Īslandē valda kopības sajūta un cits citu uzpasē

Īslandē valda kopības sajūta u

Foto: Pixabay.com/ tpsdave / 10260 images

Latvietis Jānis Zukulis jau vairākus gadus dzīvo gleznainajā Īslandē un šobrīd savu ikdienu pavada valsts lielākajā pilsētā un galvaspilsētā Reikjavīkā.

Jānis portālam Travelnews.lv atklāj, kā šobrīd, vīrusa Covid-19 izplatības un ierobežojošo pasākumu laikā, rit ikdiena Īslandē:

"Neviens negaidīja, ka vīrusa izplatība būs tik strauja un skars neskaitāmi daudzu cilvēku ikdienu. Lielākais uztraukums ir par to, ka ar šo vīrusu var inficēties vecāki vai vecvecāki.

Kopš valstī ieviesta virkne ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību, var novērot, ka cilvēki tos patiešām atbildīgi ievēro un izturas piesardzīgi, kas ir lieliski!

Es izjūtu, ka cilvēki cits citam palīdz un turas kopā - ja ne fiziski, tad emocionāli pavisam noteikti. Piemēram, gan Síminn, gan Nova (vietējās telekomunikāciju kompānijas) ir izdalījuši materiālus un piešķīrušas bezmaksas neierobežotu internetu, lai situāciju padarītu vieglāk uztveramu.

Veikalos, ka arī sporta zālēs uzturas ļoti maz cilvēku. Skolas, universitātes, kā arī sociālās ēkas ir slēgtas. Sabiedriskās vietās jāievēro noteikta distance starp cilvēkiem.

Agrāk darba vietā mēdzām ieturēt maltīti, lietojot parastajos šķīvjus un krūzes, bet tagad tiek izmantoti vienreiz lietojamie trauki. Teju visur ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi.

Bērnudārzos ieviesta šāda sistēma - bērni sadalīti divās grupās un katra no tām ierodas savā noteiktaja dienā, piemēram, pirmdien un trešdien, vai otrdien un ceturtdien. Tādējādi tiek nodrošināta izvairīšanās no  pārlieku lielas drūzmas. Arī visi publiskie pasakumi, kas pulcē vairāk nekā 100 cilvēkus, ir atcelti.

Protams, kā jau daudzviet, arī Islandes ekonomikai šis ir smags un izaicinājumiem pilns laiks. Valdība cenšas atbalstīt grūtībās nonākušos uzņēmumus, palīdzot tiem gan finansiāli, gan sniedzot rekomendācijas, piemēram - pieprasa, lai uzņēmumi nevis atlaiž darbiniekus, bet gan samazina viņu nodarbinātības procentu."

Avots: Baltictravelnews.com

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv