Cilvēki visā Norvēģijā vienlaicīgi velta minūti ilgus aplausus mediķiem

Cilvēki visā Norvēģijā vienlai

Foto: Pixabay.com/ baader1 / 9 images

Latviete Inga Statkus ar ģimeni jau vairākus gadus dzīvo Olesunnas komūnā, Norvēģijā. Arī šo Skandināvijas valsti pamatīgi skārusi koronavīrusa Covid-19 izplatība, tādēļ tajā ieviesta virkne pasākumu, lai ierobežotu vīrusa izplatību.

Inga portālam Travelnews.lv atklāj, kā šobrīd, vīrusa izplatības laikā, rit ikdiena Norvēģijā:

"Situācija Norvēģijā, tāpat kā citās valstīs, mainās nepārtraukti un teju ik pēc stundas ir kāda jauna informācija. Kopumā situācija šobrīd ir līdzīga tai, kāda ir Latvijā, tikai mums visi ārkārtas situācijas pasākumi tika veikti dienu iepriekš. Valstī slēgtas izglītības iestādes, ēstuves, skaistumkopšanas saloni. Lielākā daļa iedžīvotāju uzturas mājās.

Piesardzības pasākumu ieviešanas sākumā arī Norvēģijā cilvēki steidzās uz veikaliem iegātāties pārtikas produktus un sadzīves preces, tomēr nu jau ir sapratuši, ka arī turpmāk produkti pietiks visiem.

Par aktualitātēm un notiekošo valstī tiekam informēti ar īsziņām un e-pastiem no Olesunnas komūnas atbildīgajām pārstāvniecībām.

Tie kuri Norvēģijā ieceļojuši pēc 2020. gada 27. februāra, tiek sūtīti pašizolēties. Ja tas notiek mājvietā, tad karantīna jāievēro arī visiem ģimenes locekļiem.

Cilvēkus aicina nepulcēties grupās, skolēnu vecākus mudina nepieļaut jauniešu pulcēšanos, lai pasargātu no riska inficēties ar vīrusu.

Tā kā esmu mazu bērnu mamma, ikdienas pastaigās novēroju, ka cilvēki svaigo gaisu pārsvarā bauda savos namu pagalmos, tomēr netrūkst arī tādu, kas dodas dabā un bauda ģimeniskas pastaigas.

Protams, nenoliegšu, ka satraukums par notiekošo nedaudz ir, bet darbošanās ar bērniem mājās novērš domas pakļauties panikai. Cenšamies būt piesardzīgi - to novēlu gan sev, gan citiem. Aicinu šajā laikā būt vienotiem un domāt ne tikai par sevi, bet arī par citiem.

17. marta vakarā visā Norvēģijā norisinājās zibakcija, kuras laikā cilvēki, kur nu kurais tajā brīdī atradies, vienojās minūti ilgos aplausos. Tie tikuši veltīti visiem veselības nozarē strādājošajiem, kas izliek visas savas pūles un spēkus, strādājot ar saslimušajiem."

Avots: Baltictravelnews.com

Fjordi,Nordkapa un divi safari/20.07./7 d.

Fjordi,Nordkapa un divi safari/20.07./7 d.

Zvanu muzejs – Artiskais zoo – Polarloka linija – Santa Klausa rezidence – Porsangerfjords – Yesvēra – Putnu Safari – Nordkapa – Tromso – Vaļu safari – Kemi

EUR 578 | Travel Island

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv