Dabas muzejā atklās ziedošu izstādi «Dienlilijas 2020»

Baiba Krustiņa | 2020.08.01

Latvijas Dabas muzejā trīs dienas, no 2020. gada 30. jūlija līdz 1. augustam, norisināsies SIA "Hedera Pluss" un Latvijas dienliliju kolekcionāru organizētā dienziežu izstāde, kuras laikā katru dienu apmeklētāji varēs baudīt jaunus tikko plaukušus un grieztus ziedus.

Daudzgadīgo puķu Hemerocallis zieda mūžs ir īss, bet bagāts – tās zied ne ilgāk par 24 stundām un jaunus ziedpumpurus atver ik dienu. Dienlilijas tiek dēvētas par skaistziedēm, dienziedēm, viendienītēm, tās ir lieliski piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, jo neprasa īpašu aprūpi – dienlilijas spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, plaukt tiešos saules staros vai pusēnā. Dienziežu krāšņumu neietekmēs nedz krusa, nedz stiprs lietus un vējš, jo nākamajā rītā atkal būs izplaucis jauns zieds!

Ja dārzos dienlilijas ir viegli audzējamas, tad izstādes organizatoriem viendienītes liek īpaši nopūlēties, jo augi katru rītu jānomaina. Izstādes laikā kopumā tiek eksponētas vairāk nekā 300 dienliliju šķirnes. Izstādes laikā būs iespējams uzdot jautājumus dienliliju audzētājiem un iegādāties to stādus.

Izstādi papildinās Laines Kainaizes un Guntas Brakovskas koku gleznojumi.

Lai rūpētos par apmeklētāju drošību un ievērotu valstī spēkā esošos noteikumus par pulcēšanos un publiskajiem pasākumiem, informējam, ka izstādē vienlaicīgi drīkstēs atrasties 25 cilvēki.

Izstādes darba laiks:

C. 13.00–17.00

P., S. 12.00–17.00

Avots: Latvijas Dabas muzejs


b2b - 3993
Koncerts “Bahs un latvieši”

Koncerts “Bahs un latvieši”

3.maijā plkst. 14.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēs koncerts “Bahs un latvieši”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās ļauj izjust kūrorta arhitektūru no iekšpuses – verandās, tornīšos un vasarnīcu nesteidzīgajā atmosfērā.

Jūrmalas TIC

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

Jaunmoku pils parkā norisināsies kurtu suņu izstāde, kurā būs iespēja tuvplānā iepazīt vienus no pasaules elegantākajiem un ātrākajiem suņiem.

Tukuma TIC

Rītausmas pilates un Hanga relaksācija

Rītausmas pilates un Hanga relaksācija

16. maijā plkst. 9:00 Mujānu biedrības nams aicina uz Rītausmas pilatēm un Hangu relaksāciju ar Alisi un Artūru Lūkiniem. Pieteikšanās e-pastā info@mujani.lv

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Zinātne kas pārsteidz!

Zinātne kas pārsteidz!

Ventspils zinātnes centrs "VIZIUM" tā ir vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!

Ventspils TIC

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

TEĀTRIS | Stand-up

TEĀTRIS | Stand-up "Viņš & Viņa"

Humoristiskā izrādē atklāsies divi skatījumi uz vienu un to pašu dzīvi – vīrieša un sievietes versijas par ikdienas notikumiem, kur katram ir sava patiesība.

Tukuma TIC

4. maijā pasākums Salaspilī

4. maijā pasākums Salaspilī

L4. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” Mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas pasākums.

Salaspils novada TIC

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Bauskas muzejs - pieejams cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Bauskas TIC

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Maija svētku brīvdienās aicinām apmeklēt Bauskas novadu – kultūrvēsturiskos objektus, muzejus, dabas takas un atpūtas vietas.

Bauskas TIC

MOZARTALLICA. DAGAMBA

MOZARTALLICA. DAGAMBA

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!

Ventspils TIC

Izstāde “Valmieras novada brunči”

Izstāde “Valmieras novada brunči”

No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Virvju trases kokos

Virvju trases kokos

No 1. maija ir atvērtas Ventspils Piedzīvojuma parka virvju trases kokos „Kaķa taka” un bērnu virvju trase „Lācēns”. Gaidīsim ciemos!

Ventspils TIC

Maija pastaiga Abavas lokos

Maija pastaiga Abavas lokos

Nesteidzīga un izzinoša pastaiga Abavas senielejā vedīs cauri gleznainām ainavām, ļaujot iepazīt dabas daudzveidību mierīgā tempā.

Tukuma TIC

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

Valsts svētku koncerts Ventspilī

Valsts svētku koncerts Ventspilī

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā plkst. 12.00, Ventspils Rātslaukumā notiks svinīgs koncerts “Mūsu dziesma – mūsu spēks”.

Ventspils TIC

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

Hiti, atmiņas un pārsteigumi – kāpēc šo koncertu nedrīkst palaist garām?

Rēzeknes pilsētas TIC

Piedzīvojumu parks uzsāk vasaras sezonu

Piedzīvojumu parks uzsāk vasaras sezonu

No š.g. 1.maija Ventspils Piedzīvojumu parks uzsāks vasaras sezonu un atkal ik dienas piedāvās aktīvās atpūtas un izklaides pakalpojumus.

Ventspils TIC

Intars Busulis un Abonementa orķestris

Intars Busulis un Abonementa orķestris

29. Gaujas plostnieku svētkos – 16. maijā plkst. 20.00 Strenču pludmalē pie Gaujas Intars Busulis un Abonamenta orķestris.

EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -