Valmieras pusē jau gatavojas brīvdabas kinoseansiem

visit.valmiera.lv | 2020.01.24

Kā senais teiciens vēsta – kamanas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Valmiermuižas kultūras biedrība, gatavojoties vasarai un siltam laikam, īsteno projektu "Katram pa saujai kino brīvā dabā", lai ikvienam interesentam piedāvātu baudīt kino, izzināt ko jaunu un atpūsties svaigā gaisā.

Kino skatīšanās brīvā dabā Latvijā kļuva populāra jau pagājušā gadsimta sākumā, kad vīri ar kustīgajām bildēm ieradās pat attālos lauku nostūros. Tagad esam pieraduši pie smalkiem kinoteātriem, taču joprojām ir interese arī par kino skatīšanos nepiespiestā, brīvā atmosfērā, svaigā gaisā. Valmiermuižas kultūras biedrība projekta ietvaros iegādājusies brīvdabas kino aprīkojumu un sēdvietas, lai bagātinātu kultūras dzīves piedāvājumu Valmiermuižas parkā un dažādotu sabiedriskās aktivitātes Burtnieku novadā. Tā kā parkā jau izveidota nojume pasākumiem, lai vidi padarītu skaistāku un pieejamāku ikvienam novada iedzīvotājam un viesim, vasarā to piepildīsim ar bezmaksas kinoseansiem un citām aktivitātēm. Notikumi būs piemēroti gan kino gardēžiem, gan ģimenēm ar bērniem, gan senioriem, kas vēlas pabūt brīvā dabā un apvienot to ar kultūras baudīšanu. Jau maijā Valmiermuižas parkā gaidāms pirmais kinoseanss.

Projekts "Katram pa saujai kino brīvā dabā" (projekta Nr. 19-09-AL29-A019.2204-000008) top Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.2 "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" ietvaros. Projekts tiek īstenots caur biedrību "No Salacas līdz Rūjai".

Avots: visit.valmiera.lv



Jēkabpils pilsētas svētki

Jēkabpils pilsētas svētki

8.-15. augustā Jēkabpils aicina ikvienu uz pilsētas svētkiem "Divi krasti – viena sirds", kas nedēļas garumā pulcēs iedzīvotājus un viesus.

Jēkabpils novada TIC

Unikāla VIZIUM pastmarka

Unikāla VIZIUM pastmarka

6. augustā VAS “Latvijas pasts” izdos Latvijā pirmo hologrāfisko pastmarku, kas būs veltīta Ventspils zinātnes centram VIZIUM.

Ventspils TIC

Atpūties pie dabas Bauskas novadā

Atpūties pie dabas Bauskas novadā

Izbaudi aktīvu atpūtu Bauskas novadā – pastaigu takas, parkus, diskgolfu, velo maršrutus, laivu braucienus un citas aktivitātes dabā visos gadalaikos.

Bauskas TIC

Latvijas lielākais nūjotāju saiets

Latvijas lielākais nūjotāju saiets

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Ventspils TIC

Moto parāde Sedā

Moto parāde Sedā

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Rēzekne aicina - vasara vēl turpinās!

Rēzekne aicina - vasara vēl turpinās!

Ļaujies piedzīvojumam un atklāj Rēzekni no jauna! Vai esi gatavs lekt piedzīvojumā?

Rēzeknes pilsētas TIC

UZ VISU BANKU -  Latgales Vēstniecībā GORS

UZ VISU BANKU - Latgales Vēstniecībā GORS

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Rēzeknes pilsētas TIC

Papīrfabrikas festivāls

Papīrfabrikas festivāls

8.augustā vēsturiskajā Līgatnes papīrfabrikā jau piekto reizi norisināsies Papīrfabrikas festivāls.

Cēsu TIC

Ekskursija pa Burtnieku muižas parku

Ekskursija pa Burtnieku muižas parku

8.augustā plkst. 14.00 aicinām doties nesteidzīgā pastaigā gida vadībā pa Burtnieku muižas parku! Sākums plkst. 14.00 pie Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.

Rēzeknes pilsētas TIC

Saņem jauno ezeru ceļvedi Bauskas novadā

Saņem jauno ezeru ceļvedi Bauskas novadā

Jaunais ceļvedis ar 176 ezeriem Latvijā un Lietuvā bez maksas pieejams Bauskas novada tūrisma informācijas centros.

Bauskas TIC

Māju kafejnīcu dienas Salaspils novadā

Māju kafejnīcu dienas Salaspils novadā

15. un 16. augustā Ropažu un Salaspils novados norisināsies Mājas kafejnīcu dienas “Pie piena upēm ķīseļa krastos”.

Salaspils novada TIC

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

14. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā smagās mūzikas vakars ar vietējām grupām – “Hope Dies Last”, “Ilonas Maska” un “as.always”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Baušķenieku iecienītākās vietas

Baušķenieku iecienītākās vietas

Atklāj Bauskas novadu vietējo acīm! Iedvesmojies no baušķenieku ieteikumiem par apskates vietām, kafejnīcām un īpašām pieturām.

Bauskas TIC

Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

Brīvdabas festivāls

Brīvdabas festivāls "Evertos"

8. un 9. augustā Evertos satiec vairāk nekā 250 meistarus labsajūtas un garīgās izaugsmes festivālā ar lekcijām, meistarklasēm un tirdziņu.

Bauskas TIC

Pilsētvides izstāde Strenčos

Pilsētvides izstāde Strenčos

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!

Cēsu TIC

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam

Cēsu TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -