Transporta jomā nosaka elastīgus izmantojamo dokumentu termiņus

Ilze Greiškalna | 2020.04.14

Latvijā par trim mēnešiem tiek pagarināts vilcienu vadītāju (mašīnistu) apliecības termiņš, ja tas beidzas ārkārtējās situācijas laikā, un netiks izsniegti jauni profesionālās kompetences sertifikāti pasažieru un kravas autopārvadājumu organizatoriem, paredz satiksmes ministra Tāļa Linkaita rīkojums "Par sertifikātu, licenču, atļauju un citu dokumentu izsniegšanu ārkārtējās situācijas laikā", kas stājas spēkā 2020. gada 9. aprīlī.

CSDD turpinās izsniegt jaunas un mainīt iepriekš izdotās transportlīdzekļu vadītāju apliecības, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus. Ārkārtējās situācijas laikā transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem ceļu satiksmes pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros piemērots kāds no ietekmēšanas līdzekļiem - kursi vai eksāmeni, būs iespējams pagarināt ietekmēšanas līdzekļa izpildi bez papildu punktiem par nokavēto termiņu un kursus vai eksāmenus varēs nokārtot pēc ārkārtas situācijas beigām.

Šāds regulējums nepieciešams, jo ārkārtējās situācijas laikā virkne atbildīgo iestāžu ir samazinājušas klātienes pieņemšanu Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Minētais rīkojums paredz, ka VAS "Autotransporta direkcija" aptur jaunu profesionālās kompetences sertifikātu izsniegšanu komercpārvadājumiem ar autotransportu (pasažieru pārvadājumiem un kravu pārvadājumiem). Arī Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcija aptur jaunu vilces līdzekļa vadītāja (mašīnista) apliecību, vilces līdzekļa vadītāja (mašīnista) palīga kompetences sertifikātu un vilces līdzekļa vadītāja (mašīnista) instruktora kompetences sertifikātu izsniegšanu.

Satiksmes ministrija vērš autovadītāju uzmanību, ka saskaņā ar veselības ministres Ilzes Viņķeles 07.04.2020 rīkojumu Nr. 75 izsniegto medicīnisko izziņu darbības laiks, kas beidzas ārkārtējās situācijas laikā, tiek pagarināts uz ārkārtējās situācijas laiku un vēl uz trīs mēnešiem pēc ārkārtējās situācijas beigām. Pēc CSDD uzturētā Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra datiem laikaposmā no šī gada 1. marta līdz 30. aprīlim iepriekš veiktās veselības pārbaudes termiņš beidzas 14 200 vadītājiem.

Avots: Satiksmes ministrija



Piestāj Salaspilī! maršruts ar balvām

Piestāj Salaspilī! maršruts ar balvām

Maršruts “Piestāj Salaspilī!” norisināsies novada svētku nedēļā no 06.06.-14.06. pilsētā tiks izvietoti taureņi ar QR kodiem - atrodi, skenē un uzzini!

Salaspils novada TIC

Piedzīvojumu parks

Piedzīvojumu parks

Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!

Ventspils TIC

Baudi vasaru Ventspilī

Baudi vasaru Ventspilī

Ventspils Pludmales akvaparks ir uzsācis 2026. gada sezonu! Tiekamies vasarā!

Ventspils TIC

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Vai zināji, ka ir iespējams ielūkoties Bauskas novada vēsturē un apskatīt vēsturiskos objektus, kuri vairs nepastāv?

Bauskas TIC

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

3. jūlijā aicinām uz džeza nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos!

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Rundāles pils Dārza svētki

Rundāles pils Dārza svētki

20. jūnijā Rundāles pils franču dārzā aicināti kopīgi svinēt gadskārtējos Dārza svētkus, kas šogad veltīti tēmai "Visi ziedi izziedēja"!

Bauskas TIC

Skatuve jaunajiem dizaineriem

Skatuve jaunajiem dizaineriem

Ikviens aicināts bez maksas vērot jauno mūziķu un mākslinieku kvalifikācijas eksāmenu sniegumu!

Rēzeknes pilsētas TIC

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

“KABATA” piedāvā vietējo dizaineru darbus, dāvanas, amatnieku izstrādājumus un garšīgu KUUP kafiju.

Rēzeknes pilsētas TIC

Izstādes Tukuma novadā vasarā

Izstādes Tukuma novadā vasarā

Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē.

Tukuma TIC

Sajūtu vakars pie jūras

Sajūtu vakars pie jūras

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.

Ventspils TIC

7 pastaigu maršuti Rēzeknē!

7 pastaigu maršuti Rēzeknē!

Aktīvās atpūtas cienītājiem Rēzekne piedāvā vairākus maršrutus, gan ar kājām, gan ar velo!

Rēzeknes pilsētas TIC

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atklāj vasaru – akcijā Muzejs iedvesmo!

Atklāj vasaru – akcijā Muzejs iedvesmo!

Ventspils muzejs no 4. jūnija līdz 30. augustam piedāvā vasaras programmu – Muzejs iedvesmo! Pērc biļeti un sagādā sev nelielus svētkus visās muzeja mājās!

Ventspils TIC

Līgo ieskaņās tirdziņš Rundāles Avotos

Līgo ieskaņās tirdziņš Rundāles Avotos

Apmeklētājus sagaidīs ne tikai tirgotāji, bet arī dažādas Līgo svētku aktivitātes.

Bauskas TIC

Dārza svētki

Dārza svētki "Ķesterciema peonijās"

Šī būs diena, kurā satiksies elegance, daba un nesteidzīga noskaņa. Te sagaidīs ziedu pilni celiņi, mierpilna atmosfēra, skaistas foto vietas u.c. aktivitātes!

Tukuma TIC

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.

Tukuma TIC

Izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Iemīļotā latviešu klasika “Skroderdienas Silmačos” 22. jūnijā Valmieras estrādē.

EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

SKRODERDIENAS SILMAČOS - Rēzeknē!

SKRODERDIENAS SILMAČOS - Rēzeknē!

Leģendārās “Skroderdienas Silmačos” atgriežas ar īstu Jāņu sajūtu, humoru un latviskām tradīcijām

Rēzeknes pilsētas TIC

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”

Tukuma TIC

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -