Rinta Bružēvica | 2019.12.14
VSIA "Latvijas Koncertu" organizetājā festivālā "Eiropas Ziemassvētki", kas notiks no 2019. gada 6. līdz 29. decembrim, klausītāji varēs baudīt Adventa laika un Ziemassvētku gaišās noskaņas, klausoties Ludviga van Bēthovena sonātes, Johana Sebastiāna Baha apjomīgo "Ziemassvētku oratoriju", populāro lūgšanu "Ave Maria" dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā, kā arī džeza aranžijas. Festivālā uzstāsies solisti – mecosoprāns Zanda Švēde; soprāns Elīna Šimkus; kontrtenors Sergejs Jēgers; pianists Reinis Zariņš, kā arī Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends u.c.
6. decembrī Lielajā ģildē festivālu atklās Sinfonietta Rīga britu diriģenta Džonatana Bermana vadībā. Dzirdēsim Ludviga van Bēthovena Trešo simfoniju, Riharda Vāgnera "Vēzendonkas dziesmas", kas uzplauks kritiķu cildinātā mecosoprāna Zandas Švēdes valdzinošajā dziedājumā.

“Aiz horizonta” GORĀ – divu mākslinieku skatījums uz dabu, ekoloģiju un apzinātu radošumu.
Rēzeknes pilsētas TIC
13. decembrī Rīgas Kongresu namā Latvijas Radio bigbenda mūziķu izpildījumā būs dzirdamas pavisam jaunas kompozīcijas, kas radītas tieši šim koncertam. Savukārt sadarbībā ar grupu "The Sound Poets" skanēs populārākie šīs grupas skaņdarbi.
14. decembrī Spīķeru koncertzālē jaunu skatījumu uz labi zināmiem izcilā vācu skaņraža Johana Sebastiāna Baha skaņdarbiem piedāvās ansamblis "Tangoriginales". Tajā apvienojušies trīs talantīgi un jaunības enerģijas pilni mūziķi – čellists Marks Viļenskis, akordeonspēles virtuozs Savva Zihs un Andris Veinbergs – viens no pieprasītākajiem Latvijas kontrabasistiem, kuram sveša nav arī rokmūzika.
2020. gadā visā pasaulē plaši tiks atzīmēta Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas diena. Ieskandinot šo notikumu, festivāls "Eiropas Ziemassvētki" un izcilais pianists Reinis Zariņš 19. decembrī Lielajā ģildē piedāvā īpašu programmu, kas veltīta slavenā Vīnes klasiķa klaviersonātēm.
Savukārt publikas iemīļoto kontrtenoru Sergeju Jēgeru dzirdēsim 25. decembrī Rīgas Domā, kur dziedātāja siltā balss savīsies ar Diānas Jaunzemes-Portnajas ieskandinātajām Rīgas Doma ērģeļu varenajām stabulēm un baznīcas velvēs atbalsosies arī vijoles un kontrabasa skaņas. Skanēs lūgšanas "Ave Maria" dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā, kā arī baroka ārijas, instrumentāli opusi un Ziemassvētku korāļi.
Džeza mūzikas trio "Auziņš - Čudars – Arutyunyan" apvienojušies trīs jauni, talantīgi un spilgti latviešu mūziķi, kas meistarību spodrinājuši arī ārpus Latvijas – Matīss Čudars (ģitāra), Kārlis Auziņš (saksofons) un Ivars Arutjunjans (sitaminstrumenti). 28. decembrī Spīķeru koncertzālē mūziķi aicina doties ceļojumā uz senseniem laikiem, meklējot skaņurakstu krustpunktus starp laikmetīgā džeza un divu spilgtu 14. gadsimta meistaru, Ars nova pārstāvju, Florences goda pilsoņa Frančesko Landīni un franču multitalanta Gijoma de Mašo mākslasdarbiem.
Jau tradicionāli festivālu "Eiropas Ziemassvētki" noslēgs baroka meistara Johana Sebastiāna Baha "Ziemassvētku oratorija" - daiļš un apjomīgs vēstījums par Jēzus dzimšanas laiku un ar to saistītajiem notikumiem. Oratorijas atskaņojumā, kas notiks 29. decembrī Torņkalna baznīcā, piedalīsies solisti - Elīna Šimkus, soprāns; Rodrigo Sosa Dal Poca, kontrtenors; Džošua Elikots, tenors; Rinalds Kandalincevs, baritons; Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga, diriģents Kaspars Putniņš. Koncertā klausīsimies oratorijas 1., 5. un 6.daļu.
Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs un koncertu norises vietās


Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!
Tukuma TIC

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Jūrmalā tapis jauns audiogids “Kaugurciema stāstu taka” – 4 km pastaiga pa senā zvejnieku ciema vēstures pieturpunktiem. Pieejams IZI Travel.
Jūrmalas TIC

Engures Saieta namā valdīs vienkārši skaists un silts kopā būšanas vakars ar mūziķi Kārli Kazāku. Telpu piepildīs viņa sirsnīgās dziesmas un pārdomāti vārdi.
Tukuma TIC

Visu martu Mōra aicina baudīt senču receptes mūsdienīgā Latgales garšu izpildījumā.
Rēzeknes pilsētas TIC

Izziņotas Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem
Coral Travel Latvia
 (2).png)
Plāno, tulko, fotografē un rīkojies zibensātrumā ar integrēto mākslīgo intelektu.
Zauers.lv

Īpaši viesnīcu piedāvājumi. Baudi priekpilnas brīvdienas kopā!
Coral Travel Latvia
Lieldienu svinības Tukumā pulcēs ģimenes uz jautru un krāsainu pavasara programmu.
Tukuma TIC

Atklāj pieprasītākās SPA procedūras Jūrmalas viesnīcās – no ārstniecisko dūņu rituāliem līdz relaksējošām masāžām un pirts ceremonijām.
Jūrmalas TIC

Jau ikgadēji, pavasarī aicinām uz Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņu, kas norisināsies 11.aprīlī no plkst. 10.00
Tukuma TIC

Svinam Lieldienas Jūrmalā Majoros, Kauguros un Brīvdabas muzejā – koncerti, darbnīcas, tirdziņš un aktivitātes visai ģimenei.
Jūrmalas TIC

Kino Rio darbojas Ventspilī vairāk nekā 114 gadus (šogad 115 gadi) un ir vecākais kinoteātris Baltijā. Iepazīsties ar kinoteātra repertuāru.
Ventspils TIC

Teātra nama “Jūras vārti” piektdien, 6. marta, plkst. 16.00 tiks atklāta Ģirta Muižnieka personālizstāde “Maigās svārstības 1. Jambo”.
Ventspils TIC

Pievienojies īstam Lieldienu piedzīvojumam, kur tevi sagaidīs tūrisma rallijs, Lieldienu aktivitātes pa visu Dienvidkurzemi
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Enerģiska latgaliska deju izrāde ar dzīvo mūziku — talka, tradīcijas un dzirkstošs prieks.
Rēzeknes pilsētas TIC

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.
Rēzeknes pilsētas TIC

5. aprīlī no plkst. 12.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs aicina ģimenes ar bērniem, draugus un visus pavasara svētku cienītājus uz Lieldienu svinībām
Ventspils TIC

Gulbenes, Madonas un Alūksnes novadu tūrisma speciālisti aicina doties neaizmirstamos brīvdienu izbraucienos uz Vidzemi, par transportu izvēloties vilcienu.
Gulbenes novada TIC

26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”.
Salaspils novada TIC