Elīna Upīte | 2020.01.18
Ik gadu janvārī pieminām un atceramies 1991. gada barikādes - laiku, kad Latvijas iedzīvotāji ar nevardarbīgu protestu iestājās par to, ka Latvijai jābūt neatkarīgai valstij.
Arī šogad Kocēnu novadā norisināsies dažādi pasākumi, kas būs veltīti vienam no nozīmīgākajiem Atmodas laika notikumiem, kas Latvijas vēstures kontekstā izceļas ar nacionālo vērtību pacēlumu, latviešu tautas saliedētību un to vienoto organizāciju.

JAUNUMS! RÜSA - jauna koprades un pasākumu telpa Madonā, vieta, kur satikties, radīt un svinēt!
Madonas TIC
17. janvārī plkst. 15.00 Bērzaines pagasta bibliotēkā norisināsies 1991. gada barikāžu laika atmiņu pasākums "Sarunas starp mums", kurā piedalīties aicināti tā laika notikumu dalībnieki un ikviens interesents. Pasākumā atklās valmierieša, starptautiskās izstādēs un konkursos godalgotā fotogrāfa Mihaila Ignata izstādi, kurā būs aplūkojami fotomirkļos fiksētie 1991. gada janvāra notikumi, demonstrēs dokumentālo īsfilmu "Barikādes: Būt vai nebūt Latvijai?" un klātesošie būs aicināti dalīties atmiņās par notikumiem barikāžu laikā pirms 29 gadiem.
19. janvārī plkst. 15.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies vīru kopas "Vilki" koncerts, kurā izskanēs latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, vīru kopas dalībnieki iepazīstinās ar senajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, ieročiem, apģērbu, pastāstīs par kara taktiku un karavīru sadzīvi, un paralēli dziesmām uz ekrāna tiks demonstrētas vēsturiskas karavīru fotogrāfijas.
20. janvārī plkst. 12.15 Kokmuižas pils parterā pie saules pulksteņa norisināsies piemiņas ugunskura iedegšana kopā ar Kocēnu novada pašvaldības pārstāvjiem, Kocēnu pamatskolas un pirmsskolas izglītības iestādes "Auseklītis" audzēkņiem, kā arī Kocēnu 38. skautu vienību. Plānots, ka ugunskurs degs visas dienas garumā, un ikviens ir aicināts vienoties atceres liesmas uzturēšanā, piemetot savu pagalīti.
20. janvārī plkst. 12.30 Dikļu kultūras centrā tiks demonstrēta dokumentālā filma "Barikāžu stāsti", ko veido 167 cilvēku izstāstītās atmiņas par 1991. gada barikāžu laika notikumiem.
Pasākumu apmeklējums bez ieejas maksas.


Šovasar atklāts Zilākalna ciema apmeklētājiem un vietējiem iedzīvotajiem pieejams audiogids latviešu, angļu un igauņu valodā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.
Rēzeknes pilsētas TIC

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!
Cēsu TIC
Jau sesto reizi Tukuma novads rudenī aicina ciemos uz Mājas kafejnīcām Tukumā un apkārtnē! Šogad 12. un 13. septembrī Tukumā un apkārtnē.
Tukuma TIC

Braucot uz Ventspili, iegriezies Irbenē – apskati milzu radioteleskopu, uzkāp RT-8 radioteleskopā un izstaigā pazemes tuneli. Ekskursija, ko atcerēties.
Ventspils TIC
.png)
Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!
Rēzeknes pilsētas TIC
.png)
Vasarai pa finiša taisni - Bryuvers pagalmā ar vietējiem labumiem, dzīvo mūziku, dančiem, gardu maltīti un kārtīgu ballīti – tiekamies 05.09. “zem tilta"
Rēzeknes pilsētas TIC

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Uzlādējieties pirms jaunā mācību gada un izbaudiet laiku ģimenes lokā ar mūsu īpašo atpūtas piedāvājumu – rezervējiet 2 naktis un izvēlieties savu dāvanu!
EUR 480 | Baltic Beach Hotel & SPA

Nakšņo pie upes, ezera vai dabas ielokā! Izvēlies kempingu vai treileru vietu Bauskas novadā un izbaudi nesteidzīgu atpūtu.
Bauskas TIC

5. septembrī Baltijā vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens - Gulbenes-Alūksnes bānītis - svinēs savu 123. gadadienu.
Gulbenes novada TIC

Izbaudi vasaras nogali un izvēlies naktsmītni pie upes vai ezera un izbaudi vasaras nogali ar peldēm, saulrietiem un mierpilnu atpūtu dabas tuvumā.
Bauskas TIC
.jpg)
Augusts Balvu novadā - ko apmeklēt un izbaudīt? Seši ieteikumi piepildītām brīvdienām Ziemeļlatgalē.
Balvu TIC

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts
Rēzeknes pilsētas TIC

Izbaudi ūdens priekus Ventspilī! Viļņu baseins, slīdrenes, SPA, pirtis un atpūta visai ģimenei – Ūdens piedzīvojumu parkā!
Ventspils TIC

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās Valmieras novada Tūrisma akcija. Piedalies un laimē galveno balvu - Ērenpreiss velosipēdu!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aicinām tirgotājus pieteikties Simjūda tirgum Valmierā, kas norisināsies 10. oktobrī. Pieteikšanās līdz 30. augustam.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Izbaudi “LNSO Vasarnīcu”, koncertus, izstādes un pilsētas ekskursijas aizraujošā nedēļas nogalē! - 29.–30. augustā
Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils domes administrācijas Mārketinga un tūrisma nodaļas Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina piedalīties “Ventspils 2026. gada fotoattēlu konkursā”.
Ventspils TIC