Turpmāk reizi mēnesī kādu Rīgas centra ielu atvēlēs tikai gājējiem

Iveta Bulāne | 2020.01.06

2020. gadā Rīgas dome ieplānojusi katra mēneša pirmajā sestdienā kādu no galvaspilsētas centra ielām atvēlēt gājējiem, velobraucējiem, kā arī dažādām uzņēmējdarbību veicinošām iecerēm.

Šī gada pirmajā sestdienā, 4. janvārī, iecere tika īstenota Tērbatas ielā, kuru autotransportam slēdza tās sākuma posmā no Elizabetes līdz Stabu ielai.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs: "Turpmāk mēs plānojam konsultēties ar rīdziniekiem, veikt aptaujas par šo eksperimentu Rīgas centra ielās, un tikai tad varēsim pieņemt gala lēmumu par tālāko rīcību." Pilsētas mērs norāda, ka šīs ieceres mērķis ir atdzīvināt Rīgas centru, veicinot iedzīvotāju mobilitāti un pilsētvides attīstību. Arī uzņēmēji aicināti šo pilsētas iniciatīvu atraktīvi izmantot kā iespēju savā labā, veicinot uzņēmējdarbību.

Sociālantropologs un pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš: "Eiropas mērogā tas nav jauns projekts, šādas ielas ir visur Eiropā.  Šajā gadījumā mēs beidzot dodam drošību un brīvību pilsētas galvenajiem spēlētājiem - gājējiem. Mēs neesam pret automašīnām, mēs esam par ērtu, drošu, mazam biznesam saistošu, dinamisku pilsētvidi."

Rīgas Centra apkaimes biedrības pārstāvis Toms Krilovs: "Mēs kā biedrība gribam padarīt Rīgas centra apkaimi daudz patīkamāku iedzīvotājiem, kā arī dot stimulu vidējiem un mazajiem uzņēmumiem. Tapāt mūsu biedrība gatava komunicēt ar iedzīvotājiem un skaidrot šīs iniciatīvas priekšrocības."

Februāra pirmajā sestdienā, 1. februārī, plānots slēgt Blaumaņa ielas posmu no Aleksandra Čaka ielas līdz Brīvības ielai, bet marta pirmajā sestdienā, 7. martā, Krišjāņa Barona ielas posmus, par ko sīkāk tiks ziņots atsevišķi.

Rīgas domes Satiksmes departamentam uzdots ieviest visas nepieciešamās satiksmes organizācijas izmaiņas.

Avots: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa


raimondstiguls - 4000
Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”

Tukuma TIC

Pop-up restorāns Mujānos

Pop-up restorāns Mujānos

Sestdien, 6. jūnijā aicinām Tevi uz šīs sezonas noslēdzošo POP-UP RESTORĀNU, kur par garšu bagātību un daudzveidību rūpēsies šefpavārs Matīss Aleksandrovs.

EUR 55 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasaras nometne zinātnes centrā

Vasaras nometne zinātnes centrā

Arī šogad VIZIUM aicina sešgadniekus un 1.–4. klašu skolēnus piedalīties nometnē, kur bērnus sagaidīs robotika, virtuālā realitāte, kosmosa un vides tēmas...

Ventspils TIC

Pastaigu maršruti Rēzeknē!

Pastaigu maršruti Rēzeknē!

Aktīvās atpūtas cienītājiem Rēzekne piedāvā vairākus maršrutus, gan ar kājām, gan ar velo!

Rēzeknes pilsētas TIC

Deju uzvedums “Jāņu nakti darināju”

Deju uzvedums “Jāņu nakti darināju”

Sestdien, 13. jūnijā plkst. 22.30 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos atzīmējot 35 gadu jubileju, deju ansamblis “Daiļrade” deju uzvedumā “Jāņu nakti darināju"

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piestāj Salaspilī! maršruts ar balvām

Piestāj Salaspilī! maršruts ar balvām

Maršruts “Piestāj Salaspilī!” norisināsies novada svētku nedēļā no 06.06.-14.06. pilsētā tiks izvietoti taureņi ar QR kodiem - atrodi, skenē un uzzini!

Salaspils novada TIC

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.

Tukuma TIC

Zemestrīces spēks

Zemestrīces spēks

5. un 6. jūnijā aizraujošā darbnīcā izzināsim, kā rodas zemestrīces un kā tās ietekmē ēkas un cilvēkus. Tiekamies zinātnes centrā "Vizium"

Ventspils TIC

LĪGO tirgus Tukumā

LĪGO tirgus Tukumā

Smaržas, garšas un sarunas. Līdz pl. 13.00 svētku atmosfēru papildinās akordeonista Kaspara Gulbja un saksofonista Viļņa Prancāna muzikāli priekšnesumi.

Tukuma TIC

Jauniešu brīvdabas spēles Sēļos

Jauniešu brīvdabas spēles Sēļos

Sestdien, 6.jūnijā plkst. 14.00 Sēļu muižā Vidzemes augstskolas studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” studenti aicina uz jauniešu brīvdabas spēlēm

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atvērts katru dienu

Atvērts katru dienu

Iestājoties vasaras sezonai, no 1. jūnija mainīsies Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka darba laiki, būsim atvērti katru dienu!

Ventspils TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS -  RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS - RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos!

Tukuma TIC

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.

Tukuma TIC

Ventspils uzplauks vasaras ziedu krāšņumā

Ventspils uzplauks vasaras ziedu krāšņumā

Ventspils ielas, laukumi un skvēri iegūst košus vasaras rakstus, kuros harmoniski savijas dažādu ziedu sugu un krāsu toņu.

Ventspils TIC

Peoniju Dārza svētki

Peoniju Dārza svētki "Romju pojenēs"

Šī diena būs lieliska iespēja ne vien pabūt vienā no skaistākajiem peoniju dārziem Kurzemē, bet arī piedalīties sarunās

Tukuma TIC

ADD STORY -  brīvdienu māja Rēzeknē!

ADD STORY - brīvdienu māja Rēzeknē!

Atpūties pašā pilsētas sirdī pie Kovšu ezera un izbaudi mieru ar visām ērtībām, saunu un privātu pludmali!

Rēzeknes pilsētas TIC

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.

Tukuma TIC

Piedzīvojumu parks

Piedzīvojumu parks

Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!

Ventspils TIC

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -