Jūlijā ievērojami pieaudzis viesu skaits no Lietuvas, Igaunijas un Somijas

Ilze Ķerus | 2020.09.16

2020. gada jūlijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 298,9 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 25,3 % mazāk nekā 2019. gada jūlijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 545 tūkst. nakšu, kas ir par 30,5 % mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada jūliju.

Beidzoties ārkārtas situācijai 10. jūnijā un lielai daļai tūristu mītņu atsākot darbību, arī jūlijā viesu skaits turpināja strauji palielināties – salīdzinot ar jūniju, tas audzis vairāk nekā divas reizes.

2020.gada jūlijā, salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, tūristu mītnēs apkalpoto Latvijas iedzīvotāju skaits pieaudzis par 1,9 %, sasniedzot 133,1 tūkst. Vietējo iedzīvotāju pavadīto nakšu skaits bija 236 tūkst., par 4,9 % mazāk.

2020.gada jūlijā tika apkalpoti 165,9 tūkst. ārvalstu viesu, kas ir par 38,5 % mazāk nekā 2019. gada jūlijā. To pavadīto nakšu skaits bija 309 tūkst. – kritums par 42,4 %. Tomēr, salīdzinot ar pagājušā gada jūliju, ievērojami audzis viesu skaits no Lietuvas (par 67,7 %), Igaunijas (par 65,1 %) un Somijas (par 44 %).

Pārskatu par tūristu mītņu darbību jūlijā iesniedza 96,8 % respondentu, no kuriem 5,5 % respondentu (2019. gada jūlijā – 3 %) atbildēja, ka neveica darbību, kā iemeslu minot dīkstāvi, mītnes labiekārtošanas darbus vai remontu.

Plašāka informācija par tūrisma statistiku pieejama CSP vietnes sadaļā “Tūrisms”. Dati publicēti CSP datubāzē sadaļā “Tūrisms” (īstermiņa statistikas dati un ikgadējie statistikas dati).


Avots: www.csb.gov.lv


celojumubode - 3984
Apkopotas bērniem draudzīgas kafejnīcas

Apkopotas bērniem draudzīgas kafejnīcas

Šeit padomāts par visu – sākot ar bērnu ēdienkarti, rotaļu stūrīti un laukumiņu, bērnu krēsliņiem un pat bērnu pārtīšanas istabām!

Bauskas TIC

Dabas taka RĪVAS LOKI

Dabas taka RĪVAS LOKI

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).

Ventspils TIC

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā un apvieno vēstures izziņu, aktīvo atpūtu un radošu līdzdarbošanos!

Bauskas TIC

Izgaršo jau iecienītās un jaunās garšas.

Izgaršo jau iecienītās un jaunās garšas.

Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos.

LIDO Atpūtas centrs

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "KODS: GULBENE" 23.maijā

2026. gada 23. maijā Gulbenes novadā norisināsies tūrisma rallijs “Kods: Gulbene”. Reģistrējies un piedalies!

Gulbenes novada TIC

Sezonu uzsāk skatu tornis pie pludmales

Sezonu uzsāk skatu tornis pie pludmales

Sākoties siltākam laikam un pavasara tūrisma sezonai no aprīļa apmeklētājiem atkal pieejams unikālais militārā mantojuma objekts - skatu tornis pie pludmales.

Ventspils TIC

Iedvesmojies laivošanas maršrutiem

Iedvesmojies laivošanas maršrutiem

Laivo pa Bauskas novada upēm - Mēmelē, Mūsā un Lielupē, arī atsevišķos Iecavas, Īslīces un Misas upes posmos.

Bauskas TIC

Aizkraukles novada Lieldienu ceļvedis

Aizkraukles novada Lieldienu ceļvedis

Lai būtu vieglāk orientēties notikumu virpulī, esam sagatavojuši Lieldienu ceļvedi, lai ikviens atrastu sev piemērotāko aktivitāti svētku brīvdienām.

Aizkraukles novada TIC

Izstādes Tukuma novadā

Izstādes Tukuma novadā

Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!

Tukuma TIC

Priecīgas Lieldienas

Priecīgas Lieldienas

Šūpojieties Lieldienās, priecājieties Lieldienās! Lai silti un krāsainu svētki! Tiekamies Ventspilī!

Ventspils TIC

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐

Izziņotas Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem

Coral Travel Latvia

Atklāj jaunus maršrutus Bauskas pusē

Atklāj jaunus maršrutus Bauskas pusē

Bauskas novada mājražotāji un tūrisma uzņēmēji ir izstrādājuši jaunus maršrutus, kas vērsti uz gastronomisko un pieredzes tūrismu Zemgales pierobežā.

Bauskas TIC

Uz Tukumu pēc literatūras 2026!

Uz Tukumu pēc literatūras 2026!

"Uz Tukumu Pēc Literatūras!", kurā piedalās kā Tukuma novada, tā arī jau plašākai publikai zināmi autori. Festivāls notiks trīs dienas – no 9. līdz 11. aprīlim.

Tukuma TIC

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju.

Ventspils TIC

Pavasara tirdziņš Tukumā

Pavasara tirdziņš Tukumā

Jau ikgadēji, pavasarī aicinām uz Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņu, kas norisināsies 11.aprīlī no plkst. 10.00

Tukuma TIC

Lieldienās ripinies ar rodeli

Lieldienās ripinies ar rodeli

Lieldienās ripinies ar rodeli Piedzīvojumu parkā un baudi relaksāciju Ūdens piedzīvojumu parkā! Strādāsim visas brīvdienas, kā arī rodelim īpaša akcija!

Ventspils TIC

Ko darīt pavasarī Bauskas novadā

Ko darīt pavasarī Bauskas novadā

Iedvesmojies pavasari baudīt Bauskas novadā - izzinoši un aktīvi!

Bauskas TIC

Pavasara tūrisma svētki

Pavasara tūrisma svētki "Tebras pumpurs"

18. aprīlī aicinām uz aktīvu un iedvesmojošu pavasara dienu dabā Dienvidkurzemē!

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Apmeklē vēstures meistarklases

Apmeklē vēstures meistarklases

Ietērpies rokoko stila apģērbā kā kundzēm, tā arī kungiem, dodies senā un ne tik senā pagātnē!

Bauskas TIC

Mācies spēlēt golfu

Mācies spēlēt golfu

Usmas golfa klubs ir 9 bedrīšu pļavu golfa laukums, ko ieskauj Engures upe un Kurzemes meži. Tiek piedāvāta individuāla vai grupu apmācību programma “Golfa ABC”

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -