Anita Savoņi-Vaido | 2020.09.26
Skaisto atvasaras laiku pavadi Cēsu pusē. Šajā nedēļas nogalē Cēsīs un apkārtnē notiks vairāki koncerti, būs skatāmas izstādes un noritēs vairāki izziņas pasākumi. Rudens vēsmas dodies vērot dabā – apmeklē Cīrulīšu dabas takas vai veic nelielu laivu braucienu pa Gauju.
Izaicini draugus vai ģimeni, atvedot uz Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Priekšmetu rādītavu (Skolas iela 6), lai pavadītu aktīvu un izzinošu sestdienu. 26. septembrī plkst. 12.00 nāc uz priekšmetu rādītavu, saņem uzdevumus un, ja būsi attapīgākais un veiklākais, pārvietojoties Cēsu ielās, varēsi laimēt piedzīvojumu Izlaušanās istabā Cēsu Jaunajā pilī!

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts
Rēzeknes pilsētas TIC
Septembra noslēdzošajā nedēļas nogalē šogad pēdējo reizi Cēsu viduslaiku pilī varēs sastapt seno amatu meistarus, dārznieci un viduslaiku spēļu meistaru, kā arī apmeklēt dienvidu torni un iepazīt ekspozīciju "Dzīve uz pulvermucas".
Sestdien 26. septembrī dzejas mēneša ietvaros, sadarbībā ar Cēsu Mazā Teātra aktieriem Ilzi Lieckalniņu un Mārtiņu Liepu notiks unikāla vakara ekskursija ar dzejas lasījumu pilsētvidē "Vēstules tālajai zvaigznei". Klātesošajiem būs iespēja dzirdēt šodienas Solveigas iespējamo saraksti ar Pēru Gintu, kā arī baudīt pikniku ar tēju. Ekskursijas sākums plkst.19.00. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot cesisinside@gmail.com vai zvanot 29109965.
Tāpat 26. septembrī Ungurmuižā gaidāms koncerts – tikšanās ar ģitāristu, komponistu un producentu Aivaru Hermani. Koncertā muzikālās kompozīcijas mīsies ar mākslinieka stāstījumu par viņa muzikālās karjeras veidošanu. Koncerta sākums plkst.18.00. Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv, kā arī koncerta dienā Ungurmuižā.
Koncerts sestdien, 26.septembrī notiks arī Cēsu Sv. Jāņa baznīcā, kur varēs noklausīties Indras Rišes ērģeļkoncerta “Gadalaiki” pirmatskaņojumu. Koncertā piedalās ērģelnieks Aigars Reinis, kontrtenors Frīdrihs Teodors Krūskops, diriģents Andris Veismanis un Vidzemes kamerorķestris. Ieeja koncertā būs bez maksas.
Latvijā jau sācies rudens, bet Austrālijā ir pavasaris! Pasaules latviešu mākslas centrā Cēsīs (Lielā Skolas iela 6) no 26.septembra būs skatāma jauna sezonas izstāde “Pavasaris Austrālijā”. Izstādes atklāšana notiks plkst. 16.00, un tajā būs apskatāmi 27 savās mākslinieciskajās izpausmēs atšķirīgu Austrālijas mākslinieku darbi. Sākot ar Imantu Tilleru, konceptuālajām Jāņa Rūdolfa Nedēļas skulpturālajām instalācijām un beidzot ar apjomīgajām sirreālajām Lidijas Dombrovskas-Larsones vīzijām un Ojāra un Edgara Grestes videoinstalācijām.
Savukārt Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicina Jaunās pils Bēniņu zālē doties ceļojumā laikā, lai iepazītu muzeja krājumu izstādē “Laika liecieki”. Izstāde veidota, lai suminātu Cēsu muzeja 95 gadu jubileju. Tā aicina iepazīt Cēsu pilsētas un novada vēsturi sākot no vissenākajiem laikiem līdz mūsu dienām. Visi stāsti ir cēsnieku izvēlēti un atspoguļo to, cik tematiski bagāts un plašs ir Cēsu muzeja krājums.

.jpg)
Tukuma novads aicina skolēnus, jauniešus un vecākus doties kopīgos piedzīvojumos. Krāšņi svētki, enerģiski koncerti, radošas darbnīcas un spilgtas emocijas.
Tukuma TIC

Pēc pludmales – uz akvaparku! Baseini, slidkalniņi un džakuzi turpat pie jūras. Laba pietura ģimenes dienai Ventspilī.
Ventspils TIC
Izbaudi “LNSO Vasarnīcu”, koncertus, izstādes un pilsētas ekskursijas aizraujošā nedēļas nogalē! - 29.–30. augustā
Rēzeknes pilsētas TIC

KVARC kafejnīca Valmiermuižā ir atvērta! Gaidām ciemos baudīt salātus, sātīgus pamatēdienus, gardus desertus un dzērienus. Darba dienās | 11.00–18.00
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
Balvu Kamermūzikas festivāls 29. un 30.augustā - muzikāls ceļojums no latviešu klasikas līdz pat Holivudas kino leģendām.
Balvu TIC

5. septembrī Baltijā vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens - Gulbenes-Alūksnes bānītis - svinēs savu 123. gadadienu.
Gulbenes novada TIC

Šovasar atklāts Zilākalna ciema apmeklētājiem un vietējiem iedzīvotajiem pieejams audiogids latviešu, angļu un igauņu valodā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

27. augustā plkst. 20.00 Pitagora pagalmā (Rīgas ielā 8, Rūjienā) “Imprūven” izrāde #3. Ieeja: 7 EUR. Biļetes: bezrindas.lv un Pitagora pagalma kasē.
EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aicinām tirgotājus pieteikties Simjūda tirgum Valmierā, kas norisināsies 10. oktobrī. Pieteikšanās līdz 30. augustam.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Iepazīsti Kaugurus pirms svētkiem – no Kaugurciema vēstures un pludmales līdz tirgiem, parkam, audiogida stāstu takai un augusta pasākumiem.
Jūrmalas TIC

Ieplāno vasaras nogales izbraucienu un iepazīsti parkus, dabas takas, mākslas objektus un citas vietas, kuras vari apmeklēt bez maksas.
Bauskas TIC

Izrāde “Uz visu banku!” – asa komēdija par izvēlēm, vērtībām un cīņu par savu iespēju. Asprātīgi dialogi un negaidīti pavērsieni garantē spriedzi.
EUR 20 | Salaspils novada TIC

Engurē, Kukul ceptuves dārzā, vasaras noskaņa turpināsies ar radošu un muzikālu pēcpusdienu, kas aicinās nesteidzīgi satikties un baudīt kopā būšanu.
Tukuma TIC

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pastaigā pa Ventspili sameklē Puķu govi, Zaķu ģimeni, Ziedu pulksteni un citus ziedu tēlus – košas foto pieturas visā pilsētā.
Ventspils TIC
.png)
Vasarai pa finiša taisni - Bryuvers pagalmā ar vietējiem labumiem, dzīvo mūziku, dančiem, gardu maltīti un kārtīgu ballīti – tiekamies 05.09. “zem tilta"
Rēzeknes pilsētas TIC

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts
Rēzeknes pilsētas TIC

Vairāk nekā 2000 dejotāju no Baltijas valstīm Kaugurciema pludmalē savīs deju, jūras un smilšu bizi, festivālu noslēdzot ar Balto peldi saulrietā.
Jūrmalas TIC

Ventspils domes administrācijas Mārketinga un tūrisma nodaļas Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina piedalīties “Ventspils 2026. gada fotoattēlu konkursā”.
Ventspils TIC