Austrijā pilnībā izolē vienu no senākajiem Alpu kūrortiem

Santa Bivbāne | 2020.03.20

Latvietis Edgars Riekstiņš jau gandrīz divus gadus pastāvīgi uzturas Bādgašteinā, Austrijā, kur strādā par bārmeni vienā no populārākajiem slēpošanas kūrortiem, kā arī bieži nododas savam iecienītajam vaļaspriekam – snovbordam, jo kalni atrodas rokas stiepiena attālumā.

Edgars portālam Travelnews.lv atklāj, kā šobrīd rit ikdiena Austrijā:

"Vēl nesen Gašteinas ieleja bija tūristiem pārpildīta – visi baudīja ziemas priekus un aktīvi pavadīja šeit savas brīvdienas. Lai arī apzinājāmies, ka vīruss izplatīsies visā Austrijā, šķiet, ka tas notika tik pēkšņi. Kad vienā no Bādgašteinas slēpošanas kūrorta viesnīcām, kurā bija apmetušies aptuveni 140 cilvēki, 11. martā tika konstatēts pirmais saslimšanas gadījums, tā nekavējoties tika slēgta. Cilvēki tika izolēti un dienas laikā nogādāti prom.

Bija jūtama neliela panika un tika pieņemts lēmums no 15. marta (svētdienas) pilnībā slēgt kūrortu. Arī vieta, kurā strādāju es, sākotnēji bija iecerējusi turpināt darbu līdz noteiktajai dienai, tomēr rūpēs par savu un kūrorta apmeklētāju veselību, bāru aizvērām ciet jau ceturtdienā.

Apkārtējos bija jūtama skepse par notiekošā nopietnību, tomēr jau svētdien te valdīja neierasts klusums un tāds tas ir līdz pat šim brīdim.

Šīs nedēļas sākumā kādam ielejas aptiekāram atklāja vīrusu un aptieka nekavējoties tika slēgta. Zalcburgas federālās zemes atbildīgās amatpersonas nolēma izolēt visu Gašteinas ieleju. No 19. marta plkst. 00.00 nav iespējams ne iebraukt, ne izbraukt no tās. Šāda situācija būs vismaz līdz 31. martam un par turpmāko lems vēlāk.

Austrijā ārā no mājas var doties tikai četros gadījumos – iet uz darbu; iepirkt pārtiku, medikamentus vai pirmās nepieciešamības preces; doties dabā (pastaigāties vai nodarboties ar sportu – vienatnē vai ar cilvēkiem, kuriem dzīvo kopā); sniegt palīdzību citiem. Un, protams, šīs darbības jāspēj pierādīt. Cilvēkiem nav atļauts pulcēties kuplā skaitā – par to draud sods – viens no bargākajiem, par kuru esmu dzirdējis, ir 2180,- eiro liels.

Pats katru dienu dodos vismaz pusotru stundu garās pastaigās vai skrējienā. Ja šajā visā jācenšas saskatīt kas pozitīvs, tad mums tā ir izcila atrašanās vieta – daba, kalni, kuros joprojām ir tik daudz sniega. Šī ir īsta paradīze ziemas prieku baudītājiem - tomēr šobrīd kalni ir brīvi no tiem un var uzelpot."

Avots: Baltictravelnews.com


b2b - 3993
Viesu māja “Jūras ērglis”

Viesu māja “Jūras ērglis”

Viesu māja “Jūras ērglis” piedāvā atpūsties priežu meža parka zonā Riču ezera krastā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Horvātija! Cena sākot no 479 eur!

Horvātija! Cena sākot no 479 eur!

EUR 479 | Itaka Latvia

Augšdaugavas novada objektu darba laiki

Augšdaugavas novada objektu darba laiki

Iepazīsties ar tūrisma objektu darba laiku maija brīvdienās Augšdaugavas novadā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Sasildieties gaidot vasaru!

Sasildieties gaidot vasaru!

Viesnīcu piedāvājumi atpūtai ar SPA // Jūsu vitamīnu un enerģijas deva līdz sagaidāt vasaru // 1 - 5 naktīm // individuāli, pāriem un ģimenēm

EUR 99 | Estravel Latvia

Vīza uz Lielbritāniju

Vīza uz Lielbritāniju

Bezmaksas konsultācijas, zvaniet 28454547

AL SVETS

Maija brīvdienas kruīzā ar Costa

Maija brīvdienas kruīzā ar Costa

Pēdējās vietas kruīzos ar Costa Vidusjūrā // 3 -7 naktis // no Romas, Barselonas, Marseļas vai Savonas

EUR 199 | CRUISEcentre

Divi mākslinieki viena telpa

Divi mākslinieki viena telpa

Kur beidzas redzamais un sākas sajūtas? Atklāj izstādē GORĀ

Rēzeknes pilsētas TIC

Brīvdienu māja “Meža skuķi”

Brīvdienu māja “Meža skuķi”

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Musical breakfast

Musical breakfast

An annual summer tradition in the garden of Sigulda New Castle - enjoy a Sunday morning breakfast in July accompanied by exquisite music

Siguldas novada TIC

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris

16. maijā Liepājas Simfoniskais orķestris noslēgs 145. koncertsezonu ar Andra Dzenīša Dienvidu koncertu metāla sitaminstrumentiem

Liepājas reģiona TIB

Grieķija - Halkidiki! Cena no 399 eur!

Grieķija - Halkidiki! Cena no 399 eur!

EUR 399 | Itaka Latvia

ESTA vīza uz ASV

ESTA vīza uz ASV

Bezmaksas konsultācijas, zvaniet 28454547

AL SVETS

Viesu māja “Stārķis”

Viesu māja “Stārķis”

Viesu māja „Stārķis” piedāvā vairākas aprīkotas banketu zāles svinībām, ēdināšanas pakalpojumus, karaoke, deju zāli, krievu pirti, labiekārtotu pludmali.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Atpūta Malagā un Andalūzijas piekrastē

Atpūta Malagā un Andalūzijas piekrastē

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā // no 02.05. - 17.10. // Pēdējās vietas ceļojumiem Maijā

EUR 885 | Estravel Latvia

Atpūtas komplekss “Beļmonti”

Atpūtas komplekss “Beļmonti”

Atpūtas komplekss “Beļmonti” piedāvā naktsmītnes 3 viesu mājās (kopā 20 guļvietas), pirti, ugunskura vietas, labiekārtotas peldēšanas vietas.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Līvas ciema svētki

Līvas ciema svētki

23. un 24. maijā Liepāja aicina uz tradicionālajiem Līvas ciema svētkiem, Līvas tirgu un II Jauniešu Deju svētkiem

Liepājas reģiona TIB

Lauku māja “Gaišā”

Lauku māja “Gaišā”

Lauku māja “Gaišā” piedāvā naktsmītnes, pirti, banketu zāli, kamīnzāli, sporta laukumu ar volejbola tīklu, telšu vietas, ugunskura vietu, bērnu rotaļu laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna” piedāvā naktsmītnes patīkamā lauku vidē, pirti ar svinību telpu, telšu vietas, ugunskura vietu, sporta laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Mekongas upes kruīzi, 5+7 naktis. Lukss

Mekongas upes kruīzi, 5+7 naktis. Lukss

4-5 naktis viesnīcā + 7 nakšu kruīzs, viss iekļauts ēdināšana un dzērieni uz kuģa, izklaides programma, ekskursijas saskaņā ar aprakstu

EUR 2734 | CRUISEcentre

Leģendāras keramiķes stāsts

Leģendāras keramiķes stāsts

Kā viena personība iedvesmojusi keramiķu paaudzes? Atklāj izstādē

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -