Cēsīs aicina baudīt nedēļas nogali un svinēt Tēva dienu

Šajā nedēļas nogalē notiks vieni no sirsnīgākajiem ģimenes svētkiem – Tēva diena. Pavadi svētkus Cēsīs vairākos mākslas, kultūras un sporta pasākumos.

Cēsu Izstāžu namā var skatīt divas jaunas izstādes, sestdien pilsētu pieskandinās ielu mākslas festivāls "Tadaa!", bet svētdien Ezerkalnu mototrasē notiks Latvijas čempionāta motokrosā 4. posms.

Cēsu Izstāžu namā būs skatāmas divas jaunas izstādes. No 2020. gada 11. septembra līdz 25. oktobrim ikviens aicināts baudīt Andas Munkevicas mākslas darbus izstādē "Sabiedrība stiklā" un Jutas Rindinas keramikas darbus izstādē "Inventarizācija".

Juta Rindina ir māksliniece, kura Latvijas keramikas biogrāfijā ierakstījusi savu lappusi. Keramiķe  strādā mālā, porcelānā un akmens masā. J.Rindina izstādei Cēsīs ir sagatavojusi pēdējos trīs gados radītos mākslas darbus. Savukārt stikla mākslinieces Anda Munkevicas darbi attēlo mākslinieces redzējumu par sabiedrību, tās dažādiem personāžiem ar raupjāku vai smalkāku ārējo redzamo čaulu un trauslu caurspīdīgu dvēseli, kur starp dažiem sabiedrības indivīdiem iemaldās kāds tumšais, nezināmais tēls.    

Sestdien, 12. septembrī Cēsīs gaidāms ielu mākslas festivāls "Tadaa!" Vienas dienas garumā pilsētā noritēs dažādi pasākumi ar dalībniekiem no Baltijas valstīm. Festivāls ir bezmaksas, un paredzēts dažāda vecuma skatītājiem. Pasākuma programmā no plkst.13.00 – 16.00 paredzētas Rīgas cirka skolas nodarbības Rožu laukumā, bet no plkst.19.00-21.00 mākslas telpas "Mala" pagalmā gaidāmi dažādi gaisa akrobātikas un ugunsdejas priekšnesumi.   

Jau pavisam drīz, 13. septembrī, svinēsim Tēvu dienu! Cēsu Vēstures un māklas muzejs aicina šos svētkus svinēt Cēsu pilī, kur ar atraktīvu uzdevumu palīdzību varēs ne tikai iepazīt pils vēsturi, bet arī pārliecināsieties par to cik stipri, erudīti un visu varoši ir tēti! Iegādājoties biļeti viduslaiku pils apmeklējumam, apmeklētāji varēs bez maksas saņemt uzdevumu lapas. Ja veiksmīgi tiks atrisināti visi uzdevumi, varēs saņemt dāvanu – bezmaksas ieeju Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un Jaunās pils skatu tornī!

Tāpat svētdien Ezerkalnu mototrasē Priekuļu novadā notiks Latvijas čempionāta motokrosā 4. posms. Sacensību sākums plkst.11.00.

Avots: Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Turība - 3511
Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos ar apmeklētājiem

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv