Varenās Līču – Laņģu klintis slejas līdz pat 30 metru augstumam

turisms.cesis.lv | 2020.06.23

Līču – Laņģu klintis ir aptuveni kilometru gara smilšakmens krauja Gaujas senlejas kreisajā krastā. Tā nav saskatām no upes, tomēr atrodas pavisam tuvu. Klints maksimālais augstums ir ap 30m. Klinšu apkārtnē ir ierīkota 7 kilometrus gara ērta pastaigu taka.

No Līču–Laņģu klinšu piekājes izplūst ap 20 avotu, kuru darbības rezultātā izveidojušās dažāda garuma alas un dažādu izmēru nišas. Lielā Laņģu ala, kas atrodas klinšu dienviddaļā, ir garākā (48 metri) un no tās izplūst spēcīgs avots. 50 metrus ziemeļos no minētas alas atrodas Vidējā Laņģu ala (30 metri kopgarumā), bet vēl 50 metri tālāk ziemeļu virzienā – Mazā Laņģu ala (4,2 metri).

Līču–Laņģu klinšu ziemeļdaļā atradusies spēcīga avota veidota lielāka izmēra ala, kuras priekšdaļa pēc griestu nobrukšanas pārvērtusies savdabīgā aizā ar 8 metrus augstām, stāvām sienām. Aizas sānos izveidojusies savdabīga ala ar trīs ejām. Kopumā Līču – Laņģu klintīs ir astoņi lieli avoti un deviņas alas un nišas.

Līču-Laņģu klintis ir aizsargājams ģeoloģisks dabas piemineklis, atrodas Gaujas Nacionālajā parkā. Atrašanās vieta: Līču Laņģu grava, Liepas pagasts, Priekuļu novads.

Avots: turisms.cesis.lv



Atklāj Bausku pastaigu maršrutā

Atklāj Bausku pastaigu maršrutā

Atklāj Bauskas vecpilsētu, pili, rātslaukumu un gleznainās upju ainavas, dodoties tematiskajā pastaigu maršrutā pa pilsētu.

Bauskas TIC

Orientēšanās spēle pilsētvidē

Orientēšanās spēle pilsētvidē "TILTI"

Gaidot Valmieras vasaras teātra festivālu, ikviens interesents no 24. jūlija līdz 5. augustam aicināts piedalīties orientēšanās spēlē pilsētvidē “TILTI”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils svin!

Ventspils svin!

Iepazīsties ar Ventspils pilsētas svētku programmu!

Ventspils TIC

Velo un moto piedzīvojumi Bauskas pusē

Velo un moto piedzīvojumi Bauskas pusē

Atklāj 7 aktīvās atpūtas vietas Bauskas novadā – velo noma, kvadriciklu izbraucieni, autotrase un citi piedzīvojumi visai ģimenei.

Bauskas TIC

Programma

Programma "Figūrai & labsajūtai"

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.

EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

14. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā smagās mūzikas vakars ar vietējām grupām – “Hope Dies Last”, “Ilonas Maska” un “as.always”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Burtnieka ezera svētki

Burtnieka ezera svētki

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Starptautiskais ziedu paklāju festivāls

Starptautiskais ziedu paklāju festivāls

Šī gada festivāls būs īpašs, jo pirmo reizi vairāk nekā divdesmit gadu ilgajā festivāla vēsturē ziedu paklāji tiks veidoti vertikāli, nevis uz zemes.

Ventspils TIC

Piparmētru tēja ar Raimonda Paula mūziku

Piparmētru tēja ar Raimonda Paula mūziku

1. augustā plkst. 19.00 Strenču brīvdabas estrādē koncerts “Piparmētru tēja ar Raimonda Paula mūziku”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

GORS aicina! JUMTA KINO + GARŠAS

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.

Rēzeknes pilsētas TIC

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam

Cēsu TIC

TOP 4 velo maršruti Bauskas novadā

TOP 4 velo maršruti Bauskas novadā

Izvēlies kādu no četriem velo maršrutiem Bauskas novadā un iepazīsti pilis, muižas, dabas ainavas un vietējos tūrisma objektus, minot pedāļus.

Bauskas TIC

Pilsētvides izstāde Strenčos

Pilsētvides izstāde Strenčos

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Moto parāde Sedā

Moto parāde Sedā

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

SUP Sunset Ride Geļenovas muižas parkā

SUP Sunset Ride Geļenovas muižas parkā

1.augusts “SUP sunset ride” Preiļu novadā! PIRMO REIZI SUP saulrieta braucienu Geļenovas muižas parkā – gleznainajā Jašas-Bicānu ezerā. Lai varam izbaudīt skaistus skatus labas mūzikas pavadījumā jau no 19.00 mūzika...

Preiļu novada TIC

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.

Jūrmalas TIC

Lietaina diena Jūrmalā

Lietaina diena Jūrmalā

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.

Jūrmalas TIC

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Ūdensaktivitāšu iespējas Jūrmalā

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Baltijas valstu aktieru futbola turnīrs

Baltijas valstu aktieru futbola turnīrs

Svētdien, 2. augustā, plkst. 12.00 Valmieras Olimpiskā centra stadionā pirmo reizi notiks Baltijas valstu aktieru futbola turnīrs.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -