sam.gov.lv | 2020.05.15
2020. gada 14. maijā valdība lēma no 15. maija atļaut atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus no un uz Lietuvu un Igauniju.
Valdības apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju paredz atļaut atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus starp Baltijas valstīm no 15. maija. Savukārt starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz citiem galamērķiem joprojām būs nepieciešama satiksmes ministra atļauja.
Valdība tāpat lēma, ka satiksmes ministrs var noteikt ierobežojumus un nosacījumus starptautisko pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumu veikšanai.
Latvijas valstspiederīgajiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kā arī ārzemniekiem, kuri pēdējo 14 dienu laikā nav apmeklējuši citas valstis, izņemot Lietuvu vai Igauniju, kā arī Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgajiem, kuri Latviju šķērso tranzītā, nav jāpavada 14 dienas pašizolācijā. Arī personām, kas tranzītā šķērso Latviju, ja personai ir biļete tālākam starptautiskam pasažieru pārvadājumam, vai tā Latviju šķērso ar savu vai citas personas transportlīdzekli, nav jāpavada 14 dienas pašizolācijā.
Grozījumi rīkojumā nosaka, ka personas, kas ieradušās Latvijā no ārvalstīm, izņemot Igauniju un Lietuvu, sabiedrisko transportu drīkst izmantot tikai tādā gadījumā, ja ir jānokļūst pašizolācijas vietā, turklāt tām sabiedriskajā transportā ir jālieto mutes un deguna aizsegs.
No 15.maija savstarpējās Baltijas valstu robežas tiek atvērtas brīvai iedzīvotāju kustībai. Starp Baltijas valstīm bez ierobežojumiem varēs ceļot valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ceļot starp Baltijas valstīm varēs, ja persona pēdējās 14 dienās nebūs apmeklējusi citas valstis vai tai nebūs noteikta pašizolācija vai karantīna.

Ceturtdien, 9. jūlijā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā brīvdabas kino vakars – režisores Kristas Burānes dokumentāri muzikāka filma “Visi putni skaisti dzied”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

IESPĒJA IKVIENAM TŪRISMA GALAMĒRĶIM! PIESAKIES un tiekamies Rēzeknes pilsētas svētkos!
Rēzeknes pilsētas TIC

12. jūlijā plkst. 16.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos norisināsies Shipsea koncerts.
EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šovasar, 10. 11. un 12. jūlijā, Naukšēnu pagasts vērs durvis savam gada gaidītākajam un sirsnīgākajam notikumam – tradicionālajiem pagasta svētkiem.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.png)
Rēzeknes pilsētas svētki 2026 – Rēzeknei 741 ir lielākais vasaras notikums Rēzeknē, Latgalē, kas pulcē iedzīvotājus un viesus no visas Latvijas.
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!
Ventspils TIC

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Sestdien, 11. jūlijā plkst. 17.00 Namdaru ielā 1 tiksimies svētku atklāšanas koncertā “Dārza stāsti. No Baha līdz Satī…”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

18. jūlijā Ķemeri aicina uz koncertiem, tirdziņu, ekskursijām un brīvdabas balli vēsturiskā parka ainavā.
Jūrmalas TIC

13. jūlijā plkst. 14.00 Camphill nodibinājums “Rožkalni” aicina ciemos! Meistarklases, sarunas un degustācijas kopā ar augu pazinēju Zeltīti Kavieri.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.
Rēzeknes pilsētas TIC

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.
Rēzeknes pilsētas TIC

Šī gada jūlijā Jēkabpils novadā norisināsies trīs publiski laivošanas pasākumi "Daugavas krāces 2026".
Jēkabpils novada TIC
.jpg)
“Zivju zupas mēriņš” aicina doties garšu ceļojumā pa Ventspili, atklājot, cik daudzveidīgi un mūsdienīgi iespējams interpretēt zivju zupu.
Ventspils TIC
.jpg)
11. jūlijā Ventspilī norisināsies daudzveidīgi un krāšņi Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”. Iepazīsties ar programmu.
Ventspils TIC

Dodies gardā zupu piedzīvojumā! Ventspils ēdināšanas vietas aicina nobaudīt īpaši konkursam gatavotās zupas un izvēlēties savu favorītu.
Ventspils TIC

Jūrmalas pludmalē pieejama guļamkrēslu noma – no vienkāršiem krēsliem līdz komfortablām zonām ar saulessargiem, dvieļiem un baseinu.
Jūrmalas TIC

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.
Jūrmalas TIC

11. jūlijā Ventspilī ar daudzveidīgu un krāšņu programmu norisināsies Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”.
Ventspils TIC