Madonas pusē izveidots jauns velomaršruts «Mētrienas stāsti»

Baiba Krama | 2020.03.22

Ceļojums sākas un noslēdzas Madonas novadā, Mētrienā - pie pagastmājas, kur laukumā uzstādīta pagasta karte ar mājvārdiem, maršruta shēmu un 20 pieturas vietām.

Tuvāk par pagasta mājām, to nosaukumiem un iedzīvotājiem var uzzināt, apmeklējot Mētrienas bibliotēku un pašķirstot krājumu "Mētrienas vietvārdu saglabāšana nākamai simtgadei", no kura iedvesmojušies arī maršruta veidotāji.

Riteņbraucējiem tiek piedāvāts lielais loks (50 kilometri, 20 pieturas) un mazais loks (25 kilometri, 10 pieturas). Visā maršruta garumā ceļi ir marķēti ar virziena norādēm. Atkarībā no izvēlētā apļa un fiziskās spējas, ceļā paies 3 līdz 8 stundas, kuras pavadīt dabas ainavā un vairāku gadsimtu laika nogrieznī.

Braucot pa zemes, meža, grants un asfaltētiem ceļiem 50 kilometru garumā, ik pa brīdim kāds uzraksts vēsta par pieturvietu un aicina apstāties. Tās ir ceļa malās izvietotas 20 planšetes, kurās izlasīt stāstu un blakus saviem pēdu nospiedumiem, iztēlē manīt gadsimtu ritējumā jau pabalējušas, tomēr nozīmīgas gājēju pēdas. Nekas, kas notiek šodien, nenotiek atrauti no vakardienas. Ne pagātnes gadskaitļi ir svarīgākie, bet gan tā laika cilvēku domāšana un rīcība, un kā tā ietekmē mūs šodien.

Pieturvietās iepazīsiet: Eduardu Krastu – Latvijas pirmās brīvvalsts diplomātu, Andreju Briedi – vienu no savulaik labākajiem Latvijas saimniekiem, Pēteri Pommeru – kultivēto zālāju ieviesēju Latvijā, Pēteri Sauleskalnu – Latgales lauksaimniecības skolas dibinātāju Malnavā, purvu pētnieci Mariju Galenieci, vulkānisku personību – žurnālistu Oļģertu Liepiņu, dzejnieku– Jāni Medeni un citas personības, kuras kādreiz staigājušas vietējos ceļus.

Gabaliņš no kopīgās Latvijas mozaīkas maršrutā ir arī senvēstures liecinieks Sildu pilskalns, dzimtļaužu veidotais Jurjānu ciems un nodedzinātās Odzienas muižas parks pie Odzienas ezera, kur tagad estrāde. Arī par latviešu zemnieku centieniem pēc izglītības un labklājības, jaunekļu brīvības cīņu garu, Sibīrijas tālumos izgaisušiem ceļiem lasīsiet stāstos, bet padomju laiku spožuma atblāzmu manīsiet ik uz soļa. Laiks būs tas vienmēr klātesošais ceļabiedrs, kas atstājis kontrastainos pēdu nospiedumus starp dabā redzamo un stāstos izlasāmo.

Avots: visitmadona.lv


gunrange - 3920
Piestāj kādā kempingu un treileru vietā

Piestāj kādā kempingu un treileru vietā

Nakšņo pie upes, ezera vai dabas ielokā! Izvēlies kempingu vai treileru vietu Bauskas novadā un izbaudi nesteidzīgu atpūtu.

Bauskas TIC

Ventspils muzejs īstenojis projektu

Ventspils muzejs īstenojis projektu

Ventspils muzeja jaunā ekspozīcija atklāj pilsētas vēsturi, jūras, ostas un tirdzniecības nozīmi no 13. līdz 19. gadsimtam.

Ventspils TIC

Ko izbaudīt nedēļas nogalē Balvu novadā?

Ko izbaudīt nedēļas nogalē Balvu novadā?

Augusta un šīs vasaras pēdējā nedēļas nogale - ko apmeklēt Balvu novadā? Koncerti, rikšotāju sacensības, sportiski notikumu visai ģimenei! Gaidām ciemos!

Balvu TIC

Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!

Cēsu TIC

Ūdens piedzīvojumu parks

Ūdens piedzīvojumu parks

Izbaudi ūdens priekus Ventspilī! Viļņu baseins, slīdrenes, SPA, pirtis un atpūta visai ģimenei – Ūdens piedzīvojumu parkā!

Ventspils TIC

“…glāzi kino, lūdzu!”

“…glāzi kino, lūdzu!”

Ikviens tiek aicināts uz bezmaksas brīvdabas īsfilmu seansu, kurā satiksies skatītāji, jaunie kino režisori un aizraujoši stāsti uz lielā ekrāna.

Rēzeknes pilsētas TIC

Friday Party Package

Friday Party Package

Apvienojiet izvēlēto piektdienas izklaides programmu un vakariņas ar nakšņošanu pie jūras, bagātīgām brokastīm un atpūtu Sea Wellness kompleksā.

EUR 230 | Baltic Beach Hotel & SPA

Laikmetīgās dejas izrāde Valmierā

Laikmetīgās dejas izrāde Valmierā

6. septembrī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā būs laikmetīgās dejas izrāde “Kāda ķermeņa stāsts”. Biļetes ierobežotā skaitā pieejamas "Biļešu paradīzē"

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ielūdz Bānīša svētki!

Ielūdz Bānīša svētki!

5. septembrī Baltijā vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens - Gulbenes-Alūksnes bānītis - svinēs savu 123. gadadienu.

Gulbenes novada TIC

LaikaPaka un Rēzeknes bryuvers- gaida TEVI

LaikaPaka un Rēzeknes bryuvers- gaida TEVI

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts

Rēzeknes pilsētas TIC

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!

Rēzeknes pilsētas TIC

Aicinam piedalīties fotoattēlu konkursā

Aicinam piedalīties fotoattēlu konkursā

Ventspils domes administrācijas Mārketinga un tūrisma nodaļas Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina piedalīties “Ventspils 2026. gada fotoattēlu konkursā”.

Ventspils TIC

Kauguri: apkaime, ko vērts iepazīt

Kauguri: apkaime, ko vērts iepazīt

Iepazīsti Kaugurus pirms svētkiem – no Kaugurciema vēstures un pludmales līdz tirgiem, parkam, audiogida stāstu takai un augusta pasākumiem.

Jūrmalas TIC

Grilling & Chilling Tēva dienas brančs

Grilling & Chilling Tēva dienas brančs

Godinām tētus tā, kā viņi ir pelnījuši – ar bagātīgu BBQ branču, ģimenes sacensībām, mūziku, dejām un svētkiem visai ģimenei Jūrmalā!

EUR 35 | Baltic Beach Hotel & SPA

“Imprūven” izrāde #3

“Imprūven” izrāde #3

27. augustā plkst. 20.00 Pitagora pagalmā (Rīgas ielā 8, Rūjienā) “Imprūven” izrāde #3. Ieeja: 7 EUR. Biļetes: bezrindas.lv un Pitagora pagalma kasē.

EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Rēzeknes pilsētas TIC

Jūras bize Jūrmalas pludmalē

Jūras bize Jūrmalas pludmalē

Vairāk nekā 2000 dejotāju no Baltijas valstīm Kaugurciema pludmalē savīs deju, jūras un smilšu bizi, festivālu noslēdzot ar Balto peldi saulrietā.

Jūrmalas TIC

KVARC kafejnīca atvērta!

KVARC kafejnīca atvērta!

KVARC kafejnīca Valmiermuižā ir atvērta! Gaidām ciemos baudīt salātus, sātīgus pamatēdienus, gardus desertus un dzērienus. Darba dienās | 11.00–18.00

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Augusta notikumi Balvu novadā

Augusta notikumi Balvu novadā

Augusts Balvu novadā - ko apmeklēt un izbaudīt? Seši ieteikumi piepildītām brīvdienām Ziemeļlatgalē.

Balvu TIC

Muzikāli interaktīva izrāde

Muzikāli interaktīva izrāde "Katrīna I"

Ziemeru muiža aicina uz muzikāli interaktīvu spēli par Katrīnu I — izdzīvo neticamo ceļu no Alūksnes bārenes līdz impērijas valdniecei!

Alūksnes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -