Siguldas vagoniņa lācis atgūst jaunu veidolu un aicina viesus sagaidīt zelta rudeni Siguldā

Naura Kikuste | 2020.09.30

Atzīmējot zelta rudens sākumu Siguldā, gaisa trošu ceļa vagoniņa lācis sadarbībā ar mākslinieci Kristīni Kliginu atgūst jaunu veidolu un tiek sēdināts egles galotnē, lai priecētu un pārsteigtu braucējus.

Stāsts par Gaujas senlejas lāci egles galotnē, kas labi ieraugāms brauciena laikā ar Siguldas vagoniņu un lidojuma laikā ar atrakciju zipline ZĒRGLIS, aizsācies 2009. gada 23. septembrī. Toreizējā mīkstā rotaļlieta – lācis – tika nejauši atrasts pie atkritumu konteinera un tā atradēji lēma sniegt lācim otro elpu, nosēdinot to egles galotnē otrpus Gaujai. Tā lācis neoficiāli kļuva par Siguldas vagoniņa simbolu, brauciena laikā pārsteidzot un priecējot kā vietējos, tā arī tūristus. 

Šoruden, Siguldas vagoniņa simbols ir atguvis jaunu veidolu. Jaunā lāča autore ir tekstilmāksliniece, siguldiete Kristīne Kligina. Pati māksliniece par īstenoto projektu un sadarbību stāsta: “Lācis ir spēka un varenības simbols, vienlaikus iemiesojot gan zvērīgo dabu, gan mīļumu. Esmu māksliniece un lāču figūras darinu jau vairāk nekā desmit gadu. Laika gaitā no pavisam nelielām bērnu rotaļlietām esmu nonākusi līdz monumentālām tekstila materiālu skulptūrām, pat vairāk nekā 2 m augstām. Mazais rotaļu lācēns manī ir izraisījis personisku interesi par lāča tēla nozīmi.

Siguldas Gaujas senlejas lācis priekš manis ir ļoti nozīmīgs. Pirmkārt, jau dziļi patriotiski man kā novadniecei ir īpašs gods un reizē atbildība, ka esmu radījusi tieši savai pilsētai veltītu lāča skulptūru. Gaisa vagoniņš ir viens no Siguldas simboliem un šis lācis kļūst par daļu no neaizmirstamā piedzīvojuma tūristiem.

Otrkārt, nozīmīgs izaicinājums bija lāča radīšanas tehniskā puse. Lācis ir 150 cm augsts un 7,5 kg smags. Gan kustībā, gan siluetā mērķis bija radīt šķietami “dzīva” lāča atveidu. Neierasts risinājums  ir tekstila skulptūra vidē. Kā daba un laika apstākļi to ietekmēs? Redzēt kā daba laika gaitā saaug ar tekstīliju, kā sūnas un koka sveķi ieaug materiālā, tas kļūst par dabas un mākslinieka kopdarbu. Šī pieredze noteikti būs vērtīgs sākums kādiem nākotnes projektiem. Kā lācēns jutīsies nonācis Siguldas mežā, to rādīs laiks.“

Dabas un laikapstākļu ietekmes dēļ, katram egles galotnē sēdošajam lācim ir atšķirīgs slavas un mūža ilgums. Šis mākslinieces Kristīnes Kliginas radītais lācis ir trešais, kas pievienojas egles galotnē sēdošo lāču saimei un rod godu iepriecināt tūristus un vietējos. “Siguldas vagoniņš” komanda atzīst, ka papildu ainaviskajam skatam uz Turaidas pili, Krimuldas muižu, Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi un burvīgo ainavu vairāku kilometru tālumā, lācis brauciena laikā joprojām ir satraucošs pārsteigums par lāča eksistenci nezinātājiem un ļoti gaidīts, iemīļots objekts zinātājiem.

Atbildot uz jautājumu, vai zelta rudens Siguldā jau ir iestājies, “Siguldas vagoniņš” komanda atzīst, ka ir, un šis ir īstais brīdis braukt uz Siguldu baudīt tās ainavas krāšņumu. Vagoniņa simbols – jaunais lācis – nu jau egles galotnē godpilni pilda savu sūtību, sveicot ar zelta rudens iestāšanos un priecējot vagoniņa klientus.

Avots: SIGULDA ADVENTURES


b2b - 3993
Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri” piedāvā naktsmītnes 6 cilvēkiem (3 istabas). Viesiem ir pieejama burbuļvanna, bezmaksas Wi-Fi, sauna, dārzs.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Atpūta pie Argolīdas līča

Atpūta pie Argolīdas līča

Aviobiļetes, transfēri, 7 naktis 3* viesnīcā pie jūras, brokastis, grupas vadītāja pakalpojumi // papildu ekskursijas pēc izvēles

EUR 725 | Estravel Latvia

Īpašais svētku piedāvājums

Īpašais svētku piedāvājums

Izmanto papildu brīvdienas aprīlī, maijā un jūnijā, lai uzlabotu veselību 4 dienu programmā KRC "Jaunķemeri". Piedāvājums spēkā līdz 26.06.2026.

EUR 270 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Bulgārija! Cena sākot no 409 eur!

Bulgārija! Cena sākot no 409 eur!

EUR 409 | Itaka Latvia

Melnkalne! Cena sākot no 429 eur!

Melnkalne! Cena sākot no 429 eur!

EUR 429 | Itaka Latvia

"Raunas baltais miers un zaļais siers"

19. aprīlī aizvadīts pārgājiens "Raunas baltais miers un zaļais siers", kas pulcēja vairāk kā 270 dalībniekus.

Smiltenes TIC

Brīvdienu māja “Meža skuķi”

Brīvdienu māja “Meža skuķi”

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna” piedāvā naktsmītnes patīkamā lauku vidē, pirti ar svinību telpu, telšu vietas, ugunskura vietu, sporta laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Muzikālā komēdija | Pops, Roks un Laulība

Muzikālā komēdija | Pops, Roks un Laulība

17. maijā Kultūrtelpa "Akustika" ielūdz uz muzikālu komēdiju "Pops, Roks un Laulība". Lomās: Raimonda Vazdika, Guntis Veits un Jānis Jarāns

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Brīvdienu māja “Meijas nams”

Brīvdienu māja “Meijas nams”

Labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar 3 guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti un āra baļļu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Melnkalne. Tivata

Melnkalne. Tivata

Pludmales sezona Melnkalnē jau gandrīz sākusies // 7 naktis, izvēlētā ēdināšana // ceļo no 10.05. - 11.10.2026.

EUR 429 | Estravel Latvia

€1 un brauc autobusa tūrē!

€1 un brauc autobusa tūrē!

Iegādājoties vismaz vienu pieaugušā vietu ceļojumā, bērniem līdz 13 gadiem ceļojums TIKAI €1! (pirmajiem 5 pasūtījumiem) Ceļojumi uz: Palangu, Klaipēdu.

EUR 46 | Nikos Travel

Viesnīca “Sventes muiža” ****

Viesnīca “Sventes muiža” ****

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Brīvdienu māja “Pakrasti”

Brīvdienu māja “Pakrasti”

Brīvdienu māja “Pakrasti” piedāvā 2 guļbaļķu mājas, jauku lauku pirtiņu ar slotām, lapenes pie ezera un pludmali, laivu nomu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Dublina! Cena sākot no 589 eur!

Dublina! Cena sākot no 589 eur!

EUR 589 | Itaka Latvia

Jauns mēnesis - jaunas ATLAIDES!

Jauns mēnesis - jaunas ATLAIDES!

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē - atlaides līdz 25% // Dažādām gaumēm, budžetam un ilgumam!

EUR 379 | Estravel Latvia

Bārtas plostnieku svētki 2026 – tradīcijas

Bārtas plostnieku svētki 2026 – tradīcijas

Dienvidkurzemē 2. un 3. maijā norisināsies Bārtas plostnieku svētki

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Atpūta Malagā un Andalūzijas piekrastē

Atpūta Malagā un Andalūzijas piekrastē

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā // no 02.05. - 17.10. // Pēdējās vietas ceļojumiem Maijā

EUR 885 | Estravel Latvia

Japāna! Cena sākot no 1429 eur!

Japāna! Cena sākot no 1429 eur!

EUR 1429 | Itaka Latvia

Grieķija! Cena sākot no 379 eur!

Grieķija! Cena sākot no 379 eur!

EUR 379 | Itaka Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -