Par godu Valmieras Valsts ģimnāzijas 100. gadadienai rīkos stāstu vakaru

Baiba Misiņa | 2020.02.22

Šogad Valmieras Valsts ģimnāzija atzīmē 100. jubileju. Kādi notikumi pieredzēti šajā gadsimtā un kādus noslēpumus glabā E burta formā būvētā ēka, godinot evaņģēliju, jo arhitekts Aleksejs Kizelbašs, pirmo reizi atbraucot uz šo vietu, saskatīja te Dieva stūrīti zemes virsū, uzzini 2020. gada 22. februārī plkst. 16:00 Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā "Ledus pagrabs". Noskaņu un stāstu vakaru vadīs Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja un gide Ineta Amoliņa.

Skaistais skolas nams celts 1902. gadā, jo valdības pārstāvji lēma par skolotāju semināra nepieciešamību arī Vidzemē.

Pārdzīvotas divas revolūcijas un divi pasaules kari, uzņemti ievainotie lazaretē, taču cerība vienmēr palikusi dzīva. Neskatoties uz notikušo, dzīvesprieks ēkā ir atgriezies, un tā pilda mērķi, kura dēļ tika celta, – izglītot. Pēc Brīvības cīņām, 1920. gada 15. septembrī, skolas ēkā atskanēja vidusskolēnu balsis.

Sākotnēji mācības notika kabinetos, kas atradās centrālajā ēkas daļā, bet spārnos bija dzīvojamās telpas audzēkņiem, dzīvokļi skolotājiem, direktoram. Viena no galvenajām prasībām audzēkņiem bija apgūt kādu mūzikas instrumentu. Dziedāšanu un orķestri vadīja komponists Emilis Melngailis.

Skolas gaiteņos, sienās, bēniņos un pagrabos – stāsti mīt ik uz soļa. Pasākumā tiks atklātas dažādas unikālas liecības par skolas laikiem un stāsti par personībām, kuras mācījušās un strādājušas Valmieras vecākajā skolā.  

Dalība pasākumā ir bez maksas. Aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 26332213, 64207177.

Pasākumu rīko Valmieras Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Valmieras Valsts ģimnāziju.

Valmieras Valsts ģimnāzijas simtgadei par godu 9. maijā salidojumā pulcēsies skolas audzēkņi, darbinieki, absolventi un viesi. Savukārt jau šobrīd ar skolēniem tiekas absolventi, atklājot savus īpašos stāstus.

Avots: Valmieras Tūrisma informācijas centrs



Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”

Tukuma TIC

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

“KABATA” piedāvā vietējo dizaineru darbus, dāvanas, amatnieku izstrādājumus un garšīgu KUUP kafiju.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!

Ventspils TIC

Piedzīvojumu parks

Piedzīvojumu parks

Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!

Ventspils TIC

Saulgrieži Ventspilī

Saulgrieži Ventspilī

Aicinām iepazīsties ar Saulgriežu norisēm Ventspilī! Jūra, tradīcijas, mūzika, dejas un prieks!

Ventspils TIC

Ko piedzīvot jūnijā Balvu novadā?

Ko piedzīvot jūnijā Balvu novadā?

Jūnijs Balvu novadā - ko apmeklēt un izbaudīt?

Balvu TIC

Skroderdienas Silmačos

Skroderdienas Silmačos

20. jūnijā Ventspils Teātris aicina uz Rūdolfa Blaumaņa leģendārās lugas “Skroderdienas Silmačos” brīvdabas pirmizrādi Piejūras brīvdabas muzejā

Ventspils TIC

LĪGO tirgus Tukumā

LĪGO tirgus Tukumā

Smaržas, garšas un sarunas. Līdz pl. 13.00 svētku atmosfēru papildinās akordeonista Kaspara Gulbja un saksofonista Viļņa Prancāna muzikāli priekšnesumi.

Tukuma TIC

Leļļu animācijas darbnīca bērniem

Leļļu animācijas darbnīca bērniem

No 8.06. līdz 1.09. Valmieras muzeja Maršnera namā sadarbībā ar leļļu animācijas filmu studiju “Animācijas Brigāde” skatāma izstāde bērniem

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Dzīvniekiem draudzīgs tūrisma piedāvājums

Dzīvniekiem draudzīgs tūrisma piedāvājums

Arvien vairāk ceļotāju savos izbraucienos un brīvdienu piedzīvojumos vēlas ņemt līdzi arī savus mīluļus. Tāpēc esam apkopojuši dzīvniekiem draudzīgas vietas.

Bauskas TIC

Sajūtu vakars pie jūras

Sajūtu vakars pie jūras

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.

Ventspils TIC

 MÓRA - ideāla vieta vasaras garšām!

MÓRA - ideāla vieta vasaras garšām!

Restorāns un vīna studija “MÓRA” laipni aicina ikvienu Rēzeknes iedzīvotāju un ciemiņu izbaudīt latgaliešu virtuvi mūsdienīgā interpretācijā.

Rēzeknes pilsētas TIC

VIZIUM svinēs jubileju

VIZIUM svinēs jubileju

Jūnijā Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina apmeklētājus uz daudzveidīgām aktivitātēm un īpašu notikumu – zinātnes centra 4. jubileju.

Ventspils TIC

Rundāles pils Dārza svētki

Rundāles pils Dārza svētki

20. jūnijā Rundāles pils franču dārzā aicināti kopīgi svinēt gadskārtējos Dārza svētkus, kas šogad veltīti tēmai "Visi ziedi izziedēja"!

Bauskas TIC

Ziedu paklāju festivāls

Ziedu paklāju festivāls

Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, no 31. jūlija līdz 2. augustam, Reņķa dārzā notiks Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Dalībnieki aicināti pieteikties.

Ventspils TIC

Dienvidkurzemē aicina Līgot un Jāņot

Dienvidkurzemē aicina Līgot un Jāņot

Šogad Dienvidkurzemes novadā Saulgriežu, Līgo un Jāņu svinību laiks sāksies jau 13. jūnijā un turpināsies līdz pat Jāņu naktij, piedāvājot plašu kultūras, tradī

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Ērenpreisa svētki Mazsalacā

Ērenpreisa svētki Mazsalacā

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ielīgošanas velobrauciens

Ielīgošanas velobrauciens

Maršruts vedīs pa Grobiņas un Gaviezes pagasta ceļiem, ļaujot iepazīt apkārtni un piestāt vairākās interesantās vietās gida pavadībā

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Kultūras festivāls SPAITS 2026

Kultūras festivāls SPAITS 2026

Jau šovasar Rēzeknē pirmo reizi notiks festivāls “SPAITS” – diena, kurā satiksies mūzika, māksla, sarunas un kopā būšana pie Kovšu ezera!

Rēzeknes pilsētas TIC

Piedalies Saulgriežu pārgājienā!

Piedalies Saulgriežu pārgājienā!

Svētdien, 21. jūnijā plkst. 9.00, startējot no Rēzeknes TIC, dosimies Saulgriežu pārgājienā. Maršruts: Rēzekne – Pīterkolns

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -