Tukuma pusē svinēs Mārtiņdienu un Lāčplēša dienu

Nedēļas nogalē, kad jūtama gada patriotiskāko svētku tuvošanās, Tukumā un tā apkārtnē sarūpēti gan koncerti un radošo darbnīcu piedāvājumi, gan arī Mārtiņdienas svinības ar pasākumiem Lapmežciemā un vēlbrokastīm kādā restorānā Ķemeru nacionālajā parkā.

Lāčplēša dienā visi tiek aicināti uz svinīgiem pasākumiem un svētku gājienu gan pilsētā, gan lielākajos pagastu centros. Šogad šajā dienā tiks pasniegta arī Žaņa Katlapa balva diviem izciliem latviešu aktieriem.

Koncerti un radoša darbošanās

Sestdien, 9.novembrī Tukuma luterāņu baznīcā pulksten 16.00 uz koncertu "Neziņas mākonis" aicina profesionāli mūziķi no Zviedrijas - Ērika Vestberga vokālais ansamblis. Pie ērģelēm - Markuss Vargs. Programmā K. Unandersa-Skarina, S.D.Sendstrema, J.Jersilda un A.Vēberna darbi, ērģeļu improvizācijas un citi skaņdarbi. Visi laipni aicināti! Ieeja par ziedojumiem baznīcas atjaunošanai. Adrese: Tukuma ev.lut. baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 20221951, tukumabaznica.lv

Uz Ģimenes dienu svētdien, 10 novembrī no pulksten 10.00 līdz 16.00 aicina Jaunmoku pils. Tā šoreiz norisināsies patriotiskā noskaņā, aicinot katru radīt svētku sajūtu un radošajā darbnīcā izgatavot savu unikālu svecīti, kuru iedegt par godu valsts svētkiem. Dalība Ģimeņu dienā skolēniem bez maksas, bet pārējiem apmeklētājiem ar muzeja ieejas biļeti. Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63107125, 26187442, jaunmokupils.lv

Mārtiņdienas svinēšana

Gardēžus uz vēlajām brokastīm jeb tautā sauktu par branču un Mārtiņdienas svinēšanu kopā ar ģimeni un draugiem svētdien, 10.novembrī no pulksten 11.00 līdz 16.00 aicina restorāns Corner's Tukumā. Iespēja pavadīt svētdienu jaukā un mājīgā gaisotnē ar dzirkstoša vīna glāzi un gardām uzkodām. Galdiņu rezervācija pa tālruni 24249402. Adrese: Mājas restorāns "CORNER's", Pils iela 13, Tukums. Vairāk informācijas fb/CORNERsKafejnica

Svētdien, 10.novembrī no pulksten 12.00 līdz 15.00 pasākums "Mārtiņdiena atnākusi" norisināsies  Ķemeru nacionālajā parkā, šoreiz - Lapmežciema dienas centrā "Zaķīšu pirtiņa". Viesiem būs iespēja uzzināt, kā daba sagaida ziemu, piedalīties radošajās darbnīcās, kur tiks gatavotas dzīvnieku maskas, kā arī iet jautrās rotaļās un spēlēt spēles. Dalība pasākumā bez maksas. Adrese: Lapmežciema dienas centrs "Zaķīšu pirtiņa", Stadiona iela 1a, Lapmežciems, Engures novads. Vairāk informācijas pa tālruni 29149365.

Lāčplēša dienas pasākumi

Lāčplēša diena ar lāpu gājienu tiek atzīmēta Tukumā, Smārdē, Engurē, Lestenē,  Kandavā un Zantē, kā arī Jaunpilī un Viesatās.

Lestenē Lāčplēša dienai veltīti pasākumi norisināsies jau svētdien, 10.novembrī. Pulksten 15.30 tautas namā būs iespēja vērot koncertu ar Saldus tautas deju kolektīva "Kursa" piedalīšanos. Pulksten 17.00 būs lāpu gājiens no Tautas nama uz Brāļu kapiem, bet pulksten 17.15 - piemiņas brīdis kritušo karavīru piemiņai. Pēc pasākuma pulksten 18.00 atmiņu ugunskurs pie lapenes. Adrese: Lestenes tautas nams un Lestenes brāļu kapi, Lestene, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 27841906.

Tukuma pilsētā svētku pasākumi pirmdien, 11.novembrī iesāksies ar Zemessardzes 51.kājnieku bataljona militārās tehnikas un ieroču ekipējuma prezentāciju un paraugdemonstrējumiem Pauzera pļavās no pulksten 14.00 līdz 16.00. Pulksten 17.30 pulcēšanās lāpu gājienam laukumā pie Talsu ielas 4, savukārt ap pulksten 18.00 – pēc gājiena sāksies piemiņas brīdis Meža kapos pie "Strēlnieka" pieminekļa un svinīga piemiņas plākšņu atklāšana 1919.gadā Tukuma novadā kritušajiem un mirušajiem Baltijas landesvēra brīvprātīgajiem. Adrese: Pauzera pļavas un Talsu iela 4, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, tpkn.lv

Kandavā 11.novembra pasākumi sāksies pulksten 15.00 Kandavas novada muzejā, kur notiks tikšanās ar novadpētnieku Aldi Denčiku, atceroties un pieminot Lāčplēša kara ordeņa kavalierus un Brīvības cīņu varoņus Albertu Zandmani, brāļus Pēteri un Voldemāru Ozolus. Pēc pasākuma muzejā pulksten 17.00 lāpu gājiens. Adrese: Kandavas novada muzejs, Talsu iela 11, Kandava. Vairāk informācijas kandavaskultura.lv

Pulksten 18.00 Lāčplēša dienas lāpu gājiens uz piemiņas vietu pie ozola norisināsies Zantē. Pulcēšanās pie skolas, līdzi ņemot svecītes vai lāpas. Adrese: Skolas iela 14, Zante. Vairāk informācijas kandavaskultura.lv

Smārdē 11.novembrī lāpu gājiens no Smārdes skolas sāksies pulksten 17.45 un virzīsies uz Smārdes Brāļu kapiem, kur notiks piemiņas brīdis. Tajā piedalīsies mācītājs Jānis Saulīte un pūtēju orķestris "Tukums". Adrese: Smārdes skola un Smārdes Brāļu kapi, Smārde, Engures novads. Vairāk informācijas enguresnovads.lv

Ar aicinājumu iedegt svecīti katrā logā, mājā un sētā Lāčplēša dienu, 11.novembri aicina svinēt Engurē, kur pulksten 17.00 notiks lāpu gājiens no Engures vidusskolas. Adrese: Engures vidusskola, Skolas iela 7, Engure. Vairāk informācijas enguresnovads.lv

Jaunpilī visi tiek aicināti piedalīties Lāčplēša dienas gājienā "Gaismas ceļš" ar pulcēšanos pulksten 18.00 pie Jaunpils vidusskolas, savukārt Viesatās kopīgs lāpu gājies no Viesatu birzītes sāksies pulksten 17.00. Adrese: Jaunpils vidusskola, Jaunpils, Jaunpils novads un Viesatu birzīte, Viesatas, Jaunpils novads. Vairāk informācijas jaunpils.lv

Lāčplēša dienā šogad norisināsies arī ikgadējais pasākums – "Žaņa Katlapa balvas 2019" svinīgā pasniegšanas ceremonija. Šī gada laureāti ir aktieri Artūrs Skrastiņš un Vilis Daudziņš. Pasākuma sākums pulksten 19.30 Tumes kultūras namā, un tajā piedalīsies Eduarda Smiļģa teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, Tumes jauktais koris Rūdolfa Balcāna vadībā, bet notikuma īpašais viesis – komponists un pianists Jēkabs Jančevskis. Visi laipni aicināti! Ieeja bez maksa. Adrese: Tumes kultūras nams, Pasta iela 1a, Tumes, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26332401, Fb/tumeskulturasnams

Svinīgas noskaņas pilnu nedēļas nogali un patriotiskās nedēļas iesākumu!

Avots: Tukuma Tūrisma informācijas centrs

Turība - 3450
Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Vasaras maigums

Vasaras maigums

Lutinošas brīvdienas Jūrmalā. Baseins ar siltu jūras ūdeni, SPA programma pēc izvēles, bagātīgas brokastis ar skatu uz jūru un ērts numurs saldam miegam.

EUR 189 | Baltic Beach Hotel & SPA

Muzikālās brokastis Siguldā

Muzikālās brokastis Siguldā

Svētdien, 19. jūlijā, plkst. 11.00 Siguldas Jaunās pils dārzā, Muzikālo brokastu cikla koncertā, ikviens aicināts baudīt Kremerata Baltica solistu uzstāšanos.

Siguldas novada TIC

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā.

TAKA

Bezrūpīgie vasaras vakari Pils paviljonā

Bezrūpīgie vasaras vakari Pils paviljonā

Bezrūpīgie vasaras vakari ar lielisku mūziku ir Siguldas Pils PAVILJONA neatņemama sastāvdaļa!

Siguldas novada TIC

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

Esam apkopojuši brīnišķīgas vietas Daugavpils novadā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI

Izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī gan Daugavpils pilsētas Grīvas mikrorajonu ar savu savdabīgo apbūvi, gan lauku apvidu.

TAKA

Kvadraciklu un Bagiju noma

Kvadraciklu un Bagiju noma

Atīvās atpūtas trase “Burtnieki” ir lieliska vieta aktīva dzīvesveida piekritējiem, atpūtai kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem.

TAKA

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Atpūtas bāze ''Vīrogna

Atpūtas bāze ''Vīrogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Vīragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Vīrogna”!

TAKA

Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novads ir bagāts ar skaistiem un daudzveidīgiem dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem, kuros var nesteidzīgi pavadīt brīvo laiku.

TAKA

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

Esam apkopojuši brīnišķīgas vietas Daugavpils novadā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību.

TAKA

Egļukalna meža taka

Egļukalna meža taka

Jaunais pastaigu maršruts vijas ap Egļukalnu, kas sniedzas 220 metrus virs jūras līmeņa un ir augstākā virsotne Augšzemes augstienē.

TAKA

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Simjūda gadatirgus

Simjūda gadatirgus

10. oktobrī Valmierā norisināsies viens no rudens gaidītākajiem notikumiem pilsētā – Simjūda gadatirgus, kurā ik gadu pulcējas gan tuvāki, gan tālāki tirgotāji.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Raiņa māja Berķēnelē

Raiņa māja Berķēnelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUIŽAS PARKS

JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUIŽAS PARKS

Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā un vēl līdz 19. gadsimta beigām šajā parkā būtu atrodama arī muiža.

TAKA

Komplekss pasākumu organizēšanai

Komplekss pasākumu organizēšanai

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv