Siguldā pie gājēju pārejām uzstāda īpašus atstarojošus elementus gājēju drošībai

Sindija Brikmane | 2020.09.25

Sākoties rudens tūrisma sezonai un palielinoties tūristu plūsmai, Siguldas novada pašvaldība pilsētas centrā pie vairākām gājēju pārejām uzstādījusi atstarojošas figūras, kas automašīnu vadītājiem atgādinās savlaicīgi samazināt braukšanas ātrumu, lai vajadzības gadījumā apstātos un ļautu gājējiem droši šķērsot gājēju pāreju. Savukārt gājējiem atgādinās nēsāt atstarotājus, lai, pasargājot sevi, viņi būtu redzami krēslā un nakts stundās.

Lai arī lielākajā daļā pilsētas centra atļautais braukšanas ātrums jau šobrīd samazināts līdz 30 kilometriem stundā, satiksmes negadījumi uz gājēju pārejām vēl arvien notiek, tomēr to traumatisms krietni samazinājies. Rudens sezonā Siguldas ielās, kā ierasts, parādās liels tūristu skaits. Tāpēc, lai padarītu pārvietošanos pilsētas centrā drošāku visām satiksmes dalībnieku grupām, izlases kārtībā pie vairākām gājēju pārejām izveidotas atstarojošas figūras, kas radītas pēc īpaša Siguldas novada pašvaldības pasūtījuma. Ideja aizgūta no Eiropas Savienības valstīm, kur šādas figūras izvietotas vietās, lai pievērstu autovadītāju uzmanību gājējiem.

Satiksmes drošību uzlabojošās figūras rudens lapu sezonas laikā tiks izvietotas vietās, kur pilsētnieku un pilsētas viesu plūsma ir visintensīvākā, taču pēc tam figūras tiks pārvietotas pie mācībiestāžu gājēju pārejām, lai uzlabotu satiksmes drošību tur. Svarīgi atzīmēt, ka atstarojošo elementu izvietojums mainīsies, lai satiksmes dalībnieki pie to klātbūtnes nepierastu, bet akcijas veidā aktualizētu pārvietošanās drošību.

Atstarojošais dizaina elements patlaban uzstādīts pie šādām gājēju pārejām: Lakstīgalas ielā pie bērnudārza “Ābelīte”, Raiņa un Pils ielas krustojumā pie vides objekta “2020”, Raiņa ielā iepretim pašvaldības Pakalpojumu centram, pretī Jāņa tirgum, kā arī Pils un Leona Paegles ielas krustojumā.

Atstarojošie dizaina elementi ir tikai daļa no kopējiem satiksmes mierināšanas risinājumiem. Lai veicinātu visu satiksmes dalībnieku savstarpējo saskarsmi un uzlabotu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību pilsētā, ir veiktas izmaiņas pilsētas centrā, samazinot braukšanas ātrumu līdz 30 kilometriem stundā. Tāpat ielās, kur nav gājēju celiņu un velojoslu, izvietotas Ceļu satiksmes drošības direkcijas sociālās kampaņas informatīvo plakātu “Tuvāk NĒ!”. Satiksmes mierināšanas risinājumi ieviesti arī Rožu ielā, Pulkveža Brieža un Rīgas ielas krustojumā, Pils ielā, kā arī Parka un Ata Kronvalda ielas krustojumā, kur izveidots paceltais krustojums.


Avots: www.sigulda.lv



Rēzekne aicina - svinēsim 741 kopā!

Rēzekne aicina - svinēsim 741 kopā!

Septiņi pakalni, četrdesmit viens “JĀ” vārds! 3 dienu bagāta programma - iepazīsties!

Rēzeknes pilsētas TIC

Brīvdabas koncerts Daugavas muzejā

Brīvdabas koncerts Daugavas muzejā

Daugavas muzeja brīvdabas parkā 24. jūlijā plkst. 20.00 notiks īpašs vasaras vakara koncerts ar grupu “Zāle”.

Salaspils novada TIC

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!

Ventspils TIC

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

⭐Ziema tik pat karsta kā vasara! Rezervē savu ziemas atvaļinājumu līdz 4.augustam un izmanto -50EUR atlaidi rezervācijai

Coral Travel Latvia

Ekspozīcijas “de Woldemer” 3 gadu jubileja

Ekspozīcijas “de Woldemer” 3 gadu jubileja

17. jūlijā Valmieras muzeja ekspozīcija “de Woldemer” atzīmē trešo dzimšanas dienu ar "Senioru rītu" plkst. 11 un ekskursiju plkst. 15.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Valmiera svin 743!

Valmiera svin 743!

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Planēta Zeme

Planēta Zeme

Ventspils zinātnes centrā "VIZIUM" atklāts jauns eksponāts "Planēta Zeme".

Ventspils TIC

Gleznieciskie krāsu un pieredzes slāņi

Gleznieciskie krāsu un pieredzes slāņi

No 2026. gada 18. jūlija līdz 29. augustam Amatu mājā (Skolas iela 3) būs skatāma mākslinieces Daces Grundmanes personālizstāde “Slāņi”.

Ventspils TIC

Kantrīmūzikls

Kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas"

Valmieras Vasaras teātra festivāla izrāde - kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas" Valmieras brīvdabas estrādē 8. augustā.

EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Cēsis svin 820!

Cēsis svin 820!

Pašā vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, aicinām ikvienu būt Cēsīs un svinēt pilsētas 820. jubileju - “Cēsis 820”.

Cēsu TIC

Devītie Latvijas Vīndaru svētki

Devītie Latvijas Vīndaru svētki

19. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 15.00, vēsturiskajā Straupes Zirgu pastā norisināsies Latvijas Vīndaru svētki.

Cēsu TIC

Kenija - atpūta pie Indijas okeāna

Kenija - atpūta pie Indijas okeāna

Diani Sea Resort 4* - laba izvēle mierīgai un eksotiskai atpūtai pie skaistās Diani pludmales.

EUR 2549 | Atlantic Travel

Lietaina diena Jūrmalā

Lietaina diena Jūrmalā

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.

Jūrmalas TIC

Ķemeru svētki vēsturiskajā parkā

Ķemeru svētki vēsturiskajā parkā

18. jūlijā Ķemeri aicina uz koncertiem, tirdziņu, ekskursijām un brīvdabas balli vēsturiskā parka ainavā.

Jūrmalas TIC

Bauskas garšu ceļvedis

Bauskas garšu ceļvedis

Iepazīsti, kur baudīt vietējos ēdienus un dzērienus.

Bauskas TIC

17.nūjošanas un iešanas festivāls

17.nūjošanas un iešanas festivāls

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Ventspils TIC

Balvu novada svētki 2026

Balvu novada svētki 2026

Vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, Balvi aicina ikvienu uz Balvu novada svētkiem – divām dienām, kas piepildītas ar kultūras un izklaides notikumiem!

Balvu TIC

Ērenpreisa svētki Mazsalacā

Ērenpreisa svētki Mazsalacā

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Vai plānojat brīvdienas kopā ar mazuļiem, skolēniem vai pusaudžiem? Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta!

Bauskas TIC

Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -