tālu no ideāla. Vēl gadās, ka vairāki galamērķi, kuriem ir kopīga vēsture, mantojums, pasniegšanas forma, nespēj/negrib/neiedomājas sadarboties, lai gūtu panākumus. Ka pašvaldība neredz iespēju ko sarunāt ar uzņēmēju, kas neredz iespēju sadarboties ar pašvaldību. Visbeidzot, izvērtējot Latvijas Zaļā sertifikāta kandidātus, daudzi laureāti tomēr regulāri saņem ieteikumus apsekot tuvumā esošās zaļās tūrisma saimniecības vai nejaudā sadarboties ar nacionālo parku administrāciju, kurā atrodas.

Kādi ir iemesli nesadarboties, un vai tiešām tie ir nepārvarami? Latvijas Tūrisma forumā 2019. gadā runāsim par to, kādi ir ne tikai labākie sadarbības piemēri, bet arī – kā veidot sarunu, lai kopīgi mērķi nestu augļus visām pusēm, lai tūrisma produkts iedarbotos jaunā līmenī!

Darba valoda: latviešu un angļu (ar tulkojumu abās valodās austiņās).

PROGRAMMA:

  • 10:00 - 11:00 Reģistrācija

  • 11:00 - 11:05 Atklāšanas performance.

  • 11:05 - 11:15 Atklāšanas uzrunas (Ralfs Nemiro; Andris Ozols, Inese Šīrava)

  • 11:15 - 11:30 "Latvijas Tūrisma vīzija 2020+" Raimonds Aleksejenko, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrs

  • 11:30 - 11:45 Jūs būsiet tik labi, cik labi būs jūsu sadarbības tīkli, Inese Suija-Markova, Vides risinājumu institūts,

  • 11:45 - 12:00 Ieva Morica (LV), direktore, sarunu festivāls LAMPA

  • 12:00 - 12:30 Dažādība un tās nenovērtētais spēks kopēju mērķu sasniegšanai , Pellegrino Riccardi (NO)

  • 12:30 - 13:00 Kafijas pauze & sarunas

  • 13:00 - 13:30 Starptautiska sadarbība kopīgai tēla veidošanai, celšanai un veicināšanai Rauno Posio (FI), Visit Arctic Europe

  • 13:30 - 14:00 Vietrade – koprade: Vietas veidošana no nekā – sadarbības pamatelements, Mārcis Rubenis (LV), Free Riga

  • 14:00 - 15:00 Mikrodarbnīca "Sense of Team", Roberts Rubenis (LV), programmu direktors.

  • 15:00 - 16:00 Pusdienas & sarunas

  • 16:00 - 17:00 Diskusija: Sadarboties, lai iedarbotos – izaicinājumi un izdevības kopīgai idejai, attīstībai, atpazīstamībai.

  • 17:00 - 17:30 Sadarbība ceļā = atvērtība galamērķī, Bjorn Troch (BE), The Social Traveller.

  • 17:30 - 20:00 Noslēguma launags, koncerts

Avots: www.liaa.gov.lv



Īpaša ekskursija ar vilcienu uz Gulbeni

Īpaša ekskursija ar vilcienu uz Gulbeni

Atklāj Gulbenes novada šarmu, baudi vietējos gardumus un izjūti vēstures pieskārienu īpašā ekskursijā!

Gulbenes novada TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.

Tukuma TIC

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.

Tukuma TIC

Leļļu animācijas darbnīca bērniem

Leļļu animācijas darbnīca bērniem

No 8.06. līdz 1.09. Valmieras muzeja Maršnera namā sadarbībā ar leļļu animācijas filmu studiju “Animācijas Brigāde” skatāma izstāde bērniem

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Svini vasaru Gulbenes dzelzceļa mezglā!

Svini vasaru Gulbenes dzelzceļa mezglā!

Gulbenes dzelzceļa mezglā 12.jūnijā radošā, muzikālā un vēsturiskā gaisotnē tiks ieskandināta vasara.

Gulbenes novada TIC

Zinātnes šovi katru dienu

Zinātnes šovi katru dienu

Jūnijā zinātnes centrs VIZIUM svinēs jubileju un priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgām aktivitātēm.

Ventspils TIC

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.

Ventspils TIC

Vasara ģimenēm ar bērniem Rēzeknē

Vasara ģimenēm ar bērniem Rēzeknē

Vasara ir īstais laiks, kad doties atvaļinājumā un atrast piedzīvojumus kopā ar visu ģimeni!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Vai zināji, ka ir iespējams ielūkoties Bauskas novada vēsturē un apskatīt vēsturiskos objektus, kuri vairs nepastāv?

Bauskas TIC

Atklāj vasaru – akcijā Muzejs iedvesmo!

Atklāj vasaru – akcijā Muzejs iedvesmo!

Ventspils muzejs no 4. jūnija līdz 30. augustam piedāvā vasaras programmu – Muzejs iedvesmo! Pērc biļeti un sagādā sev nelielus svētkus visās muzeja mājās!

Ventspils TIC

Pārgājienu maršruti Bauskas novadā

Pārgājienu maršruti Bauskas novadā

Iepazīsti Bauskas novadu soli pa solim – atklāj pārgājienu maršrutus, dabas takas un kultūrvēsturiskas vietas visai ģimenei!

Bauskas TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

Digitālās tūres pilsētas iepazīšanai

Digitālās tūres pilsētas iepazīšanai

Iepazīsti Jūrmalu savā ritmā – ar digitālajām pastaigu, velo un spēļu tūrēm, kas atklāj pilsētas vēsturi, dabu, arhitektūru un piekrastes stāstus.

Jūrmalas TIC

Izbaudi dārzus Tukuma pusē

Izbaudi dārzus Tukuma pusē

Ziedošie dārzi Tukuma pusē aicina baudīt krāsu trakumu!

Tukuma TIC

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!

Ventspils TIC

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

21. jūnijā no plkst. 20.00 līdz 24.00 Daugavas muzejs aicina uz kopīgu ielīgošanu. Doles muižas vēsturiskajā parkā, pašā Daugavas krastā.

Salaspils novada TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos!

Tukuma TIC

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.

Tukuma TIC

Baudi vasaru Ventspilī

Baudi vasaru Ventspilī

Ventspils Pludmales akvaparks ir uzsācis 2026. gada sezonu! Tiekamies vasarā!

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -