Koncertsērijā «Art of Riga Jazz» oktobrī viesosies poļu, vācu un itāļu mākslinieki

Koncertsērijā «Art of Riga Jaz

Foto: www.rigasritmi.lv | Kaspars Zaviļeiskis | 2020.09.16

Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā “Art of Riga Jazz” 16., 23. un 31. oktobrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs attiecīgi poļu dziedātājas Judyta Pisarczyk un latviešu taustiņinstrumentālista Ata Andersona kvartets, vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralf Schmid, kā arī prominentais itāļu džeza kvartets “XY Quartet”.

Judyta Pisarczyk ir mūsdienīga džeza vokāliste, kura studē Katovices Mūzikas akadēmijā un kopā ar savu kvartetu izpilda gan pašas sacerētus skaņdarbus, gan džeza klasikas interpretācijas. Viņa spēlē arī flautu, vada baznīcas kori un piedalās dažādās vokālajās darbnīcās un konkursos. Judita ir Gdiņas “Ladies’ Jazz Festival” un Čhovas “Baszta Jazz Festival” uzvarētāja, kā arī Zamoskas konkursa “International Meeting of Jazz Vocalists” un, protams, arī starptautiskā džeza izpildītāju konkursa “Riga Jazz Stage 2019” laureāte.

16. oktobrī Rīgā viņa uzstāsies kopā ar vēl vienu “Riga Jazz Stage 2019” laureātu – latviešu taustiņinstrumentālistu Ati Andersonu, kurš ir gan pianists, gan “Hammond” ērģeļu pārzinātājs un komponists. Atis studējis Rīgas Doma kora skolā un Londonas Mūzikas koledžā, kā arī papildinājis zināšanas pie nīderlandiešu taustiņinstrumentālistiem Rob van Bavel un Bob Wijnen. Koncertā Rīgā Juditai un Atim pievienosies poļu basists Mateusz Szewczyk un latviešu bundzinieks Andris Buiķis, kurš arīdzan ir “Riga Jazz Stage” laureāts.

Īpaši neparasts koncerts Rīgas mūzikas gardēžus sagaida 23. oktobrī, kad Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralf Schmid. Mūziķis, kurš divus “Steinway & Sons” flīģeļus spēlē ar speciālu elektronisko ierīču palīdzību, vadot tās ar sensoru cimdos ievilktu roku kustībām līdzīgi, kā, piemēram, teremīnu. Viņš pats to dēvē par “deviņu skaņu meklēšanu”, ko tad arī realizē tehniski sarežģītajā un aizraujošajā koncertprojektā “Pyanook”, kas ierasti tiek papildināts ar vizualizācijām. Beļģu mūzikas žurnāls “Crescendo Magazine” to nodēvējis par “vadošo klaviermūziku 21. gadsimtā”.

Ralfs studējis klasisko klavierspēli, džeza kompozīciju un filmu mūziku Štutgartē, Ņujorkā un Losandželosā, sadarbojies ar dažādiem mūziķiem, ieskaitot tādus amerikāņu dižgarus kā Michael Brecker, Whitney Houston, Herbie Hancock un Natalie Cole, kā arī bigbendiem un orķestriem visā pasaulē. Līdz šim izdoti jau seši albumi kopā ar trompetistu Joo Kraus. Ar savu unikālo rokrakstu Šmids demonstrē spēcīgu muzikalitāti un dažādu stilu sajaukumu. Mūzikas apskatnieki viņu nodēvējuši par avangardistu vārda visburtiskākajā nozīmē, jo Ralfs pastāvīgi meklē ko jaunu un nedzirdētu, ļaujot klausītājiem kļūt par daļu no viņa iztēles bagātajiem priekšnesumiem, kuros pianisma dzeja savijas ar pulsējošiem ritmiem...

“XY Quartet” ir viena no itāļu jaunās džeza skatuves atzītākajām grupām. Četri izdotie albumi un neskaitāmi koncerti gan dzimtenē, gan ārvalstīs ļāvuši gūt panākumus starptautiskajās džeza cienītāju aprindās, bet itāļu mūzikas žurnālam “Musica Jazz” nodēvēt kvartetu par “vienu no labākajām itāļu grupām”. Tā tika dibināta pirms desmit gadiem, un grupas sastāvā apvienojušies saksofonists Nicola Fazzini, basists Alessandro Fedrigo, vibrafonists Saverio Tasca un bundzinieks Luca Colussi.

“XY Quartet” rada oriģinālu, aizraujošu un novatorisku mūziku. Tiek izmantotas dažādas muzikālās un mākslinieciskās valodas, mūsdienīgi aranžējumi un brīžiem pat kurioza pieeja jauniem kompozīcijas veidiem. “XY Quartet” savā mūzikā brīvi plūst starp džezu un moderno mūziku, taču tas ir nemitīgas izpētes ceļš, kas liek atskaņoto materiālu izstrādāt līdz vissīkākajām niansēm, par ko ikviens varēs pārliecināties arī 31. oktobrī Rīgā.

Biļetes nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs. Organizētāji atgādina, ka koncerta apmeklētājiem interneta lapā www.bilesuserviss.lv jāpārliecinās, vai iegādātā biļete ir personalizēta. Ja tas nav izdarīts, tad ir jāievada nepieciešamā informācija. Apmeklējot pasākumu, kopā ar biļeti nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Šī informācija var tikt izmantota, lai izsekotu Covid-19 inficēšanās gadījumus, ja tādi tiktu konstatēti.

Ņemot vērā ierobežoto koncertapmeklētāju skaitu, plānota arī maksas tiešraide festivāla “Rīgas Ritmi” profilā “Facebook”.

Gan Ralf Schmid, gan “XY Quartet” dalībnieki Latvijas Radio 1. studijā sniegs arī bezmaksas meistarklases, kas notiks koncertdienā attiecīgi pulksten 11.00 un 14.00. Uz tām, iepriekš piesakoties e-pastā workshop@rigasritmi.lv, aicināts ikviens interesents.

“Art of Riga Jazz” ir īpaša improvizācijas un džeza mūzikas koncertu un meistarklašu sērija muzikāli aizrautīgiem klausītājiem, kuri novērtē augsti kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu un izjūt kāri pēc arvien jaunām skanējuma niansēm. Šīs sērijas ietvaros Rīgā jau uzstājušies tādi pasaules klases mākslinieki kā amerikāņu ģitārists Charlie Hunter un dziedātāja Lucy Woodward, amerikāņu ģitārists Jonathan Kreisberg, amerikāņu steel guitar meistars Roosevelt Collier, amerikāņu bundzinieks Terry Bozzio, amerikāņu trompetists Christian Scott, britu dziedātāja ALA.NI, britu pianists Bill Laurance, portugāļu dziedātājs Salvador Sobral, norvēģu dziedātāja Kristin Asbjornsen, vācu ģitārists Joscho Stephan, brazīliešu dziedātāja Paula Morelenbaum, beniniešu ģitārists un dziedātājs Lionel Loueke, britu/dāņu/zviedru trio “Phronesis”, starptautiskā vīru a cappella grupa “Accent” un vēl citi. Koncertsēriju atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija, Gētes institūts Rīgā, Polijas Republikas vēstniecība Latvijā, Itālijas vēstniecība Latvijā, A/S “Tele 2”, A/S “Olainfarm” un SIA “Forum Auto”.


Avots: www.rigasritmi.lv

Turība - 3450
Šefpavāra otrdienas akcija- mīdijām 50%

Šefpavāra otrdienas akcija- mīdijām 50%

Akcija 🧑‍🍳 ŠEFPAVĀRA OTRDIENA Mārupes Hercogā - Šonedēļ, 29.septembrī no plkst.17:00 💥Mīdijas saldkrējuma mērcē 1 kg 💥 Cena ar 50% atlaidi - €9,50

Hercogs Mārupe

Izaicinājums

Izaicinājums "Mežtaka zelta rudenī"

Zelta rudens jau ierodas Latvijā - dodies tam līdzi! Lai izbaudīto skaisto rudeni, pievienojies Endomondo izaicinājumam "Mežtakas pārgājieni Zelta rudenī.

Lauku Ceļotājs

Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā

Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā

Vitamīnu kūre. 1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana

EUR 190 | Estravel Latvia

Dienas SPA Baltic Beach Hotel

Dienas SPA Baltic Beach Hotel

Dodieties nelielā atvaļinājumā uz Baltic Beach Hotel un izbaudiet dienas SPA atpūtu – enerģijas atgūšanai un relaksācijai.

EUR 29 | Estravel Latvia

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā

No 11. līdz 18. novembrim Valmierā norisināsies valsts svētkiem un Latvijas 102. gadadienai veltīti pasākumi, piedāvājot plašu svētku programmu.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-14:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Tagad nedaudz savādākā formātā, kur ēdiens tiek servēts pie galda.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

SPA brīvdienas

SPA brīvdienas "Rudens valsis"

Izbaudiet mierpilnu un lutinošu atpūtu Jūrmalā. Nakšņošana, bagātīgas brokastis un SPA programma pēc izvēles.

EUR 189 | Baltic Beach Hotel & SPA

SPA brīvdienas diviem. Atpūta Jūrmalā

SPA brīvdienas diviem. Atpūta Jūrmalā

1 nakts 2 personām Classic kategorijas numurā, brokastis un Prosecco, izvēlētā spa programma – Dzintars, Medus vai Zelts

EUR 189 | Estravel Latvia

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 7. līdz 14. novembrim Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā rudens Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv