Kas ceļotājiem jāņem vērā, saistībā ar BREXIT?

Santa Bivbāne | 2020.01.31

2020. gada 31. janvāra pusnaktī pēc Centrāleiropas laika (attiecīgi 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika) plānota Apvienotās Karalistes (turpmāk – AK) izstāšanās no Eiropas Savienības (turpmāk – ES) – breksits. Latvijas Ārlietu ministrija dalās ar ieteikumiem, kas jāņem vērā ceļotājiem uz AK.

Ceļošanas dokumenti

AK valdība ir paziņojusi, ka arī turpmāk ES, t.sk. Latvijas pilsoņi, uz AK varēs doties bez vīzas, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms (līdz 3 mēnešiem).

3 mēnešu bezvīzu uzturēšanās termiņš nebūs ierobežots ar jebkādu laika posmu (piemēram, 90 dienas pusgadā, kā tas ir ieceļošanai Šengenas telpā).

Latvijas Ārlietu ministrija (turpmāk - ĀM) vērš uzmanību: plānots, ka 2021. gada 1. janvārī spēkā stāsies jaunā AK imigrācijas sistēma, kas, iespējams, paredzēs arī jaunas ieceļošanas prasības.

2021. gada laikā AK plāno par vienīgo ceļošanas dokumentu ES pilsoņiem noteikt pases un ID kartes vairs netiks atzītas par ceļošanas dokumentu. Tomēr Ārlietu ministrija jau tagad aicina ceļojot uz AK ņemt līdzi pasi.

Bērnu ceļošana

Ceļojot uz AK, bērni varēs šķērsot Latvijas robežu ar derīgu pasi vai personas apliecību un bez papildus dokumentu uzrādīšanas neatkarīgi no tā, vai bērni ceļo vieni vai ar pavadoni. Tā kā 2021. gadā AK plāno ES pilsoņiem par vienīgo ceļošanas dokumentu noteikt pases, ĀM aicina jau šobrīd ceļojot uz AK līdzi ņemt pasi.

ĀM aicina sazināties ar aviopārvadātāju par nepieciešamību nepilngadīgajiem pasažieriem uzrādīt papildus dokumentus atbilstoši pārvadātāju drošības prasībām.

Tāpat jāņem vērā, ka, šķērsojot AK robežkontroles punktus, var tikt prasīts uzrādīt vismaz viena vecāka piekrišanu bērna patstāvīgai izceļošanai no Latvijas, radniecību apliecinošus dokumentus, jo īpaši gadījumos, ja vecāka un bērna uzvārds atšķiras, kā arī otra vecāka piekrišana vai atļauja trešajai personai pavadīt bērnu ceļojumā. Sīkāka informācija atrodama AK valdības mājas lapā.

Apdrošināšana

Pēc pārejas perioda beigām AK vairs nedarbosies Eiropas veselības apdrošināšanas karte jeb EVAK. Dodoties ceļojumā uz AK pēc pārejas perioda beigām Ārlietu ministrija aicina iegādāties privāto ceļojuma apdrošināšanu neatliekamās un nepieciešamās medicīniskās palīdzības saņemšanai.

Vadītāju apliecības

Ja ceļojat ar privāto automašīnu – ES izdotās vadītāju apliecības turpinās būt derīgas AK. Papildus informācija par autotransporta vadīšanu Lielbritānijā šeit.

Viesabonēšana

Pēc pārejas perioda beigām mobilo sakaru - balss zvanu, SMS vai datu - pakalpojumu sniedzējiem AK vairs nebūs saistoši ES viesabonēšanas noteikumi. Tas nozīmē, ka pēc pārejas perioda beigām tie var piemērot papildmaksu ES ceļotājiem, kuri izmanto viesabonēšanas pakalpojumus AK.

Muitas pārbaudes

Ceļotāja bagāža pārejas periodā netiks pakļauta muitas kontrolei.

Avots: Baltictravelnews.com/wikipedia.org/mfa.gov.lv


b2b - 3993
Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

10 interesanti objekti, ko vērts apskatīt

10 interesanti objekti, ko vērts apskatīt

Traķu pilsēta kopš sendienām ir slavena ar harmonisku dažādu nacionālo un reliģisko kopienu līdzāspastāvēšanu.

Trakai TIC

Lauku māja “Gaišā”

Lauku māja “Gaišā”

Lauku māja “Gaišā” piedāvā naktsmītnes, pirti, banketu zāli, kamīnzāli, sporta laukumu ar volejbola tīklu, telšu vietas, ugunskura vietu, bērnu rotaļu laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Kempings “Ozianna”

Kempings “Ozianna”

Kempings atrodas ainaviski skaistā vietā, blakus Daugavai pie Rozališķu loka, kas ir viens no astoņiem Daugavas senteces lokiem.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Maldīvas! Cena sākot no 1909 eur!

Maldīvas! Cena sākot no 1909 eur!

EUR 1909 | Itaka Latvia

Īsās brīvdienas Madridē

Īsās brīvdienas Madridē

Lidojums no Rīgas, 3 naktis viesnīcā un brokastis // Muzeji, vecpilsēta, tirgi un lieliska virtuve

EUR 539 | Estravel Latvia

"Raunas baltais miers un zaļais siers"

19. aprīlī aizvadīts pārgājiens "Raunas baltais miers un zaļais siers", kas pulcēja vairāk kā 270 dalībniekus.

Smiltenes TIC

Atpūta Malagā un Andalūzijas piekrastē

Atpūta Malagā un Andalūzijas piekrastē

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā // no 02.05. - 17.10. // Pēdējās vietas ceļojumiem Maijā

EUR 885 | Estravel Latvia

"Nakts - Old Believers Apartamentos"

Vecticībnieku naktsmītne Rēzeknē, mājīga vēsture, ērtības blakus Svētā Nikolaja lūgšanu namam; privātas ekskursijas un autentiska pieredze.

Rēzeknes pilsētas TIC

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 107 km

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 107 km

Naktī no 1. uz 2. maiju tiks dots starts tradicionālajam labdarības skrējiensoļojumam Rīga-Valmiera. 2. maijā aicinām dalībniekus sagaidīt Valmierā!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Maljorka - saulainā brīvdienu sala

Maljorka - saulainā brīvdienu sala

Atpūta Maljorkā | Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā

EUR 826 | Estravel Latvia

Madeira. Portugāles pludmales

Madeira. Portugāles pludmales

RUDENS - ZIEMA 2026/2027 - ieplānojiet atvaļinājumu laikus // ceļošanas periods: 30.10.2026. - 26.03.2027. /7 naktis

EUR 885 | On-line ceļojumi Estravel

Franču Rivjēra! Cena sākot no 369 eur!

Franču Rivjēra! Cena sākot no 369 eur!

EUR 369 | Itaka Latvia

Zanzibāra! Cena sākot no 1619 eur!

Zanzibāra! Cena sākot no 1619 eur!

EUR 1619 | Itaka Latvia

Leģendāras keramiķes stāsts

Leģendāras keramiķes stāsts

Kā viena personība iedvesmojusi keramiķu paaudzes? Atklāj izstādē

Rēzeknes pilsētas TIC

Šrilnaka! Cena sākot no 1229 eur!

Šrilnaka! Cena sākot no 1229 eur!

EUR 1229 | Itaka Latvia

Vīza uz Lielbritāniju

Vīza uz Lielbritāniju

Bezmaksas konsultācijas, zvaniet 28454547

AL SVETS

Viesnīca “Sventes muiža” ****

Viesnīca “Sventes muiža” ****

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Seišelu salas! Cena sākot no 1479 eur!

Seišelu salas! Cena sākot no 1479 eur!

EUR 1479 | Itaka Latvia

Spānijas pludmales. Barselona

Spānijas pludmales. Barselona

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšanas programma // dažādi kūrorti

EUR 630 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -