Ar skaistākajām Francijas melodijām Liepājā uzstāsies ansamblis Le Poème Harmonique

Santa Margeviča | 2020.01.24

Kā romantisks pārsteigums Visu mīlētāju dienā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" uzstāsies pasaulslavenais, šarmantais senās mūzikas ansamblis "Le Poème Harmonique" no Francijas. Skanot dūdām, flautām, perkusijām un senajiem instrumentiem, 2020. gada 15. februārī plkst. 18.00 koncertsērijā "Pasaule Lielajā dzintarā" ansamblis izdziedās skaistākās Francijas melodijas.

Baroka mūzikas meistara Vensāna Dimestra (Vincent Dumestre) vadībā ansamblis "Le Poème Harmonique" Liepājā izpildīs seno franču dziesmu programmu "Aux Marches du Palais" ("Uz pils kāpnēm").

"Gadsimtiem ilgi franču dziesmas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Lai arī gadu gaitā tās ir pakāpeniski mainījušās, melodijas, ko dzirdēsim "Lielajā dzintarā", joprojām ir plaši pazīstamas un mīlētas Francijā. Starp šīm šķietami vienkāršajām 15. – 19. gs. dziesmām ir īsteni meistardarbi, kas droši pieskaitāmi franču kultūras mantojumam," par koncerta programmu stāsta Liepājas koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Veidojot koncertprogrammu "Skaistākās Francijas melodijas", ansambis "Le Poème Harmonique" atgriezies pie tradicionālo Francijas dziesmu saknēm. Mūziķi tiekušies izzināt šo dziesmu izcelsmi, kā un kur tās radušās, un kā saglabājušās līdz mūsdienām, izpētīt to oriģinālos tekstus, pētot gadsimtiem senas dziesmu grāmatas, lai pietuvinātos iespējami autentiskam to lasījumam.

Koncertprogrammas ieraksts saņēmis augstāko novērtējumu Francijā (Diapason d’Or un Choc balvu no žurnāla Classica). Līdz šim programma ir izpildīta daudzās prestižās koncertu vietās – Trianonas teātrī Francijā (Théâtre du Trianon), Atēnu Nacionālajā muzejā Grieķijā, Prāgas Pavasara festivālā Čehijā, Bostonas Senās mūzikas festivālā ASV, Iglesia de la Recoleta baznīcā Čīlē, Nacionālajā muzejā Tokijā un citur.

"Le Poème Harmonique", kuru 1998. gadā dibināja diriģents un seno strinkšķināmo instrumentu spēles lietpratējs Vensāns Dimestrs, ir aizrautīgu mūziķu ansamblis, kas galvenokārt atskaņo 17. un 18. gadsimta mūziku. Izmantojot daudzveidīgus senos instrumentus, visi kopā viņi atklāj vēlīnās renesanses un agrīnā baroka laika poētisko elpu. Izceļoties kā uz Francijas, tā starptautiskajām skatuvēm, ansamblis pazīstams ar savām smalki izstrādātajām oriģinālajam programmām, kuru repertuāram raksturīga pētnieciska pieeja un apbrīnojams vokālais un instrumentālais skanējums. Pērn "Le Poème Harmonique" svinēja savas pastāvēšanas 20. gadskārtu, savukārt šogad vērienīgi plāno atzīmēt savu 1000. koncertu.

Koncertā Liepājā uzstāsies: Klēra Lefiliatra (Claire Lefilliâtre), soprāns; Seržs Gubiū (Serge Goubioud), tenors; Viktors Sikārs (Victor Sicard), bass; Kristofs Telārs (Christophe Tellart), rata lira, dūdas; Pjērs Amons (Pierre Hamon), flautas, dūdas; Lukašs Perešs (Lucas Peres), viola da gamba; Žoels Grārs (Joël Grare), perkusijas; Vensāns Dimestrs (Vincent Dumestre), teorba, diriģents.

Koncerts "Skaistākās Francijas melodijas. Le Poème Harmonique" turpina Liepājas koncertzāles koncertsēriju "Pasaule Lielajā dzintarā", kas apmeklētājus aicina uz īpaši augstvērtīgiem pasaules aktuālāko mākslinieku koncertiem un notikumiem. Sērijā iekļaujas unikāli projekti, kuri ir mākslinieku vienīgā uzstāšanās Latvijā vai pat visā Eiropā. Tuvākie sērijas koncerti – 21. martā "Spāņu flamenko. Ģitāras un dejas" un "Youn Sun Nah. Korejiete ar brīnumaino balsi" – 30. maijā.

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko SIA "Lielais Dzintars", plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv.

Avots: Lielais Dzintars


hookusbookus - 3932
Bezceļu braukšanas svētki Ērgļos

Bezceļu braukšanas svētki Ērgļos

20. septembrī notiks “Ērgļu Izaicinājums 2025” - izaicinājums ikvienam ar vieglo 4×4 automašīnu kādā no četrām dalībnieku grupām.

Madonas TIC

Lieliska atpūta Ventspilī!

Lieliska atpūta Ventspilī!

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā pieejamas sporta, atpūtas un atveseļošanās iespējas dažāda vecuma grupu iedzīvotājiem un sportistiem.

Ventspils TIC

Bauskas Velo Rudens 2025

Bauskas Velo Rudens 2025

Pavadi dienu sportiski draudzīgā gaisotnē kopā ar draugiem, radiem, paziņām, kolēģiem un citiem riteņbraukšanas entuziastiem!

Bauskas TIC

ZIEMAS CEĻOJUMS TEPAT AIZ STŪRA!

ZIEMAS CEĻOJUMS TEPAT AIZ STŪRA!

Līz 02.OKTOBRIM izmanto papildu atlaidi pilnvērtīgai atpūtai galamērķos - ĒĢIPTE, APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI un TENERIFE🌴✈️

Coral Travel Latvia

Digitālo risinājumu atklāšanas pasākums

Digitālo risinājumu atklāšanas pasākums

Pasākuma programma ir plaša, sākot no plkst. 9.00 rītā līdz pat pēcpusdienai plkst. 16.00.

Bauskas TIC

Bērnu rīts Šlokenbekas muižā

Bērnu rīts Šlokenbekas muižā

Šlokenbekas muiža aicina uz aizraujošu un izglītojošu bērnu rītu, kur sēņu sacensībās tiks noskaidrota meža karaliene!

Tukuma TIC

KUUP Meistarklase: Kafijas ceļojums garšās

KUUP Meistarklase: Kafijas ceļojums garšās

Ienirsti kafijas pasaulē KUUP meistarklasē Rēzeknē – izgaršo, uzzini un piedzīvo kafijas ceļu no pupiņas līdz tasītei.

Rēzeknes pilsētas TIC

Piesakies: Pastaigu orientēšanās Bauskā

Piesakies: Pastaigu orientēšanās Bauskā

2025. gada 20. septembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 dodieties izzinošā un jautrā pastaigā.

Bauskas TIC

PLĀNO VASARAS BRĪVDIENAS JAU ŠODIEN!

PLĀNO VASARAS BRĪVDIENAS JAU ŠODIEN!

Ietaupi līdz pat 100EUR nākamajam ceļojumam! Izbaudi saulainās brīvdienas kādā no mūsu īpaši atlasītajām VASARAS KOLEKCIJAS viesnīcām! ☀️

Coral Travel Latvia

Konferenču telpas Jūsu pasākumam

Konferenču telpas Jūsu pasākumam

Plaša telpu izvēle un bezmaksas stāvvieta. 10% atlaide pasākumiem no 1000 €. Pieejamas kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums spēkā līdz 30.04.2026.

Rija VEF Hotel

Piesakies: Autoorientēšanās Bauskas novadā

Piesakies: Autoorientēšanās Bauskas novadā

2025. gada 20. septembrī no plkst. 9.00 līdz 13.00 dodies izzinošā un jautrā autoorientēšanās braucienā pa Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Piedāvājums skolēniem RUDENS 2025

Piedāvājums skolēniem RUDENS 2025

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Apkopots Bauskas novada tūrisma piedāvājums skolēniem šajā rudenī!

Bauskas TIC

Tirdziņi un gadatirgi Tukuma novadā

Tirdziņi un gadatirgi Tukuma novadā

Klāt rudens un dažādos pasākumos, ciemos un pilsētās arī tirdziņi un gadatirgi. Sekojam līdzi informācijai un dodaties baudīt šos brīniškīgos pasākumus!

Tukuma TIC

Izpēti Rēzekni ar jauniem audiogidiem!

Izpēti Rēzekni ar jauniem audiogidiem!

Izmanto QR kodus un atklāj pilsētas vēsturi audio formātā, 4 valodās!

Rēzeknes pilsētas TIC

Kopā ar klasi uz Ventspili!

Kopā ar klasi uz Ventspili!

Olimpiskā centra “Ventspils” atpūtas objektos - Piedzīvojumu parkā, Ūdens piedzīvojumu parkā, Ledus hallē un viesnīcā tiek piedāvātas īpašas atlaides skolēniem

Ventspils TIC

Zinātnes šovs “Pirms pelniem”

Zinātnes šovs “Pirms pelniem”

Ar pārsteidzošiem eksperimentiem parādīsim uguns spēku, skaistumu un noslēpumus – zinātnes valodā, bet jautrā un saprotamā veidā! Apciemo VIZIUM.

Ventspils TIC

"Luxury of Mercedes-Benz Coupes 2025"

Šogad pasākums "Luxury of Mercedes-Benz Coupes 2025" norisināsies Mežotnes pilī!

Bauskas TIC

Latgales vēstniecība GORS

Latgales vēstniecība GORS

Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un skatu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Vērienīgie ērģeļmūzikas svētki Rēzeknē

Vērienīgie ērģeļmūzikas svētki Rēzeknē

Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz 10. Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” notikumiem (10.–17. okt.)

Rēzeknes pilsētas TIC

💎 EKSKLUZĪVĀ 2026.GADA VASARA

💎 EKSKLUZĪVĀ 2026.GADA VASARA

Īpašas cenas Coral Travel Elite vispārdotākajām viesnīcām! Tiem, kuri novērtē luksusa pilnas brīvdienas!

Coral Travel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -