Valmierā atklās Gunta Iļķēna fotoizstādi «Atrodi savu kalnu»

Līga Tarbuna | 2020.02.28

2020. gada 4. martā plkst.18.00 ikviens ir laipni aicināts uz Gunta Iļķēna fotoizstādes "Atrodi savu kalnu" atklāšanu Valmieras Kultūras centrā.

Uz kalniem gribas skatīties.

Tie ir tādi kādi tie ir.

Uz kalniem nevar dusmoties.

Tie ir tādi kādi tie ir

"Es braucu uz kalniem. Man patīk būt kalnos. Pirms brauciena daudzi man jautā: "Tu brauksi fotografēt?" "Nē," es atbildu. Es nebraucu arī atpūsties, jo es neesmu noguris. Es braucu baudīt kalnus, es braucu baudīt dzīvi. Tā ir manas dzīves daļa. Kalni ir manas dzīves interešu slānis, meditācija un dzinulis vienlaicīgi. Bauda, aizrautība un azarts. Draivs. Man nevajag neko pierādīt ne sev, ne citiem. Kalni ir, kalni apņem, kalni palīdz būt šeit un tagad. Esot kalnos nevar domāt citas domas, esot kalnos ir jāsajūt kalni.

Arī fotogrāfija ir manas dzīves interešu slānis, meditācija un dzinulis. Bauda, aizrautība un azarts. Draivs. Ar to man nevajag neko pierādīt ne sev, ne citiem. Kā fotogrāfs, ejot pa dzīvi, es esmu šeit un tagad, es redzu un pamanu, priecājos un fiksēju ielās, dabā un esot kopā ar citiem. Un medicīna ir manas dzīves interešu slānis, meditācija un dzinulis. Bauda, aizrautība un azarts. Draivs. Es esmu ārsts jau vairāk nekā 30 gadus un vēl arvien mācos saprast cilvēkus, saprast to, kā būt veselam un dzīvot ilgi un laimīgi. Viens no svarīgākajiem nosacījumiem ir būt šeit un tagad, jo Laime ir tikai šeit un tagad un tāpēc to nevajag palaist garām.

Šī nav vienkārša fotoizstāde. Tas ir meditatīvs projekts veselības atgūšanai. Arī bildē var ieiet un sajusties kalnos. Būt šeit un tagad, izbaudīt brīdi. Nesteidzies, atrodi savējo, ej kalnos, pastaigājies, izpēti taciņas un nāc atkal! Atrodi, kurš ir tavējais. Tas nav tālu, un tu to vari. Varbūt vajadzēs mazliet sagatavoties, lai nonāktu tur, kur vēlies. Katra rīta un vakara pastaiga virza tevi tuvāk virsotnei. Kājās ir spēks un tas ir vajadzīgs, lai tur uzkāptu. Tas nav augstu, tas nav bīstami, bet līdz turienei vajag aiziet. Būt tur, kur gribi būt. Sajūsmināties. Iesaukties priekā un viegli pietupties." Guntis Iļķēns, autors, ārsts, fotogrāfs, dabas draugs un baudītājs.

Izstāde Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma no 3. līdz 30. martam. Ieeja bez maksas.

Avots: Valmieras Kultūras centrs


b2b - 3993
Medusmaizes svētki

Medusmaizes svētki

Š.g. 23.maijā Līvānu novada Jersikas pagastā Bucenieku stadionā notiks “Medusmaizes svētki”, kas pulcēs gan gardēžus, gan jomas profesionāļus, gan tos, kuri mīl baudīt! Visas dienas garumā – aizraujoša un daudzveidīga no...

EUR 10 | Līvānu TIC

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Pavasara brīvdienas

Pavasara brīvdienas

Iepazīsties ar pavasara ekskursiju piedāvājumu skolēnu grupām Ventspilī.

Ventspils TIC

4. maijā pasākums Salaspilī

4. maijā pasākums Salaspilī

L4. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” Mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas pasākums.

Salaspils novada TIC

Rītausmas pilates un Hanga relaksācija

Rītausmas pilates un Hanga relaksācija

16. maijā plkst. 9:00 Mujānu biedrības nams aicina uz Rītausmas pilatēm un Hangu relaksāciju ar Alisi un Artūru Lūkiniem. Pieteikšanās e-pastā info@mujani.lv

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piedzīvojumu parks uzsāk vasaras sezonu

Piedzīvojumu parks uzsāk vasaras sezonu

No š.g. 1.maija Ventspils Piedzīvojumu parks uzsāks vasaras sezonu un atkal ik dienas piedāvās aktīvās atpūtas un izklaides pakalpojumus.

Ventspils TIC

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!

Ventspils TIC

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Māmiņdienas koncerts Salaspilī

Māmiņdienas koncerts Salaspilī

10. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Māmiņdienas koncerts “Sajūtu piezīmes” ar dziedātāju Anci Krauzi.

Salaspils novada TIC

MOZARTALLICA. DAGAMBA

MOZARTALLICA. DAGAMBA

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis ar skatu laukumiem un atjaunots mežaparks ar 1,2 km taku, kas savieno vēsturisko kūrorta parku ar dabas teritoriju.

Jūrmalas TIC

Valsts svētku koncerts Ventspilī

Valsts svētku koncerts Ventspilī

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā plkst. 12.00, Ventspils Rātslaukumā notiks svinīgs koncerts “Mūsu dziesma – mūsu spēks”.

Ventspils TIC

Maija svētki Tukuma novadā

Maija svētki Tukuma novadā

Tukuma novadā svētku dienas iekrāsos koncerti, pārgājieni, tirgi, meistarklases un ģimeniskas svinības, aicinot maija svētkus baudīt dabas plaukumā.

Tukuma TIC

Pārgājiens

Pārgājiens "Mežs kā tuvs draugs"

Aizraujošs pārgājiens Jaunmoku pils apkārtnē aicinās doties dabā kopā ar Latvijas valsts mežu mežierīcības meistaru un iepazīt meža bagātības jaunā skatījumā.

Tukuma TIC

Koncerts “Bahs un latvieši”

Koncerts “Bahs un latvieši”

3.maijā plkst. 14.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēs koncerts “Bahs un latvieši”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

 Planetārijs un Observatorija

Planetārijs un Observatorija

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!

Ventspils TIC

MŪZIKA | Kasparam Markševicam 40

MŪZIKA | Kasparam Markševicam 40

“Laipni lūgti manā ballē” aicina svinēt dziedātāja Kaspara Markševica 40 gadu jubileju vienotā, neaizmirstamā muzikālā pieredzē.

Tukuma TIC

Izstāde “Valmieras novada brunči”

Izstāde “Valmieras novada brunči”

No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

Jaunmoku pils parkā norisināsies kurtu suņu izstāde, kurā būs iespēja tuvplānā iepazīt vienus no pasaules elegantākajiem un ātrākajiem suņiem.

Tukuma TIC

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -