Maija Rēna | 2020.08.01
Slīteres Nacionālais parks aicina visus zinātkāros dabas draugus 2020. gada 1. augustā uz tradicionālo izglītojošo un neparasto pasākumu – "Slīteres kukaiņu nakts", kas ļaus iepazīt intriģējošo kukaiņu pasauli.
Augusta siltās naktis ir laiks, kad kukaiņu pētnieki jeb entomologi izliek gaismas lamatas – iededz īpašas lampas pie balta fona, cerot, ka uz gaismu atnāks kāds kukaiņu valsts retums, iespējams, izdosies pamanīt kukaiņu sugu, kura ilgi meklēta.

Rēzeknē tradicionālās garšas satiekas ar pasaules virtuvi, radot unikālus kulinārijas piedzīvojumus.
Rēzeknes pilsētas TIC
"Nakts kukaiņi savā brīnumainajā pasaulē ļauj ielūkoties, kad iestājas tumsa. Lielāko daļu no Latvijā sastopamajām 13 000 kukaiņu sugām mēs ikdienā neredzam, jo viens no veidiem, kā kukainim palikt nepamanītam ir nakts dzīvesveids. Vakaros savas slēptuves atstāj tūkstošiem naktstauriņu, sarosās skrejvaboles un koksngrauži, tikai tumsā pamanām noslēpumainos jāņtārpiņus," stāsta entomologs, pasākuma vadītājs Kristaps Vilks.
K. Vilks un citi kukaiņu pētnieki Slīteres Kukaiņu nakts laikā atlidojošos seškājaiņus vēros paši un arī palīdzēs pasākuma apmeklētājiem ieraudzīt, izzināt un iemīlēt daudzveidīgo, unikālo Slīteres Nacionālā parka kukaiņu faunu.
Pasākums norisināsies sākot no plkst. 22.00 dabas izglītības centrā "Slītere", Talsu novada Dundagas pagastā pie Šlīteres bākas. Programmā - nakts kukaiņu "izrāde" īpašu lampu gaismā pie Šlīteres bākas un Šlīteres dabas takā un Kukaiņu takā, improvizēta kukaiņu izziņas laboratorija un video dabas izglītības centra "Slītere" Ozola namiņā.
Pasākums ir bezmaksas, aicinām līdzi ņemt lukturīti un tērpties aktivitātēm dabā piemērotā apģērbā un apavos.
Pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Entomoloģijas biedrību un biedrību "Zaļā doma". Kukaiņu nakts augusta sākumā Slīteres Nacionālajā parkā notiek kopš 2009. gada.


7. februārī paugurainā ielokā tiekamies Ķauķu kalnā uz vienu priecīgu un aktīvu ziemas pasākumu "Jestrais Ķauķis 2026"!
Alūksnes TIC
.png)
Izstādes pamatā ir Latvijas un ārvalstu grafiķu darbu izlase no Rotko muzeja krājuma.
Rēzeknes pilsētas TIC

Pirmo reizi apmeklētājiem ziemas sezonā tiks atvērts Alūksnes skatu tornis- Tempļa kalna parkā.
Alūksnes TIC

SPA, ziemas pastaigas pie jūras un mežā, gaismas takas un izstādes mieram, līdzsvaram un jaunai enerģijai.
Jūrmalas TIC

No operas un džeza līdz festivāliem, sportam un svētkiem – Dzintaru koncertzāle, pludmales un parki veido Jūrmalas kultūras gadu 2026.
Jūrmalas TIC

Ir īstais laiks, lai gūtu nelielu adrenalīna devu un ar jaunu sparu laistos jaunajā 2026. gadā!
Ventspils TIC

Psiholoģiskā drāma “Zēni nav meitenes” (pēc Denisa Kellija lugas) pirmizrādi piedzīvoja 2023. gada 10. februārī Dailes teātra Mazajā zālē.
Liepājas reģiona TIB
.jpg)
Šajā nedēļas nogalē Tukuma novads aicinās baudīt daudzveidīgu notikumu klāstu, kur satiekas kultūra, garšas, kustība un iedvesma.
Tukuma TIC

Ziema Jūrmalā piedāvā pastaigas liedagā un mežos, slēpošanu, arhitektūras maršrutus, izstādes, koncertus un siltas atpūtas vietas nesteidzīgai baudīšanai.
Jūrmalas TIC

Sapņu zeme Ventspils piedāvājam drošu, radošu un kustību rosinošu vidi bērniem dažādos vecumos, kļūstot par iemīļotu brīvā laika pavadīšanas vietu.
Ventspils TIC
Ventspils muzejs piedāvā vienoto biļeti visu trīs muzeju apmeklējumam, ko iespējams iegādāties muzeju kasēs vai lietotnē “Mobilly”.
Ventspils TIC

Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. kūrortu vēsturē senā
Jūrmalas TIC

Aicinām iepazīties ar aktuālo piedāvājumi un apmeklēt izstādes Ventspilī.
Ventspils TIC

2026.gada 28.februārī OC “Ventspils” norisināsies krāšņa un svinīga Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” 30 gadu jubilejas ceremonija.
Ventspils TIC

Ja plāno kāzas - Bauskas novads ir piemērots tieši Tev! Ieskaties apkopotajā piedāvājumā un izvēlies sev piemērotākos pakalpojumu sniedzējus!
Bauskas TIC

Nedēļas nogalē varēs baudīt vienu no krāšņākajām brīvdabas slidotavām Liepājas pusē. Karostā, gleznainajā Beberliņu ūdenstilpnē atpūtas vieta “BB wakepark"
Liepājas reģiona TIB

Atjaunotā Preiļu pils ir atvērta un aicina apmeklētājus iepazīties ar pils atmosfēru gan pasākumos, gan nesteidzīgā pils apskatē gida pavadībā.
Preiļu novada TIC