Apmēram trešā daļa pasaules brauc nepareizi jeb pa kreiso pusi. Kāpēc?

Eiropā daudzi brīnās par britiem, kur autosatiksme ir organizēta pa kreiso pusi. Daudzi autovadītāji jautā par šo satiksmes organizāciju, kad apmēram viena trešā daļa pasaules brauc pa nepareizo pusi no lielākās Eiropas daļas skatupunkta. Apmēram 58 pasaules valstīs šoferi brauc pa kreiso pusi.

Vēsturiski šo faktu skaidro, ka lielākā daļa pasaules iedzīvotāju tur zobenu un citas svarīgas darbības veic ar labo roku. Zobens atradās kreisajā pusē, bet ienaidnieks tika sagaidīts labajā pusē. Pagātnē un arī tagad uz zirga lec no kreisās puses. Kučieru sēdekļi atradās vairāk labajā pusē, jo zirga pātaga atradās labajā rokā un bija jāuzmanās, lai tā nejauši netrāpa pasažieriem. Tāpēc ērtākā kučiera pozīcija bija mazliet pa labi no centra.

Labās puses satiksmi Eiropā ieviesa Napoleons pēc Franču revolūcijas (1789.gads), kad ar likumu tika noteikts labās puses satiksme. Daudzas valstis tam pretojās, taču lielākajā daļā Eiropas jaunie noteikumi tika pieņemti. Jāatzīmē, ka Austrijas galvaspilsētā Vīnē kreisās puses satiksme bija līdz 1938.gadam, bet Islandē līdz 1968.gadam.

Valstis, kurās ir kreisās puses satiksme:

Eiropa

Lielbritānija, Īrija, Kipra (Ziemeļkipra) un Malta

Okeānija

Austrālija, Kuka salas, Fidži, Kiribati, Nauru, Jaunzēlande, Papua-Jaungvineja, Zālamanu salas, Samoa, Tonga, Tuvalu.

Āzija

Bangladeša, Butāna, Bruneja, Honkonga, Indija, Indonēzija, Japāna, Makao, Malaizija, Maldivu salas, Nepāla, Austrumtimora, Pakistāna, Singapūra, Šrilanka, Taizeme.

Amerika

ASV Virdžīnu salas, Angila, Antigva un Barbuda, Bahamu salas, Bermuda, Barbadosa, Britu Virdžīnu salas, Dominikānas republika, Folklenda salas, Gajana, Granada, Jamaika, Kaimanu salas, Montserrata sala, Svētā Kristofera un Nevisa sala, Sentlūsija, Sentvinsenta un Grenadīnas, Surinama, Trinidāda un Tobāgo.

Āfrika

Botsvāna, Kenija, Lesoto, Malavi, Maurīcija, Mozambika, Namībija, Zambija, Seišelu salas, Dienvidāfrikas republika, Svazilenda, Tanzānija, Uganda, Zimbabve.

Avots: BalticTravelnews.com/travelbook.de

Turība - 3511
Vasaras sezonas darbs saulainā Kiprā

Vasaras sezonas darbs saulainā Kiprā

Lieliska iespēja vasarā atpūsties, nopelnīt un iegūt lielisku pieredzi kādā no labākajām Kipras 4* vai 5* viesnīcām. Pārrunas notiks Rīgā, februāra beigās.

EUR 50 | Nikos Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv