6 Eiropas valstis, kuras var aplūkot «no putna lidojuma»

6 Eiropas valstis, kuras var a

Foto: publicid.lv

Eiropa ir lieliska un unikāla vieta, ko veido senas tradīcijas, modernas inovācijas un satriecoši inženiertehniskie sasniegumi. Tādēļ jo interesantāk ir aplūkot mūsu pasaules daļu "no augšas" – no putna lidojuma.

Mūsu kontinenta skaistākās vietas rakursos, kādi līdz šim vēl nav redzēti, atklās dokumentālo raidījumu cikls "Eiropa no putna lidojuma", kas "National Geographic" būs skatāms svētdienās, no 2019. gada 10. novembra.

Pirms tam "National Geographic" ir apkopojis informāciju par dažādiem lidojumiem, ko savos Eiropas ceļojumos var iekļaut teju ikviens piedzīvojumus un adrenalīnu mīlošs ceļotājs.

Vācija: ar paraplānu virs burvīgajiem Bavārijas Alpiem

Vāciju, kurā izpletušies autobūves uzņēmumi īstu pilsētu lielumā, bieži vien dēvē par Eiropas "motoru". Taču tehnoloģiski attīstītajā valstī slēpjas arī senas pasaku pilis, ierīkoti interesanti trošu vilcieni, sen neizmantotā dirižabļu angārā paslēpies tropisks ūdens atrakciju parks, bet vairāku nelielu salu iedzīvotājiem pat pieder personiski vilcieni.

Lai "saķertu" neaizmirstamas emocijas, Bavārijas Alpos var izbaudīt paraplāna lidojumu virs mežiem un kalniem. Lidojot tandēmā (Freiraum) kopā ar instruktoru, ir lieliska iespēja izbaudīt ainavu kā pasažierim. Savukārt, ja ir vēlme piedzīvot neticamu saullēktu, tad ir vērts sazināties ar gaisa balonu kompāniju, kas piedāvā sagaidīt rītu gaisā (Plašāka informācija šeit).

Itālija: ar deltaplānu pāri Gardas ezeram

Itālijai raksturīgas iezīmes ir zvejnieki Sicīlijā, bagarkuģi Venēcijā un savādas vibrējošas ierīces Apūlijas olīvu birzīs. Drosmīgus zinātniekus vilina Etna – visnotaļ populārs un aktīvs vulkāns, bet adrenalīna cienītājus – autoskola (Ghiacciodromo) augstajos Alpos, pie Livinjo, kur iespējams apgūt braukšanu pa ledainiem ceļiem.

Taču Itālijas skaistākās vietas, piemēram, burvīgo Garda ezeru, kalnu ciematiņus un kalnus var aplūkot arī no augšas. Piemēram, kopā ar draugiem vai ģimeni lidojot ar deltaplānu (Plašāka informācija šeit). Speciālisti saka, ka vienlaikus spārnu pie spārna var atrasties četri cilvēki, taču pirms tam ir rūpīgi jāpārdomā, vai visi lidotgribētāji atbilst drošības nosacījumiem, proti, ir vecāki par 12 gadiem un ķermeņa svars ir no 20 līdz 100 kilogramiem.

Nīderlande: ar gaisa balonu pāri laukiem un pļavām

Nelielā Nīderlande ir īsta enerģijas ieguves inovāciju valsts: reiz tās bija vienkāršas vējdzirnavas, tagad – modernas turbīnas, ko papildina futūristiska izskata siltumnīcas. Kopā ar peldošām mājām, dīvaina izskata fortiem, kas atgādina par neatkarības cīņām, tas atklāj nīderlandiešu cīņu par savu zemi kā vietu, kur dzīvot un audzēt pārtiku. Starp citu, nīderlandiešiem ir īpatnēja jaungada tradīcija - kopīgi sadedzināt Ziemassvētku eglītes.

Šķiet, Nīderlandes izbaudīšanai "no augšas" nav nekā piemērotāka par gaisa baloniem – atkarībā no brauciena laika, šis piedzīvojums ļaus izbaudīt gan rīta klusumu virs lauku apvidiem, gan vakara rosību. Gaisa balona braucieni ir pieejami aptveni 180 dienas gadā, bet lidojuma virziens un precīza nolaišanās vieta lielā mērā ir atkarīga no vēja virziena un stipruma.

Polija: Varšavas augstceltnes no gaisa balona

Ja runā par valstīm, kas var lepoties iespaidīgām celtnēm, tad noteikti ir jāpiemin Polija. Varšavā top trīs ēku komplekss "Varso Place", kur vienai no ēkām ir jākļūst par augstāko būvi Eiropā (plānotais augstums 310 metru). Bet 1274. gadā teitoņu dibinātā Malbrokas pils tiek uzskatīta par lielāko pasaulē.

Turklāt Varšavas piepilsētas un augstceltnes var izbaudīt arī no gaisa balona. (Plašāka informācija šeit). Starp citu, pirmais gaisa balonu ceļojums Varšavā noticis jau 1789. gadā, vien īsu mirkli pēc šī pārvietošanās veida izgudrošanas. Savukārt Baltijas jūras piekrastē, Tržesačā var ne tikai apskatīt senas baznīcas drupas, bet arī izmēģināt paraplāna lidojumu ar akrobātikas elementiem (Best-tandem).

Lielbritānija: ar helikopteru virs Londonas

Piekritīsiet, skats uz Lielbritānijas sirdi – tās galvaspilsētu Londonu no putna lidojuma ir iespaidīgs. Temza, Tauers, Bekingemas pils, Sv.Pola katedrāle un modernie debesskrāpji. (Plašāka informācija šeit).

Savukārt Ziemeļīrijā var ne tikai apskatīt Milža dambi – sešus kilometrus garu bazalta kolonnu zemesragu, kura apkārtnes tīrīšanai tiek izmantoti aerodroni, bet arī izbaudīt lidojumu ar ultravieglu lidaparātu, kas pieejams netālu no Portadaunas (Plašāka informācija šeit). Lidojuma cena būs  no 100 eiro. Ja ir vēlme izmēģināt lidojumu ar 50.gadu militāro treniņlidmašīnu un apskatīt piekrasti no gaisa, tad ir jādodās uz dievidiem, uz Dorsetas pusi (Intotheblue). Šāds lidojums izmaksās 170 eiro.

Spānija: lidojumu ar paraplānu var apvienot ar īpašu delikatešu baudīšanu

Protams, Spānijas apceļošana nav iedomājama bez iegriešanās Barselonā un slavenās Gaudi Ģimenes baznīcas (Sagrada Familia) apskatīšanas. Būvnieki patlaban strādā teju visu diennakti bez apstājas, lai vienu reizi par visām reizēm dievnamu tomēr pabeigtu. Arī šo Katalonijas reģiona pērli var apskatīt, lidojot ar gaisa balonu (Adrenaline-hunter).

Bet mazliet tālāk uz dienvidiem, okeāna piekrastē pa asām un robainām klintīm ložņā vācēji, kas vāc vienu no pasaulē ekskluzīvākajām gliemenēm – zosu dzeloņkāpostus. Tie ir vēžveidīgie, kas dzīvo piestiprinājušies pie klintīm okeāna viļņu zonā. Zinātāji apgalvo, ka to ēšana līdzinās sajūtai "jūs vienkārši norijāt jūru". Šī Spānijas puse ir iecienīts paraplānistu galamērķis, te ir pieejami arī vairāku dienu ceļojumi pa labākajām lidošanas vietām. (Paraglidingspain).

Avots: Public ID Group

Altaja dažādība komfort-tūre

Altaja dažādība komfort-tūre

Tūrisma Birojs Viesturdārzs

Supercena uz Ēģipti 24/11 no 360 € !

Supercena uz Ēģipti 24/11 no 360 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu no Viļņas lidostas 24/11 uz nedēļu no 360 € !

EUR 360 | Hot Travel

Kurzemes Tūrisma gada balva

Kurzemes Tūrisma gada balva

Kurzemes tūrisma asociācija un Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina uz tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs 2019” pasākumu 29.novembrī, Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

Ziemassvētki un Jaunā Gada ceļojumi!

Ziemassvētki un Jaunā Gada ceļojumi!

Ziemassvētki un Jaunā Gada ceļojumi uz Abu Dabī, Bangkoku, Kankūnu, Šarmelšeihu un Hurgadu! Izlidošana: 22.12 – 29.12! Piedāvājums spēkā no 20.11.2020., vietu skaits ir ierobežots.

EUR 880.00 | 1Travel

Sanatorija

Sanatorija "EGLE" Druskininkai. Atlaides.

Sanatorija "Egle" ārstnieciskais reabilitācijas centrs ar ūdens un dūņu dziedniecību.

EUR 63.00 | Astra Tūre / AvioKases.lv

КОМПЛЕКС ВИШКСКАЯ ЭСТРАДА И СТАДИОН

КОМПЛЕКС ВИШКСКАЯ ЭСТРАДА И СТАДИОН

Возможности: тренировки, турниры, корпоративные мероприятия, спортивные соревнования и праздники, концерты и балы, фестивали, выставки.

TAKA

PĒRLE, 2020. gads 🇹🇳

PĒRLE, 2020. gads 🇹🇳

✈️TUNISIJA - ZIEMEĻĀFRIKAS PĒRLE, 2020. gads 🇹🇳 cenas no 335 EUR Plaša viesnīcu izvēle

VRK Travel

Lielā Ukrainas tūre – Apkārt Karpatiem!

Lielā Ukrainas tūre – Apkārt Karpatiem!

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 09.05.20 / 5 dien. Ļvova, Rohatina, Jaremčes ūdenskritums, Ukraiņu vakars, Krivorivņa, Dilove, Šēneborna pils, Ukrainas SPA

AP SAULI

Sahāras tuksneša karaliene Maroka

Sahāras tuksneša karaliene Maroka

Maroka – tā ir vieta, kur austrumu tikumi satikušies ar Āfrikas likumiem. Tā apreibina acumirklī!

EUR 1395 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv